Montreal - Florida 1:4Jágr nahrával, Hudler pálil a Panteři rozsápali Canadiens

New York

Hokejisté Floridy se po pondělním zaváhání v závěru zápasu s New York Islanders (2:3) naladili znovu na vítěznou vlnu. V dalším díle série na ledě soupeřů přehráli Panteři v Bell Centre i díky gólu Jiřího Hudlera a asistenci Jaromíra Jágra slavný Montreal 4:1 a po třetí výhře z posledních čtyř utkání NHL se vrátili do čela tabulky Atlantické divize.

Jaromír Jágr (vpravo) slaví gól Floridy se spoluhráči z útoku Aleksanderem Barkovem a Jonathanem Huberdeauem. V pozadí brankář Montrealu Mike Condon.

Jejich největší soupeři zaváhali: Boston přes jednu trefu a gólovou přihrávku Davida Krejčího podlehl San Jose 2:3 (jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Tomáš Hertl) a finalista loňského ročníku Tampa Bay dokonce prohrál na ledě posledního týmu Východní konference Toronta 1:4. Přihrávkou se na triumfu kanadského celku podílel i český forvard Milan Michálek a zaznamenal tak první bod po příchodu z Ottawy.

Florida byla od začátku lepším týmem, přestřílela soupeře v poměru 36:28 a ve 33. minutě vedla po Hudlerově úspěšné dorážce už 3:0. Pro Hudlera to byl třetí gól ve floridském dresu po únorové výměně z Calgary a celkově 13. v sezóně. Domácí sice dokázali do druhé přestávky snížit, hosté si však tentokrát vítězství pohlídali. Pojistku přidal v 52. minutě po precizní souhře první útočné formace Aleksander Barkov.

"Včerejší porážka v New Yorku pro nás byla těžká. Padesát minut jsme hráli tak dobře a pak jsme z ničeho nic přestali bruslit, udělali jsme chyby a soupeř toho využil," vrátil se ještě o 24 hodin zpět Jágr. "Máme pořád mladý tým, takže jsem rád, že jsme se z toho poučili. Dnes jsme zase makali od prvního střídání a hráli jsme bez diskuze fakt dobře."

Jágr si díky asistenci udržel s 54 body vedení v produktivitě českých hokejistů. Stejný počet bodů, ale méně branek, má Krejčí, jenž v San Jose ve 12. minutě po Pastrňákově střele vyrovnával na 1:1.

O šest minut později vyslal Krejčí ve vlastním oslabení do úniku Louie Erikssona a ten dostal Bruins do vedení. Žraloci však dokázali skóre otočit. Ve 32. minutě vyrovnal Brent Burns, který doklepl do odkryté branky zblokovanou střelu Tomáše Hertla, obrat dokonal ve 47. minutě v přesilové hře finský útočník Joonas Donskoi.

V přímé bitvě dvou aspirantů na postup do bojů o Stanleyův pohár nezastavil rozjetou Philadelphii ani Petr Mrázek v brance Detroitu. Letci zvítězili 4:3 a na soupeře, který drží poslední divokou kartu ve Východní konferenci, už ztrácejí jen jediný bod a přitom mají dva zápasy k dobru.

Domácí, kterým znovu chyběl zraněný Jakub Voráček, položili základ k úspěchu v první třetině, v níž zasypali Mrázka 23 střelami a už po sedmi minutách vedli 2:0. Zato hosté se za dvacet minut zmohli na pouhé tři střelecké pokusy. Dvěma góly se na úterní výhře podílel Michael Raffl, Mrázek si nakonec připsal 42 zákroků.

"Skočili jsme na led a zkoušeli střílet úplně ze všeho. Od začátku sezóny jsme nebyli týmem, jenž by v prvních třetinách dominoval. Ale dnes jsme pro to udělali všechno, protože jsme věděli, že pokud chceme uspět, musíme dobře začít," radoval se střelec druhého gólu Wayne Simmonds, jehož tým vyhrál sedm z posledních devíti zápasů.

Jako první si účast v play off definitivně zajistil Washington. Před vlastními fanoušky udolal Carolinu 2:1 v prodloužení a vítězství mu vystřelil Alexandr Ovečkin, se 42 góly nejlepší kanonýr soutěže.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Philadelphia - Detroit 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 6. a 28. Raffl, 7. Simmonds, 39. Gostisbehere - 23. Athanasiou, 35. Dacjuk, 57. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 46 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 46:37. Diváci: 19 806. Hvězdy zápasu: 1. Raffl, 2. Bellemare (oba Philadelphia), 3. Dacjuk (Detroit).
Pittsburgh - New York Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Kunitz, rozhodující sam. nájezd Letang - 55. Okposo. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18 456. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Berube (Islanders), 3. Kunitz (Pittsburgh).
Washington - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Justin Williams, 62. Ovečkin - 31. J. Staal. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Läck (Carolina), 3. Justin Williams (Washington).
San Jose - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 9. M. Karlsson, 32. Burns (Hertl), 47. Donskoi - 12. Krejčí (Pastrňák), 18. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 27:23. Diváci: 16 624. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Karlsson (oba San Jose), 3. Krejčí (Boston).
Montreal - Florida 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Galchenyuk - 12. Trocheck, 26. Bjugstad, 33. Hudler, 52. Barkov (Jágr). Střely na branku: 28:36. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Bjugstad, 3. Campbell (všichni Florida).
Ottawa - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Hoffman, 60. Zibanejad, 65. E. Karlsson - 2. Niederreiter, 46. Carter. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18 966. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Zibanejad (oba Ottawa), 3. Spurgeon (Minnesota).
Dallas - Los Angeles 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: 9. Goligoski, 27. Eakin - 1. Versteeg, 6. Toffoli, 18. Kopitar, 22. Brown, 35. Lewis. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Scuderi, 3. Lecavalier (všichni Los Angeles).
Toronto - Tampa Bay 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 34. Carrick, 50. B. Smith (M. Michálek), 59. Hyman, 60. Parenteau - 47. Boyle. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18 874. Hvězdy zápasu: 1. B. Smith, 2. Bernier, 3. Carrick (všichni Toronto).