Detroit - Chicago 2:5Mrázek si pokazil statistiky a jeho Detroit po třech zápasech padl

New York

Talentovaný český brankář Petr Mrázek v domácím zápase NHL proti Chicagu pětkrát inkasoval a jeho Detroit prohrál 2:5. Rudá křídla prohrála poprvé po třech vítězných zápasech v řadě. Mrázek pochytal 28 střel a úspěšnost zákroků měl 84,85 procenta.

Hokejisté Chicaga se radují po jedné z branek, kterou vstřeli Petrovi Mrázkovi z Detroitu (vlevo).

Mrázek poprvé inkasoval ve třetí minutě po bombě Seabrooka, který se trefil přesně pod lapačku. Detroit byl blízko k vyrovnání ve druhé třetině, ale Zetterberg v ideální střelecké pozici selhal. Z úhlu se do odkryté brány netrefil ani Abdelkader.

Tresty přišly hned dva po sobě. Přesilovku 5 na 3 nejdříve po pěkné kombinační akci využil Panarin a o minutu a půl později ho při klasické početní výhodě další přesnou střelou následoval Kane.

Ve třetí třetině ale Mrázek dva slepené góly inkasoval ještě jednou. Z opakované dorážky na ostravského rodáka vyzrál Ladd a o 35 vteřin později ho pokořil svým druhým gólem v zápase Panarin.

Kanadské týmy prohrály

Zatímco druhý nejlepší tým soutěže a lídr Západní konference Chicago má vyřazovací boje již takřka jisté, Detroit se stále pohybuje těsně kolem hrany postupu. Red Wings jsou momentálně sedmí s šestibodovým náskokem na Philadelphii.

Vyřazovací boje se vzdalují Montrealu, který na ledě Anaheimu ve třetí části vedl 2:1, nakonec ale prohrál 2:3 po nájezdech. Uspěl také nejlepší tým soutěže Washington, který doma udolal nejhorší tým ligy Toronto 3:2.

Hokejová NHL:
Washington - Toronto 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 19. Chorney, 19. Ovečkin, 50. Niskanen - 22. Sošnikov, 49. Greening. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström, 3. Chorney (všichni Washington).
Anaheim - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 35. McGinn, 51. Perry, rozh. nájezd Silfverberg - 25. a 41. Galchenyuk. Střely na branku: 35:27. Diváci: 15.273. Hvězdy zápasu: 1. Perry (Anaheim), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. McGinn (Anaheim).
Detroit - Chicago 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 50. B. Richards, 58. Nyquist - 35. a 55. Panarin, 3. Seabrook, 37. P. Kane, 55. Ladd. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,84 procent. Střely na branku: 33:33. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook, 2. P. Kane, 3. Crawford (všichni Chicago).