Rubriky:

NHL

Gretzky vysekl Jágrovi další poklonu: Je opravdu pozoruhodný!

14. března 2016 07:53 - New York/Praha

Před měsícem vtipkoval, že jestli se Jaromír Jágr začne přibližovat jeho rekordům v NHL, ukradne mu brusle. Nyní Wayne Gretzky, jeden z nejlepších hráčů v dějinách hokeje, vysekl českému legendárnímu útočníkovi další poklonu. Nejenže je „The Great One“, jak se Gretzkymu přezdívalo, fascinován Jágrovou dlouhověkostí, ještě více ale obdivuje, jakým způsobem táhne Floridu.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Jágr je s blížícím se závěrem základní části v parádní formě. Od začátku února zaznamenal v devatenácti zápasech dvacet bodů a jeho ohromná herní pohoda neunikla Gretzkyho pozornosti. „Je to opravdu pozoruhodné. Jedna věc je v tomto věku stále hrát, ale něco jiného je hrát na tak vysoké úrovni, jako to on předvádí," prohlásil pro server nhl.com čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu s Edmontonem.

Historická tabulka kanadského bodování NHL: 
1. Wayne Gretzky 2857
2. Mark Messier 1887
3. Jaromír Jágr 1855

Zatímco Jágr ve 44 letech Jágr v zámořské soutěži dál válí, Gretzky svou kariéru ukončil před sedmnácti roky, když mu bylo osmatřicet.

Historická tabulka střelců NHL: 
1. Wayne Gretzky 894
2. Gordie Howe 801
3. Jaromír Jágr 745

„V našem sportu se našlo jen pár borců, kteří mohli v takovém věku hrát na špičkové úrovni a být přínosní - Chris Chelios, Gordie Howe, Mark Messier a samozřejmě Jágr. Rozhodně hraje výborně, což je pro něj skvělé. A je to skvělé pro celý hokej," uvedl suverénní lídr kanadského bodování historie NHL i nejlepší střelec v dějinách soutěže, který kromě Olejářů nastupoval i za Los Angeles, St. Louis a New York Rangers.

Historická tabulka NHL v počtu asistencí: 
1. Wayne Gretzky 1963
2. Ron Francis 1249
3. Mark Messier 1193
4. Ray Bourque 1169
5. Paul Coffey 1135
6. Jaromír Jágr 1110

Jágr je v probíhajícím ročníku nejproduktivnějším hráčem Flordiy (53 bodů) i jejím nejlepším střelcem (23 branek). „Je důležitou součástí svého klubu - na ledě i mimo něj. Opravdu je pozoruhodným hráčem pro celou NHL a v současné době zvlášť pro Pantery," podotýká Gretzky, desetinásobný vítěz Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče sezóny a držitel devíti Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu ročníku.

škv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..