Florida - Ottawa 6:2Skvělý Jágr dvěma góly zařídil Floridě výhru. Mrázek zastavil sérii porážek Detroitu

New York

Další famózní večer prožil v zámořské NHL útočník Jaromír Jágr, jenž dvěma góly pomohl Floridě k vítězství 6:2 nad Ottawou. Za svůj počin byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Trefil se i David Pastrňák, jehož Boston však podlehl doma Carolině 2:3 po prodloužení. Do branky Detroitu se vrátil Petr Mrázek a 23 úspěšnými zásahy přispěl k vítězství nad Winnipegem 3:2. Zastavil tak sérii tří porážek svého týmu.

Hokejisté Floridy Jaromír Jágr (68). Jonathan Huberdeau (11) a Aleksander Barkov se radují z gólu proti Ottawě.

Jágr zaznamenal ve čtvrtek v noci jubilejní padesátý a následně i jedenapadesátý bod v sezóně a stal se pátým hráčem historie, který nastřádal padesát a více bodů ve dvaceti sezónách v NHL. Před ním na tuto metu dosáhli Gordie Howe, Ron Francis, Ray Bourque a Mark Messier. Pro kladenského rodáka to byl pátý dvougólový zápas v sezóně.

Florida porazila Ottawu potřetí ze čtyř zápasů a v tabulce Atlantické divize ztrácí spolu s Tampou jeden bod na vedoucí Boston, Medvědi mají ale o dva odehrané zápasy víc.

Jágr otevřel skóre zápasu při úniku dva na jednoho, když po přesném Huberdeauově pasu pohotově trefil odkrytý kout brány. „Někdy tam puk spadne, jindy ne. Doma je to o trochu snazší. Máš za sebou svoje fanoušky, kteří tě nabudí, což je lepší, než když hraješ venku," pochvaloval si český forvard, který si tak alespoň trochu mohl vylepšit náladu po vyřazení svého Kladna v play off první české ligy.

Ottawa sice dokázala průběh utkání dvakrát srovnat, jenže dvě trefy Ekblada a Huberdeaua v rozmezí 14 sekund ve druhé třetině definitivně zlomily průběh zápasu ve prospěch Panterů.

Jágr pak svým 23. gólem sezóny zvýšil na 5:2, když tentokrát využil parádní pas od Trochecka, jenž sám následně uzavřel gólový účet zápasu a stal se první hvězdou utkání.

Pastrňák třetí hvězdou zápasu

Lídr Atlantické divize Boston už vede jen o bod, protože doma prohrál s Carolinou 2:3 v prodloužení. Vyrovnávací gól Davida Pastrňáka na 2:2 tak pomohl Medvědům jen k bodu. Český forvard mazácky prostřelil brankáře Cama Warda zblízka z úhlu po přihrávce krajana Davida Krejčího z hloubky obranného pásma.

Pastrňák zaznamenal desátý gól sezóny a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Utkání rozhodl ve druhé minutě prodloužení Phillip Di Giuseppe.

Brankář Petr Mrázek se po jednozápasové odmlce vrátil do branky Detroitu a Red Wings se po třech porážkách dočkali výhry. V této sezóně vynikajícího českého gólmana přibrzdilo zranění, po němž se mu nedařilo ve dvou duelech proti Chicagu. Ve druhém z nich byl dokonce střídán, ale z neúspěchu už se stihl oklepat.

Ani proti Winnipegu, v jehož bráně dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Michael Hutchinson, však Rudá křídla nezačala nejlépe. Mrázek v první třetině dvakrát lovil puk z brány po trefách Marka Daňa a Tylera Myerse. Ve druhém dějství však domácí srovnali a v závěru třetí třetiny dokonal obrat vítězným gólem Justin Abdelkader.

Boston - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Eriksson, 46. Pastrňák (Krejčí) - 6. Lindholm, 29. Gerbe, 62. Di Giuseppe. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Di Giuseppe, 2. Rask (oba Carolina), 3. Pastrňák (Boston).
Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 30. a 40. Galchenyuk, 54. Mitchell - 29. Deslauriers, 46. Gionta. Střely na branku: 34:38. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Barberio (oba Montreal), 3. Eichel (Buffalo).
Detroit - Winnipeg 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Larkin, 33. Ericsson, 56. Abdelkader - 12. Daňo, 17. Myers. Střely na branku: 35:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Abdelkader, 3. Ericsson (všichni Detroit).
Florida - Ottawa 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Branky: 14. a 45. Jágr, 26. Jokinen, 30. Ebklad, 30. Huberdeau, 51. Trocheck - 20. Smith, 27. Karlsson. Střely na branku: 31:28. Diváci: 15 051. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jágr, 3. Huberdeau (všichni Florida).
Minnesota - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 32. Parise - 10. Korpikoski, 53. McDavid. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19 058. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Kuemper (Minnesota).
San Jose - New Jersey 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 42. a 60. Zajac, 24. Smith-Pelly. Střely na branku: 30:16. Diváci: 16 234. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Gionta, 3. Zajac (všichni New Jersey).