Calgary - St. Louis 7:4Druhý hattrick v sezóně! Frolík sehrál parádní představení. Jágrovi a spol. nevyšel závěr

New York

Český útočník Michael Frolík přispěl třemi brankami k výhře Calgary nad St. Louis (7:4). V pokračování NHL dvakrát skóroval v oslabení, podruhé to bylo v závěrečné třetině, kdy navyšoval na rozdíl dvou branek a výhru svého týmu pečetil trefou do prázdné brány při power play soupeře. Zaznamenal druhý hattrick v sezóně. Florida si nepřipsala třetí vítězství v řadě, ač k němu byla blízko. Podlehla na ledě NY Islanders 2:3, přitom ještě deset minut před koncem měla dvougólový náskok. Jaromír Jágr, Jiří Hudler a Jakub Kindl z celku hostů nebodovali, Panteři nevyužili možnost dostat se do čela Atlantické divize před Boston.

Hattrick dovršen. Michael Frolík (vpravo) z Calgary jásá se Seanem Monahanem při utkání se St. Louis.

Frolík byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu za spoluhráči Seanem Monahanem a Dougiem Hamiltonem. Kladenský odchovanec se poprvé významně ukázal v závěru úvodní třetiny. Únik zakončil forhendovou kličkou a vyrovnáním na 2:2. Calgary pak i s přispěním dvou branek Seana Monahana uteklo na 5:2.

Hosté ještě dvěma trefami duel v poslední třetině zdramatizovali. Ale body jistil Frolík. V 57. minutě po chybné rozehrávce St. Louis uspěl obdobným zakončením jako v prvním případě. V závěrečné minutě osmadvacetiletý útočník pečetil vítězství gólem do prázdné branky. Nejrprve sice zakolísal, ale i z ostrého úhlu nakonec trefil přesně.

První hattrick v NHL Frolík zaznamenal na konci října proti Edmontonu. Byly to tenkrát jeho vůbec první góly v dresu Calgary. Teď už jich má na kontě čtrnáct.

"Je vždycky příjemné, když se trefíte třikrát a vidíte čepice na ledě. Hlavní ale je, že jsem pomohl k výhře," lebedil si Frolík.

Tak jako on dvakrát v oslabení naposledy v dresu Calgary skóroval Cory Stillman 9. ledna 1998. Frolíkovi se to povedlo vždy proti jinému gólmanovi. Nejprve byl proti jeho kličce bezmocný Jake Allen, potom i Anders Nilsson, který přišel do brány za stavu 4:2 pro domácí.

"Je to jeden z mých blafáků. Myslím si, že pokud by měli v brance stejného gólmana, udělal bych něco jiného. Ale tím, že už tam byl jiný, jsem si říkal, proč to nezkusit znovu? A vyšlo to," vylíčil Frolík.

Naštvaný kouč pomohl

Trenér NY Islanders Jack Capuano při bitvě s Floridou uvnitř soptil, po druhé třetině za stavu 0:2 dokonce nešel do kabiny, což zafungovalo a Islanders předvedli velkolepý závěr.

"Je to jejich tým. Lídři musí vystoupit a na střídačce jsem vnímal, že je (kapitán John Tavares) průběhem frustrovaný. To byl pravděpodobně ten impulz nechat je se s tím vypořádat. My jsme je připravili, provedli pro poslední třetinu pár změn, ale oni musí hrát zápas," komentoval situaci kouč.

"Nemusíme být raketoví inženýři, abychom věděli, že prvních 35 až 40 minut bylo našich nejhorších v sezóně," podotkl Cal Clutterbuck, autor vítězné trefy. "Pokud nehrajeme dobře, trenéři nás nechávají si to vyříkat," dodal Josh Bailey.

Utkání Islanders otočili třemi góly v rozmezí 53. až 59. minuty.

Jágr nastoupil k 1616. zápasu v soutěži a v historické tabulce odehraných utkání v NHL se na osmé příčce odpoutal od Larryho Murphyho.

Obhájce Stanleyova poháru Chicago podlehl Los Angeles 0:5. Stejný stav byl i ve Vancouveru, kde ale domácí v závěru zmírnili porážku s Winnipegem na 2:5. Anaheim po bezbrankové první třetině rozdrtil New Jersey 7:1. Na kanonádě se podílel třemi góly a asistencí Jakob Silfverberg. Hattrickem se blýskl i James Neal, který zařídil výhru Nashvillu 3:2 v Edmontonu.

Výsledky NHL:
NY Islanders - Florida 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 53. Okposo, 55. Bailey, 59. Clutterbuck - 16. Barkov, 29. Bjugstad. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14 106. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Okposo (oba NY Islanders), 3. Barkov (Florida).
Chicago - Los Angeles 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Versteeg, 4. Lucic, 36. Lecavalier, 52. Brown, 57. Toffoli. Střely na branku: 32:25. Diváci: 22 170. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Versteeg, 3. Lucic (všichni Los Angeles).
Edmonton - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 7. Eberle, 21. Pakarinen - 9., 21. a 45. Neal. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Josi (oba Nashville), 3. Draisaitl (Edmonton).
Calgary - St. Louis 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)
Branky: 17., 57. a 60. Frolík, 26. a 34. Monahan, 11. Colborne, 32. Giordano - 13. a 54. Stastny, 11. Upshall, 44. Shattenkirk. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19 107. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Hamilton, 3. Frolík (všichni Calgary).
Vancouver - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 49. McCann, 60. Virtanen - 5. a 47. Daňo, 17. Myers, 38. Burmistrov, 43. Scheifele. Střely na branku: 28:39. Diváci: 18 631. Hvězdy zápasu: 1. Daňo, 2. Myers, 3. Burmistrov (všichni Winnipeg).
Anaheim - New Jersey 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)
Branky: 26., 30. a 48. Silfverberg, 21. Cogliano, 24. Kesler, 43. Perry, 47. Ritchie - 22. Smith-Pelly. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15 423. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Kesler, 3. Cogliano (všichni Anaheim).