Florida - Philadelphia 5:4 SNJágr dvakrát asistoval u výhry Panterů, Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou zápasu

New York

Jaromír Jágr dvěma gólovými pasy pomohl Floridě k výhře 5:4 po samostatných nájezdech nad Philadelphií. David Pastrňák vstřelil dva góly a hokejisté Bostonu porazili v NHL New York Islanders 3:1. Devatenáctiletému českému útočníkovi, který byl vyhlášen největší hvězdou zápasu, přihrál ve 40. minutě na první branku David Krejčí.

Rozesmátý David Pastrňák. Ilustrační snímek.

Vítězný gól si Pastrňák připsal devět vteřin před odchodem týmů do šaten, když po Krejčího sólu takřka celou útočnou třetinou poslal jeho přihrávku zblízka do sítě. V závěru zápasu se pak prudkou ranou z úhlu trefil podvanácté v sezóně.

Vítězství slavil i brankář Mrázek. Jeho Detroit sice v závěru prohrával s newyorskými Rangers 1:2, dvaatřicet vteřin před koncem třetí třetiny však srovnal v přesilovce Richards a v čase 63:03 dokonal obrat Rudých křídel Helm.

Mrázek kryl v zápase 23 střel z celkových 25. Ještě lépe zachytal další český gólman Ondřej Pavelec, ten rovněž pustil za svá záda dvě střely, dalším 35 však dokázal zabránit v cestě do sítě.

Jágr vedl Pantery k výhře nad Letci

Jaromír Jágr pomohl dvěma gólovými přihrávkami k výhře Floridy nad hosty z Philadelphie. Ukázková byla zejména asistence u trefy Jonathana Huberdeaua. Jágr si šikovně pokryl kotouč před dotírajícím Schultzem a z otočky našel mladého spoluhráče, jenž vzápětí prostřelil Masona.

Jednu nahrávku na gól si připsal také obránce Jakub Kindl, jenž vyslal do šance dvojici Jokinen - Smith a druhý jmenovaný nakonec dopravil puk do sítě. Za Letce ještě stihl srovnat na 4:4 nováček Shayne Gostisbehere, který potvrdil, že prožívá skvělou sezónu. 22letý zadák vstřelil svůj 15. gól v tomto ročníku a celkově má na kontě už 38 bodů ve 49 zápasech.

Utkání tak dospělo do prodloužení a poté až k samostatným nájezdům. V nich byla Florida jasně úspěšnější a o svém vítězství rozhodla už po dvou sériích. Zatímco Gagner a Cousins se svými pokusy neuspěli, Bjugstad a Barkov si přesně vyhlédli vhodný prostor, kam umístili své střely. Panthers tak vyhráli 5:4 po nájezdech.

Také Radim Vrbata si připsal do své statistiky dvě asistence, když jeho Vancouver zdolal Nashville 4:2. Ottawa přejela Toronto 4:0, Craig Anderson v dresu domácích vychytal čisté konto, jeho spoluhráč Jean-Gabriel Pageau přihrál na tři góly Senátorů.

Martin Hanzal jednou gólovou přihrávkou přispěl k výhře Arizony 4:0 nad Edmontonem. Aleš Hemský stejným dílem pomohl Dallasu v souboji proti St. Louis, jeho Hvězdy však prohrály 4:5 po prodloužení.

Buffalo zvítězilo po prodloužení 3:2 nad Carolinou. Dvěma góly zazářil talentovaný útočník Šavlí Jack Eichel, který vstřelil dvě branky. Tu druhou navíc pouhou vteřinu před koncem prodloužení, kdy dojel vyhozený kotouč a blafákem ho umístil do brány Cama Warda.

Minnesota vyhrála v Montrealu 4:1. Hvězdou klání byl Mikael Granlund, jenž dvakrát skóroval. Tomáš Hertl a Román Polák jednou asistovali při výhře San Jose nad Washingtonem 5:2. New Jersey udolalo Los Angeles 2:1 po prodloužení.

Statistika NHL:
Boston - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. a 58. Pastrňák (na první Krejčí), 19. Eriksson - 31. Tavares. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Eriksson, 3. Rask (všichni Boston).
Buffalo - Carolina 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 45. a 65. Eichel, 28. Foligno - 27. Giuseppe, 50. Rask. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart, 3. Foligno (všichni Buffalo).
Detroit - NY Rangers 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 45. a 64. Helm, 60. B. Richards - 20. Stepan, 56. Kreider. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 43:25. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Helm (Detroit), 2. Lundqvist (Rangers), 3. Larkin (Detroit).
Montreal - Minnesota 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Barberio - 14. a 32. Granlund, 11. Niederreiter, 59. Haula. Střely na branku: 31:22. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Granlund, 2. Scandella (oba Minnesota), 3. Barberio (Montreal).
Ottawa - Toronto 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 6. Zibanejad, 21. Ceci, 42. Z. Smith, 56. Stone. Střely na branku: 17:29. Diváci: 18.557. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Anderson, 3. Pageau (všichni Ottawa).
Winnipeg - Colorado 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 37. Scheifele, 48. Stafford, 50. Lowry - 25. Johnson, 26. Duchene. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 37 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta. Střely na branku: 30:37. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. Scheifele, 3. Pavelec (všichni Winnipeg).
Dallas - St. Louis 4:5 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 23. a 47. Spezza (na druhou Hemský), 12. Eakin, 59. Jamie Benn - 31. a 40. Shattenkirk, 9. Brouwer, 22. Tarasenko, 63. Pietrangelo. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Shattenkirk (St. Louis), 2. Spezza (Dallas), 3. Pietrangelo (St. Louis).
Edmonton - Arizona 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 27. a 50. Vermette, 13. Tichonov (Hanzal), 31. Tanguay. Střely na branku: 44:29. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Vermette, 3. Stone (všichni Arizona).
Vancouver - Nashville 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 18. Bärtschi (Vrbata), 20. Dorsett, 31. Horvat, 60. D. Sedin (Vrbata) - 30. Fisher, 37. Sissons. Střely na branku: 28:37. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Josi (Nashville), 3. Burrows (Vancouver).
Florida - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 11. a 50. R. Smith (na druhou Kindl), 34. Huberdeau (Jágr), 49. Barkov (Jágr), rozh. nájezd Bjugstad - 15. Cousins, 34. White, 42. Raffl, 59. Gostisbehere. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19.404. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Jágr, 3. Barkov (všichni Florida).
San Jose - Washington 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 10. J. Thornton (Hertl), 26. Marleau, 41. Pavelski, 43. Dillon (Polák), 60. Burns - 22. Oshie, 31. Justin Williams. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. J. Thornton, 3. Dillon (všichni San Jose).
Los Angeles - New Jersey 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 35. Kopitar - 2. Kennedy, 65. Moore. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.412. Hvězdy zápasu: 1. Moore (New Jersey), 2. Quick (Los Angeles), 3. Larsson (New Jersey).