NHL

Gól a pak kritika. Kvůli Pastrňákovi často končíme v problémech, řekl kouč Bostonu

8. března 2016 17:31 - Sunrise/Praha

Třebaže si v první třetině počínal jako zkušený mazák, když parádním bekhendovým zakončením mezi betony vyzrál na gólmana Floridy Roberta Luonga a zajistil svému týmu dvoubrankový náskok, po skončení utkání se hokejový útočník Bostonu David Pastrňák pochvalných slov nedočkal. Právě naopak. Trenér Medvědů Claude Julien si na výkon devatenáctiletého Čecha stěžoval a nabádá ho, aby se vrátil ke hře, kterou se prezentoval v dřívějším období.

Wilfredo Lee, ČTK/AP

Pastrňák, jenž v 36 zápasech sezóny vstřelil devět branek a přidal deset asistencí, začal duel na Floridě na pravém křídle druhého útoku Bruins s krajanem Davidem Krejčím a Mattem Beleskeym. Od druhé třetiny ale dostával na ledě čím dál méně prostoru, když se přesunul do čtvrté formace k Landonu Ferrarovi a Noelu Acciarimu.

Ve druhém i třetím dějství absolvoval jen tři střídání, v prodloužení pouze jedno. Claude Julien mu tak dal jasně najevo, že s jeho hrou příliš spokojený není.

„Zbytečně předržoval puky, navíc nebyl silný v jejich držení. A když nastupujete proti elitním lajnám soupeře, stává se tohle nebezpečným. Proto jsem musel učinit nějaké rozhodnutí a formace jsem přeházel. Bylo to jednoduché rozhodnutí," vysvětloval pětapadesátiletý Kanaďan.

Julien: Nemohl jsem ho nechat hrát proti top řadám

„Nebylo nezbytně nutné ho posadit, ale prostě jsem ho nemohl nechat dál hrát proti top řadám Floridy," pokračoval Julien a uvedl, v čem by se měl Pastrňák zlepšit.

„Musí se vrátit zpátky ke hře, kterou dřív dobře předváděl. To znamená být silnější. Častokrát totiž dlouho drží puk a tým kvůli tomu končí v problémech. Je součástí života mladých hokejistů, aby se naučili hrát v takovýchto situacích," dodal Julien, pro kterého bylo utkání proti Panthers speciální.

Jeho svěřenci sice přišli o vedení 4:1, které měli po první třetině, nakonec ale dokázali triumfovat 5:4 po prodloužení. Julien se tak dočkal 388. vítězství na střídačce Bostonu, který vede už osmou sezónu v řadě. V počtu výher tak v klubových statistikách překonal dosavadního lídra Arta Rosse, jenž stál na střídačce Medvědů ve 20. až 40. letech minulého století.