Philadelphia - Columbus 6:0Gudas předvedl životní zápas. Palát dvakrát skóroval

New York

Životní zápas v NHL má za sebou český zadák Philadelphie Radko Gudas. Důrazný bek pomohl Flyers k výhře 6:0 nad Columbusem čtyřmi body, když dvě branky vstřelil a na stejný počet nahrál. Po zásluze byl vyhlášen první hvězdou duelu. Dva góly vsítil také útočník Tampy Bay Ondřej Palát a přispěl k vítězství svého klubu 4:3 v prodloužení nad Carolinou.

Důrazný bek Radko Gudas (3) z Philadelphie v souboji s Mattem Calvertem (11) z Columbusu v zápase NHL.

Padesát osm letos plus osm z loňska. V součtu šedesát šest utkání čekal na přesný zásah. V nočním střetnutí se dočkal hned dvou. K tomu připojil ještě dvě asistence. Radko Gudas prožil v NHL nezapomenutelný mač. „Tohle se mi nikdy předtím nepovedlo, je to skvělý pocit," konstatoval pětadvacetiletý rodák z Kladna.

Gudas začal psát svůj nezapomenutelný příběh už v první třetině, kdy nejprve nahrával Rafflovi na úvodní trefu a poté tvrdou ranou z červené čáry prostřelil překvapeného brankáře Blue Jackets McElhinneye. V prostřední části jeho show pokračovala, když figuroval u branky Gagnera. Vyvrcholení přišlo devět minut před koncem, kdy se Gudasova pobídka na teč došourala za záda nešťastného gólmana Columbusu a určila výsledku konečnou podobu.

Pro Gudase to byl první dvougólový večer v NHL, ve které se do střelecké listiny zapsal naposledy 4. prosince 2014 ještě v dresu Tampy. Dvakrát skóroval v jednom utkání naposledy 15. října 2011 ještě na farmě v AHL.

Philadelphie zvítězila 6:0, svým čtvrtým čistým kontem v ročníku se blýskl Steve Mason, který dostal přednost před Michalem Neuvirthem.

Flyers se pohybují na hraně postupové osmičky ve Východní konferenci. Momentálně okupují devátou příčku s tříbodovou ztrátou na Pittsburgh.

„Pro nás je důležité vyhrávat každé střetnutí. Také nám pomůže, když zaváhá Pittsburgh, ale to nemění nic na věci, že vždy musíme odmakat celých 60 minut," pravil Gudas, který letos nastřádal v 58 mačích 10 bodů (2+8). Další český hokejista ve službách Flyers Jakub Voráček je stále na marodce.

Palát také dvakrát skóroval

Gólový večer prožil také forvard Ondřej Palát. Útočník Tampy dvakrát překonal brankáře Caroliny Lacka a i díky němu Lightning přehráli Hurricanes 4:3 v prodloužení a natáhli svou vítěznou sérii na devět utkání.

Zejména první Palátův gól stál za to. Čtyřiadvacetiletý hráč si vzal puk v obranném pásmu, nabral rychlost, udělal kličku obránci a pak nekompromisně zavěsil pod víko. U toho druhého si vyjel zpoza brány k mantinelu a přes clonícího Johnsona puk propadl za Lacka. „Udělal jsem pohyb do středu a zkusil vypálit a vyšlo to. Nicméně je tu stále prostor pro zlepšení," řekl Palát. Frýdecko-místecký rodák tak vylepšil svou letošní bilanci na 23 bodů (10+13) ve 45 střetnutích.

Jágr tentokrát nebodoval

Možnosti odtrhnout se v historickém kanadském bodování NHL od třetího Gordieho Howea nevyužil Jaromír Jágr, jehož Florida prohrála na ledě Arizony 1:5. To nejlepší celek celé soutěže Washington „vykradl" bostonskou TD Garden a díky výhře 2:1 v prodloužení dosáhl na metu sta bodů.

Do brány Winnipegu nastoupil Ondřej Pavelec a Jets na domácím ledě porazili Montreal 4:2.

Výsledky NHL:
Buffalo - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Larsson, 27. Eichel - 3. Jones, 55. M. Koivu, rozhodující nájezd Pominville. Střely na branku: 32:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart (oba Buffalo), 3. M. Koivu (Minnesota).
Pittsburgh - Calgary 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 1. Hörnqvist, 26. Crosby - 2. Colborne, 27. Giordano, 36. Backlund, 55. Bouma. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.663. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Colborne (Calgary).
Colorado - Nashville 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Branky: 8. Comeau, 40. Landeskog - 36. Forsberg, 42. Neal, 51. Fisher, 59. Weber, 60. Salomäki. Střely na branku: 36:40. Diváci: 17.165. Hvězdy zápasu: 1. Fisher (Nashville), 2. Comeau (Colorado), 3. Forsberg (Nashville).
Los Angeles - Anaheim 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 32. Lucic, 44. Doughty - 4. Kesler, 16. Perron, 43. Silfverberg. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Los Angeles), 2. Silfverberg, 3. Andersen (oba Anaheim).
Boston - Washington 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. Bergeron - 34. Alzner, 63. Niskanen. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Grubauer (oba Washington), 3. T. Rask (Boston).
Toronto - Ottawa 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 10. Nylander, 33. Sošnikov - 7. Ryan, 32. Methot, 58. Smith. Střely na branku: 43:31. Diváci: 19.339. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Ottawa), 2. Nylander, 3. Sošnikov (oba Toronto).
Tampa Bay - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 17. a 36. Palát, 54. Johnson, 65. Killorn - 34. V. Rask, 44. J. Staal, 51. Skinner. Střely na branku: 30:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Killorn, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Skinner (Carolina).
Philadelphia - Columbus 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 12. a 51. Gudas, 4. Raffl (Gudas), 38. Gagner (Gudas), 38. Giroux, 51. Cousins. Střely na branku: 36:19. Diváci: 19.645. Hvězdy zápasu: 1. Gudas, 2. Mason, 3. Raffl (všichni Philadelphia).
Winnipeg - Montreal 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 25., 54. a 60. Scheifele, 46. Copp - 26. a 50. Galchenyuk. Střely na branku: 30:28. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Copp (Winnipeg).
Arizona - Florida 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 26. a 46. Tanguay, 21. Martinook, 42. Doan, 60. Vermette - 38. Ebklad. Střely na branku: 26:30. Diváci: 14.825. Hvězdy zápasu: 1. Tanguay, 2. Vermette, 3. Doan (všichni Arizona).
San Jose - Vancouver 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 10. Haley, 45. Burns - 19. Vey, 23. D. Sedin, 51. Hamhuis, 58. Burrows. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. D. Sedin, 3. Hutton (všichni Vancouver).