Florida - Boston 4:5 PPJágr překonal Howea a osamostatnil se na třetím místě v tabulce produktivity. Zářil i Hudler

Sunrise

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr překonala další milník v zámořské NHL. V pondělním duelu proti Bostonu (4:5 v prodloužení) si floridský útočník připsal jednu přihrávku, čímž se osamostatnil na třetím místě v historické tabulce produktivity NHL. Čtyřiačtyřicetiletý křídelník o bod překonal Gordieho Howea, na svém kontě nyní má 1851 kanadských bodů. Před kladenským rodákem jsou pouze Mark Messier (1887) a Wayne Gretzky (2857).

Přes 19 tisíc diváků tleskalo české 68. Jágr (uprostřed) si proti Bostonu připsal svůj 1851. bod v NHL.

První dva góly v dresu Panterů vstřelil útočník Jiří Hudler, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Na druhé straně se do střelecké listiny zapsal David Pastrňák. Blýskl se především gólman Bostonu Tuukka Rask, ten předvedl 47 úspěšných zákroků a výrazně se podílel na vítězství Medvědů.

Floridě se nevydařil vstup do zápasu, brzy prohrávala, když se trefili Bergeron a po něm Pastrňák, který prostřelil Luonga mezi betony. Panteři poté nabrali už tříbrankové manko, které alespoň korigoval Barkov. Fin se v 17. minutě prosadil před brankou Bostonu poté, co Raska neprostřelil dorážející Jágr. Čtyřiačtyřicetiletý hráč si však připsal vytoužený bod, svůj 1851. v NHL.

„Víc to znamená pro vás, novináře," smál se Jágr po zápase. „Už je to za mnou. Pojďme se soustředit na vítězství, která potřebujeme," dodala česká 68. Florida prohrála pět z posledních šesti zápasů. O něco sdílnější byl kouč Panterů Gerard Gallant. „Jako trenér víte, že něco takového přijde. Jarda je skvělý hráč, co boduje každou noc, každý zápas. Nemyslím si, že by nás to nějak rozptylovalo. Je skvělé, že překonal Gordieho Howea, zní to neuvěřitelně. Nechávám ho na ledě co nejdéle, to jde," řekl kanadský trenér.

Jágr vylepšil své letošní statistiky na 21 gólů a 28 asistencí, celkově má v NHL na svém kontě v 1613 zápasech 743 branek a 1108 přihrávek. Boston ale záhy přidal čtvrtý gól, opět se prosadil Bergeron. Panteři přesto dotáhli duel alespoň do prodloužení. V druhé třetině se poprvé po příchodu k Panthers prosadil Jiří Hudler, po něm dal kontaktní gól Jussi Jokinen.

Florida v druhé části zápasu Boston výrazně přestřílela a necelých pět minut před třetí sirénou opět skóroval Hudler. V prvním případě střílel do odkryté branky, tentokrát dorazil odražený kotouč za Raskova záda.

Panteři přestříleli svého soupeře 51:32, přesto získali jen bod. V předposlední minutě prodloužení ujeli do úniku dva na jednoho Spooner a Stempniak, který přesnou ranou švihem prostřelil brankáře Montoyu, jenž po první třetině vystřídal Luonga.

Ondřej Palát otevřel skóre zápasu mezi Philadelphií a Tampou, Blesky však prohrály na ledě svého protivníka 2:4. Pro rodáka z Frýdku-Místku šlo o jedenáctý gól v letošní sezóně, skóroval potřetí za sebou.

Tampa přišla po devíti duelech o vítěznou sérii. O výhru Letců, kterým znovu chyběl zraněný Jakub Voráček a v brance znovu nenastoupil ani Michal Neuvirth, se dvěma góly zasloužil Shayne Gostisbehere, který je se 14 brankami a 37 body nejproduktivnějším obráncem mezi nováčky.

Premiéru v dresu Toronta po únorové výměně z Ottawy si připsal uzdravený útočník Milan Michálek. S číslem 18 odehrál proti Buffalu necelých 13 minut a ve 12. minutě byl na ledě, když Maple Leafs v přesilovce vstřelili gól na 2:0. Domácí vedli ještě po dvou třetinách 3:1, jenže v posledním dějství hosté vyrovnali a nakonec zvítězili 4:3 po nájezdech.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 37. a 48. Gostisbehere, 54. Schenn, 60. Simmonds - 5. Palát, 55. Naměstnikov. Střely na branku: 40:18. Diváci: 17 906. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Vasiljevskij (Tampa).
Toronto - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 1. Komarov, 12. Boyes, 40. Hyman - 37. Pysyk, 48. Eichel, 51. E. Kane, rozh. nájezd Reinhart. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 950. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. Hyman (Toronto).
Florida - Boston 4:5 v prodl. (1:4, 2:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. a 56. Hudler, 17. Barkov (Jágr), 27. Jokinen - 1. a 18. Bergeron, 8. Pastrňák, 13. Connolly, 65. Stempniak. Střely na branku: 51:32. Diváci: 19 194. Hvězdy zápasu: 1. Stempniak (Boston), 2. Hudler (Florida), 3. Bergeron (Boston).
Calgary - San Jose 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Colborne - 2. Burns, 61. Pavelski. Střely na branku: 48:23. Diváci: 18 740. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Colborne, 3. Ortio (oba Calgary).
Colorado - Arizona 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Matthias, 26. Duchene, 46. Grigorenko - 49. Gordon. Střely na branku: 37:38. Diváci: 15 393. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Grigorenko (všichni Colorado).
Anaheim - Washington 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Getzlaf - 41. Burakovsky, rozh. nájezd Bäckström. Střely na branku: 28:32. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Holtby (Washington), 3. Vatanen (Anaheim).
Los Angeles - Vancouver 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 52. a 57. Carter, 31. Doughty, 33. Kopitar, 53. Lecavalier - 23. Hamhuis. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Carter, 3. Quick (všichni Los Angeles).