New Jersey - Tampa Bay 0:4Palát režíroval výhru Tampy, Ovečkin slaví čtyřicátý gól

New York

Nejvýraznější stopu z českých hokejistů zanechal v nočních zápasech NHL útočník Tampy Bay Ondřej Palát. Čtyřiadvacetiletý forvard přispěl k vítězství Blesků 4:0 na ledě New Jersey gólem a asistencí a vylepšil svou letošní bilanci na dvacet bodů (7+13). Jednu nahrávku zaznamenal i jeho spoluhráč Andrej Šustr. Letošní čtyřicátou branku vstřelil ruský kanonýr Alexander Ovečkin, jehož Washington porazil Minnesotu 3:2.

Hrači Tampy Bay gratulují Ondřeji Palátovi (18) ke gólu v zápasen NHL proti New Jersey. Jedním z gratulantů je i další Čech v sestavě Blesků Andrej Šustr (62).

Vítězná šňůra Lightning pokračuje i nadále. Svěřenci Jona Coopera zvítězili popáté v řadě a v tabulce Východní konference drží čtvrtou příčku. Hlavní postavou pátečního vítězství nad Ďábly byl Ondřej Palát.

Frýdeckomístecký rodák nejprve ve 34. minutě střelou švihem posedmé v ročníku po přihrávce Tylera Johnsona skóroval a následně ve třetí třetině připravil po rychlém výpadu palebnou pozici pro Matta Carla, jehož nahození skončilo za zády překvapeného Coryho Schneidera. Při této akci zapsal přihrávku i bek Andrej Šustr.

„Viděli jsme je hrát ve čtvrtek (Devils padli 1:6 s Columbusem) a chtěli jsme na ně vletět, což se nám podařilo. Všechny naše formace si dokázaly vytvořit několik slibných šancí. Myslím, že jsme odehráli podařené utkání. Zejména jsme měli dobrou obranu, a to byl klíč k úspěchu," zmínil v rozhovoru se zámořskými novináři Palát třetí čisté konto Bena Bishopa v sezóně.

Ovečkin počtyřicáté skóroval

Pozici nejlepšího střelce NHL si pojistil ruský snajpr Alexander Ovečkin. Svou letošní 40. brankou srovnával střetnutí s Minnesotou v 45. minutě na 2:2. O výhře Capitals rozhodl o deset minut později Ovečkinův krajan Dmitrij Orlov. Washington tak nadále kraluje nejen Východní konferenci, ale i celé NHL.

Orlovova branka byla jubilejní dvoustá, kterou Capitals v tomto ročníku vstřelili. Tuto metu překonali pouze hráči Dallasu (202).

Výsledky NHL:
New Jersey - Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 16. Killorn, 34. Palát, 39. Stamkos, 52. Carle (Palát, Šustr). Střely na branku: 21:36. Diváci: 15.968. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Palát (všichni Tampa).
Washington - Minnesota 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 21. Orpik, 45. Ovečkin, 55. Orlov - 20. M. Koivu, 26. Niederreiter. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Orlov (všichni Washington).
Carolina - Boston 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 44. Hanifin - 13. a 47. Beleskey, 11. Bergeron, 60. Marchand. Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.917. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Beleskey (oba Boston), 3. Hanifin (Carolina).
San Jose - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Vlasic - 34. Larsson, 53. Bogosian, 59. E. Kane. Střely na branku: 25:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. C. Johnson, 2. Bogosian (oba Buffalo), 3. Vlasic (San Jose).
Anaheim - Edmonton 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 41. Getzlaf, 62. Rakell - 42. Eberle. Střely na branku: 34:18. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. Talbot (Edmonton).