Philadelphia - Arizona 4:2Čeští gólmani se vyznamenali! Neuvirth zářil v brance Letců, Mrázek si připsal asistenci

New York

Michal Neuvirth zářil v brance Philadelphie v sobotním duelu NHL s Arizonou. Český brankář se podílel na vítězství Flyers 4:2 devětadvaceti úspěšnými zákroky a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Sedmadvacetiletý gólman tak navázal na výkon ze čtvrtečního zápasu proti Minnesotě, v němž se blýskl "zázračným" zákrokem v závěrečných sekundách. Do statistik se zapsal i Jaromír Jágr. Legendární křídelník si na ledě Columbusu připsal dvě asistence, jeho Florida ale prohrála v samostatných nájezdech 3:4. Výhru pod širým nebem v tzv. Winter Classic slavil Petr Mrázek z Detroitu. Rudá křídla přehrála v Denveru Colorado 5:3 a český brankář si připsal i asistenci na posledním gólu hostů.

Brankář Michal Neuvirth - ilustrační foto.

Philadelphia zadělala na výhru už v první třetině, kterou vyhrála 3:1. Důležité okamžiky přišly v rozmezí 18. a 19. minuty. Nejprve poslal Letce do vedení 2:1 v početní výhodě Giroux a o čtyřicet sekund později navýšil náskok Gagner.

Giroux se po zranění vrátil do domácí sestavy po třízápasové absenci. Kapitán Flyers si díky přesilovkové trefě připsal 500. bod v kariéře.

V sestavě Philadelphie naopak chyběl po 286 utkáních v řadě Jakub Voráček, jenž má nespecifikované zranění v dolní části těla.

Jágr porážku Panterů neodvrátil

Jaromír Jágr přispěl k zisku bodu Floridy na ledě Columbusu po porážce 3:4 po samostatných nájezdech. Ve 12. minutě se po jeho povedené přihrávce odrazil puk do branky od brusle Fina Barkova, jenž otevřel skóre.

Ve 31. minutě se pak po delším obléhání útočného pásma prosadil přesnou střelou Vincent Trocheck. I u tohoto gólu asistoval Jágr, byť v zápise o utkání byl místo něho uveden Garrett Wilson, který clonil před brankou. Vedení NHL ale statistiky dodatečně změnilo a českému forvardovi "ukradený" bod vrátilo.

Jágr se tak s 1848 body za 742 branek a 1106 přihrávek z 1608 utkání přiblížil v historické tabulce produktivity třetímu Gordiemu Howeovi na dva body.

Faksovi nahrávky na výhru nestačily

Ani dvě asistence útočníka Radka Faksy nestačily Dallasu na bodový zisk v utkání proti New Yorku Rangers. Stars prohrály 2:3 a na svém ledě padly podruhé v řadě.

Lídr Západní Konference ale předvedl velmi bojovný výkon. Dvakrát dokázal skóre srovnat a vždy v tom měl podíl i Faksa. Dvaadvacetiletý hokejista byl nejprve na začátku akce, při které Seguinovu střelu dorážel Sceviour, jenž srovnal na 1:1. Ve třetí třetině poté rodák z Vítkova v pádu jemně tečoval přihrávku na Scevioura, který nabil Ničuškinovi a bylo opět srovnáno, tentokrát 2:2. Jezdci ale dokázali zasadit finální ránu necelé dvě minuty před koncem, kdy o vítězi rozhodl střelou z mezikruží Klein.

Rangers tak podruhé za sebou zvítězili a drží třetí místo ve Východní Konferenci.

Utkání nedohrál Aleš Hemský, který odstoupil po první třetině. "Bolel ho žaludek. Zatím nevím, co přesně mu je, ale stěžoval si už před zápasem. Nebylo to něco, co by vyplynulo ze hry," poznamenal trenér Lindy Ruff.

Mrázek zapsal asistenci

Netradičně pod širým nebem, tzv. Winter Classic se hrálo v Denveru, kde Colorado přivítalo Detroit. V bráně Rudých křídel opět nastoupil český brankář Petr Mrázek, který zlikvidoval 24 z 27 střel a pomohl k vítězství 5:3.

Kromě výhry si připsal i asistenci u posledního gólu Darrena Helma. Kanadský forvard skóroval dvacet vteřin před koncem do prázdné klece, když využil šikovné rozehrávky od Mrázka.

Hattrick za necelé tři minutyStejný zápis do statistik jako Mrázek zaznamenal i útočník Montrealu Tomáš Plekanec. Canadiens v kanadském souboji přehráli Toronto 4:1. Dva góly vsítil nejlepší střelec Habs Max Pacioretty.

Hattrick za dvě minuty a 38 vteřin předvedl švédský ottawský centr Mika Zibanejad. Tímto parádním kouskem zvrátil vývoj střetnutí proti Calgary na stranu Senators, kteří brali tři body za výhru 6:4.

Třikrát rozvlnil síť i další Švéd, Filip Forsberg z Nashvillu a Predators slavili vítězství 5:0 nad St. Louis Blues.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Arizona 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Laughton, 18. Giroux, 19. Gagner, 58. Bellemare - 14. Richardson, 47. Ekman-Larsson. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,6 procenta. Střely na branku: 33:31. Diváci: 19.773. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Streit, 3. Giroux (všichni Philadelphia).
Pittsburgh - Winnipeg 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 21. a 31. Hagelin, 21. Letang, 46. S. Wilson - 32. Wheeler. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.650. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Pouliot, 3. Cole (všichni Pittsburgh).
Columbus - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 32. Hartnell, 44. Jones, 48. Saad, rozh. nájezd Dubinsky - 12. Barkov (Jágr), 31. Trocheck (Jágr), 55. Shaw. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.400. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Wennberg, 3. Jones (všichni Columbus).
Nashville - St. Louis 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 21., 26. a 35. Forsberg, 6. C. Smith, 45. C. Wilson. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.379. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Rinne, 3. Smith (všichni Nashville).
Montreal - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 47. a 49. Pacioretty (na druhou Plekanec), 8. Galchenyuk, 31. Smith-Pelly - 6. Hunwick. Střely na branku: 36:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Pacioretty, 3. Eller (všichni Montreal).
Colorado - Detroit 3:5 (2:1, 0:0, 1:4)
Branky: 8. MacKinnon, 15. Barrie, 54. Tanguay - 6. Tatar, 42. Nyquist, 54. Abdelkader, 60. Richards, 60. Helm (Mrázek). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 27:28. Diváci: 50.095 (hráno na baseballovém stadionu).
Dallas - NY Rangers 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 30. Sceviour (Faksa), 56. Nichuškin (Faksa) - 25. Kreider, 49. McDonagh, 58. Klein. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Sceviour (Dallas), 3. McDonagh (Rangers).
Los Angeles - Buffalo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. a 54. Pearson. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Enroth, 3. Lecavalier (všichni Los Angeles).
Calgary - Ottawa 4:6 (2:1, 2:1, 0:4)
Branky: 31. a 40. Gaudreau, 7. Colborne, 8. Monahan - 47., 48. a 49. Zibanejad, 19. Z. Smith, 35. Paul, 60. Pageau. Střely na branku: 38:26. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Gaudreau, 3. Brodie (oba Calgary).