Rubriky:

NHL

Střelec v červených číslech. Vrbata je nejhorší v NHL v bodování plus/minus

8. března 2016 13:36 - Vancouver/Praha

Poprvé od 21. února se objevil v sestavě hokejového Vancouveru. Obávaný střelec, kterého Canucks přivedli do týmu, aby gólově opepřil kombinace bratří Sedinů, se v zápase s Los Angeles vynořil na křídle třetího útoku. Jenže dny Radima Vrbaty u desátého týmu Západní konference se pomalu ale jistě chýlí ke konci.

 

Profimedia.cz

Za necelých 17 minut mezi mantinely třikrát pálil na branku, se 186 pokusy je druhým nejpilnějším střelcem Vancouveru za Danielem Sedinem (219), ale s Vrbatovou produktivitou to už tak slavné není. V tomto kalendářním roce se trefil pouze dvakrát. Za sezonu má bilanci 12+12.

V jedné statistice však 'ovládá' celou NHL. S 32 minusovými body jsou Vrbata a jeho spoluhráč Bo Horvat nejhorší v lize.

První měsíce v novém angažmá přitom byly pro čtyřiatřicetiletého útočníka, který si renomé vybudoval v dresu Coyotes, bez přehánění skvělé. Sedinové adoptovali Vrbatu v elitní formaci a mluvilo se o něm jako o dalším sourozenci švédských bratrů.

V dresu Canucks se Vrbata stal s 31 góly nejlepším českým střelcem sezóny 2014/15 a umlčel všechny, kterým se nezdál jeho pětimiliónový plat. V tomto ročníku už ale kritické hlasy nabraly na značné síle.

Vrbata čekal, co se stane

Jakmile trenér Willie Desjardins Vrbatu znovu oddělil od Sedinů, jakoby tím v českém útočníkovi uhasil i gólovou jiskru. Fanoušci Canucks si nemohli nevšimnout, jak se vytratil Vrbatův zápal pro hru. A na jeho kontě začaly v hojné míře přibývat minusy.

Před uzávěrkou přestupů (29. února) se čile spekulovalo o Vrbatově výměně do týmu, který potřebuje palebnou sílu na přesilovku. Český hokejista sepsal generálnímu manažerovi Canucks Jimu Benningovi seznam osmi týmů, do kterých by byl ochoten jít, jenže žádný z nich neprojevil zájem.

„Vlastně jsem jen čekal, co se stane," řekl Vrbata deníku Vancouver Province.

Loni si zahrál s Canucks první kolo Stanley Cupu, letos už je ale situace Vancouveru kritická. V posledních 17 zápasech základní části by musel zlikvidovat desetibodovou ztrátu. Což se po porážce 1:5 s Kings nezdá vůbec pravděpodobné.

„Je potřeba, abych se dal mentálně do kupy a pomohl ještě týmu," řekl Vrbata, jehož dny u Canucks se pomalu ale jistě chýlí ke konci. S vizitkou nejhoršího hráče v bodování plus/minus by se mu nový kontrakt nesháněl asi zrovna lehce.

Hráči s nejhorší bilancí plus/minus  v NHL
Bo Horvat (Vancouver) -32
Radim Vrbata (Vancouver) -32
Mikkel Boedker (Arizona, Colorado) -30
Jordin Tootoo (New Jersey) -26
David Schlemko (New Jersey) -21
bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..