Dallas - New Jersey 4:2Faksa pomohl asistencí k výhře Dallasu, Washington stále čeká na stobodovou hranici

New York

Sobotní program hokejové NHL nabídl pouze tři zápasy. Z českých hokejistů se do statistik zapsal útočník Dallasu Radek Faksa, který figuroval u třetí trefy Stars v zápase proti New Jersey. Domácí se nakonec radovali z výhry 4:2 a přerušili tak šňůru čtyř porážek. Vedoucí celek celé soutěže Washington na domácím ledě nestačil na New York Rangers, kterému podlehl 2:3 a nevyužil šanci dosáhnout na metu sta bodů.

Kanadský útočník Jamie Benn (14) z Dallasu se snaží překonat brankáře New Jersey Keitha Kinklaida (1) v zápase NHL.

Špatná série zažehnána. Hráči Dallasu po čtyřech nezdarech zabrali a na svém ledě přehráli Ďábly. Podílel se na tom i Faksa, který ve 34. minutě po vyhraném buly přiťukl puk na modrou čáru Goligoskimu, jehož pokus tečoval Sceviour. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Pro dvaadvacetileté české křídlo to byl šestý bod v této sezóně (1+5). Druhý Čech v sestavě Stars Aleš Hemský nebodoval. Navzdory vítězství přišel Dallas o svého elitního obránce Johna Klingberga, který v první třetině odstoupil pro zranění v dolní části těla.

Columbus přestřílel Olejáře

V dalším střetnutí na sebe narazila družstva z dolních pater tabulky. Columbus dokázal přehrát Edmonton 6:3. Dvakrát se prosadil sváteční střelec obránce Blue Jackets Savard. Za hosty byla nejvíce vidět jednička posledního draftu Connor McDavid. Devatenáctiletý talent bodoval počtvrté v řadě, tentokrát jeho dva body (1+1) Oilers nestačily.

„Nevytvořili jsme si moc gólových příležitostí. Navíc jsme působili unaveným dojmem. Unavené družstvo může v této lize vyhrát jedině, pokud hraje chytře, a to jsme nehráli," měl jasno trenér Edmontonu Todd McLellan.

Capitals stále čekají na stobodovou hranici

Lídr celé soutěže Washington nastoupil doma proti New Yorku Rangers a v případě výhry by dosáhl na metu sta bodů. Ale hosté dokázali Ovečkina a spol. porazit 3:2, když vítězný zásah přišel z hole Stepana sedmnáct vteřin po začátku třetí třetiny.

Rangers vedli už o dvě branky, ale tento deficit dokázali Capitals během druhého dějství smazat a do závěrečné třetiny vstupovaly oba týmy za nerozhodného stavu. Přízemní střela Stepana, jež se otřela o blokujícího beka, změnila směr natolik, že gólman Washingtonu Holtby už nedokázal zareagovat a inkasoval. Domácí tak stále čekají na stobodovou hranici.

„Myslím, že jsme nehráli špatně. Po zápase jsem klukům řekl, že výhru ukořistíme v dalším mači. Rangers neměli moc šancí, ale dokázali je lépe využít. Navíc Raanta za stavu 2:2 svoji klec doslova zamkl a my jsme ho nemohli překonat," pravil kouč Washingtonu Barry Trotz.

Výsledky NHL:
Washington - NY Rangers 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 31. Beagle, 40. Oshie - 6. Fast, 17. Yandle, 41. Stepan. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Raanta (oba NY Rangers), 3. Beagle (Washington).
Columbus - Edmonton 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky: 3. a 44. Savard, 2. Atkinson, 25. Ťutin, 31. Jenner, 40. Hartnell - 25. Draisaitl, 39. Hall, 44. McDavid. Střely na branku: 27:36. Diváci: 15.010. Hvězdy zápasu: 1. Savard, 2. Hartnell, 3. Jenner (všichni Columbus).
Dallas - New Jersey 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 9. Ničuškin, 27. Spezza, 32. Sceviour (Faksa), 60. Fiddler - 26. Henrique, 56. Smith-Pelly. Střely na branku: 25:20. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Ničuškin, 2. Janmark, 3. Sceviour (všichni Dallas).