Columbus díky Hrdinovi s Výborným porazil Vancouver

NEW YORK

Čeští hokejisté Jan Hrdina a David Výborný výrazně přispěli k vítězství Columbusu nad Vancouverem v zápase NHL. Blue Jackets uspěli v divoké přestřelce 6:5, když Hrdina zaznamenal dvě branky a Výborný tři asistence. Na ledě New York Rangers pak zářil útočník Buffala Aleš Kotalík, který při výhře Sabres 2:1 jednu branku dal a na druhou přihrál.

Domácí Rangers zaznamenali jen jednu branku, když se ve druhé třetině prosadil střelou zápěstím Jaromír Jágr při přesilové hře. To bylo ale vše, ostatní pokusy pochytal brankář Buffala Ryan Miller, a na začátku třetí třetiny vstřelil Kotalík vítěznou branku.

Jezdcům nepomohl ani výborný výkon gólmana Henrika Lundqvista, nejlepšího defenzivního hráče minulého týdne. "Pokud by nestál v brance on, tak jsme klidně mohli po první třetině vést už 5:0," vykládal trenér Buffala Lindy Ruff, jenž v utkání zřejmě přišel o útočníka Tima Connollyho. Toho během druhé třetiny trefil domácí drsňák Darius Kasparaitis takovým způsobem, že Connolly odstoupil pro zranění kolene.

Přestřelka v Columbusu

Columbus patří k týmům, které v NHL inkasují nejméně ze všech, ale proti Vancouveru museli jeho hráči pořádně zabrat a svého soupeře doslova přestřílet. Už v páté minutě sice Blue Jackets díky čistě české spolupráci Klesla-Výborný-Hrdina vedli 2:0, ale hosté dokázali ještě do konce první třetiny vyrovnat.

Po dvou brankách zaznamenaly oba týmy i ve druhé třetině, takže před rozhodující částí byl stav nerozhodný 4:4. Při přesilové hře v 53. minutě dostal Jan Hrdina po další přihrávce Výborného úspěšnou dorážkou domácí znovu do vedení. "Nedávali nám před brankou dostatek místa na zakončení, tak jsme si řekli, že budeme střílet z pozic, ze kterých by mohli ostatní dorážet. A vycházelo to," řekl po zápase Hrdina.

Už po necelé minutě od Hrdinova druhého gólu ale odpověděl vyrovnáním Alex Burrows, a o vítězství tak nakonec rozhodla až branka Trevora Letowskiho čtyři minuty před koncem.

Český brankář Tomáš Vokoun přispěl osmatřiceti zákroky k vítězství hokejistů Nashvillu na ledě Detroitu 2:1 v prodloužení. To rozhodl hned po pětatřiceti vteřinách Paul Kariya, jemuž na vítězný gól přihrál Marek Židlický. Patrik Eliáš z New Jersey si při vítězství nad Islanders 4:0 připočetl dvě gólové asistence u tref Gomeze a Gionty.

New York Islanders - New Jersey 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 11. Gomez (Eliáš), 21. Langenbrunner, 25. Gionta (Eliáš), 30. Viktor Kozlov. Zásahy brankářů: DiPietro 17/4, Dubielewicz 11 - Brodeur 24.
New York Rangers - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 27. Jágr (Ručinský) - 13. Vanek (Kotalík), 42. Kotalík. Zásahy brankářů: Lundqvist 26/2 - Miller 24/1.
Atlanta - Boston 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Mellanby (Modrý), 19. Savard - 16. Sturm, 32. Stuart, 53. Axelsson. Zásahy brankářů: Lehtonen 32/3 - Thomas 24/2.
Columbus - Vancouver 6:5 (2:2, 2:2, 2:1)
Branky: 5. a 53. Hrdina (na obě Výborný, na první Klesla), 2. Chimera, 28. Žerděv, 35. Berard (Výborný), 56. Letowski - 14. Salo, 20. Baumgartner, 30. D. Sedin, 38. Bertuzzi, 54. Burrows. Zásahy brankářů: Denis 33/5 - Auld 43/6.
Tampa Bay - Florida 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 57. B. Richards, 60. Craig (Prospal) - 57. a 64. O. Jokinen, 32. Gratton (Krajíček). Zásahy brankářů: Burke 26/3 - Luongo 50/2.
Detroit - Nashville 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Schneider - 29. Sullivan, 61. Kariya (Židlický). Zásahy brankářů: Legace 28/2 - Vokoun 39/1.
Minnesota - Phoenix 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 34. a 47. Rolston, 15. Gáborík - 26. Sanderson, 40. Ballard. Zásahy brankářů: Fernandez 20/2 - Boucher 22/3.
Colorado - Calgary 7:4 (1:1, 5:1, 1:2)
Branky: 21. a 28. Sakic, 5. Clark, 31. Liles, 34. Laaksonen, 37. Svatoš, 53. Tanguay - 9., 25. a 44. Kobasew, 49. Reinprecht. Zásahy brankářů: Aebischer 34/4 - Sauve 27/7.
San Jose - Los Angeles 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 3. a 58. Marleau, 35. Ekman, 38. M. Michálek - 46. Corvo. Zásahy brankářů: Nabokov 16/1 - LaBarbera 29/3.
4. Edmonton4925618158:15356
5. Minnesota4924421139:12552
Pacifická divize:
1. Dallas4831215158:12864
2. Los Angeles5230319178:16263
3. San Jose4623617146:13952
4. Anaheim47211016134:13152
5. Phoenix5024224141:15650
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.