NHL

Průcha se opět trefil, Rangers porazili New Jersey

23. ledna 2006 07:22 - NEW YORK

Osmizápasová vítězná série hokejistů New Jersey skončila. Devils nestačili v nedělním utkání zámořské NHL na New York Rangers a prohráli 1:3. U všech branek domácích Rangers byli opět čeští hráči: Petr Průcha jeden gól vstřelil, Jaromír Jágr s Martinem Strakou přihrávali a Martin Ručinský asistoval dvakrát.

Rangers opět potvrdili, že po devíti letech skutečně hrají o play-off. V neděli vylepšili svou bilanci s New Jersey na 4 výhry, 1 prohru a 1 prohru v prodloužení. Do konce základní části se s Devils utkají ještě dvakrát a již nyní mají jistotu, že vzájemný duel vyhrají, také po devíti letech. "Připravovali jsme se na zápas s Devils, jako kdybychom hráli play-off," prozradil po utkání kouč Rangers Tom Renney.

New Jersey se nedala na ledě soupeře upřít snaha, ve výborném světle se ale předvedl brankář Rangers Henrik Lundqvist, který si připsal celkem 31 úspěšných zásahů. Svůj tým hodně podržel na začátku první třetiny při pětiminutovém oslabení po vyloučení Kasparaitise. "Kdyby se nám podařilo vstřelit gól, určitě by to změnilo obraz hry," litoval po utkání český útočník ve službách New Jersey Patrik Eliáš.

Z úvodní branky zápasu se tak radovali domácí, když se ve 13. minutě trefil při přesilovce Průcha. Náskok domácích zvýšil v závěru druhé třetiny s přispěním Jaromíra Jágra Michael Nylander. Naději na střídačku New Jersey vrátil v poslední třetině po Eliášově přihrávce Scott Gomez, Rangers ale vítězství pohlídali a účet zápasu uzavřel při power-play hostů Dominic Moore.

Třetí zápas v řadě vyhráli hokejisté Minnesoty, když v neděli porazili Chicago 3:2. Hráči Wild vedli na ledě soupeře po dvou třetinách už 3:0 a domácí dokázali v závěru jen snížit. Asistence na druhém gólu Chicaga si připsali Jaroslav Špaček a Radim Vrbata. "Zahráli jsme skutečně dobře v obraně a nedali soupeři příliš prostoru. To byl zásadní rozdíl, který rozhodl o vítězství," pochvaloval si po utkání kouč Minnesoty Jacques Lemaire.

New York Rangers - New Jersey 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 13. Průcha (Straka, Ručinský), 36. Nylander (Jágr), 60. Moore (Ručinský) - 47. Gomez (Eliáš). Zásahy brankářů: Lundqvist 32/31 - Brodeur 32/30. Diváci: 18 200.
Chicago - Minnesota 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 43. Bourque, 60. Bell (Vrbata, Špaček) - 22. a 37. Rolston (na první Kuba), 3. Walz. Zásahy brankářů: Munro 15/12, Crawford 7/7 - Fernandez 22/20. Diváci: 10 504.

4. Edmonton 48 25 6 17 157:150 56
5. Minnesota 48 23 4 21 136:123 50
Pacifická divize:
1. Dallas 47 30 2 15 154:127 62
2. Los Angeles 50 29 3 18 174:156 61
3. Anaheim 46 21 9 16 132:128 51
4. Phoenix 48 24 2 22 138:149 50
5. San Jose 45 22 6 17 142:138 50
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.