Chicago - Philadelphia 2:3Rváč Gudas hrdinou! Vítězným gólem popravil obhájce Stanley Cupu

New York

Český tvrďák Radko Gudas zařídil vítězný gól své Philadelphie na ledě posledního vítěze Stanley Cupu Chicaga. Český obránce se prosadil střelou od modré čáry a Flyers díky tomu zvítězili 3:2 a poskočili na postupovou osmou příčku Východní konference. V bráně Philadelphie pochytal 24 střel Michal Neuvirth. V dresu Calgary znovu řádil Michael Frolík, který si připsal v zápase s Winnipegem (4:1) tři kanadské body za gól a dvě asistence.

Radko Gudas se raduje se poluhráči na střídačce z gólu na ledě Chicaga.

Philadelphia se veze na vítězné vlně. V Chicagu přitom dvakrát prohrávala. Poprvé po samostatném úniku Marána Hossy, který v oslabení překonal Neuvirtha a otevřel skóre zápasu. V obou případech se ale Flyers dokázali na svého soupeře gólově dotáhnout. Na 2:2 vyrovnával v polovině druhé třetiny Schenn.

Ve třetí třetině padl jediný gól a vstřelil ho důrazný bek v dresu Flyers Gudas. Pětadvacetiletý pražský rodák vystřelil od modré a puk po teči obránce Ehrhoffa skončil za zády brankáře Darlinga. "Snažil jsem se procedit puk přes clonícího hráče, to je vše. Naštěstí se to od něj odrazilo přímo do brány," těšilo Gudase.

Obránce na sebe upoutal pozornost svými tvrdými zákroky, v posledních utkáních se ale prosazuje i střelecky. V šesti zápasech zaznamenal tři branky. "Když tvrdě makáte, puky se odrážejí tak, jak potřebujete," pochvaloval si.

Třetí hvězdou zápasu byl zvolen Neuvirth, na kterého ve třetí třetině mířily jen čtyři střely. "Ale myslím, že tak tři z nich byly gólové," prohlásil rodák z Ústí nad Labem, který mimo jiné narozdíl od první třetiny zlikvidoval nájezd Slováka Hossy. "Poslední minuty zápasu jsem si užíval," dodal spokojeně.

Philadelphia zvítězila poosmé v posledních deseti zápasech a posunula se před Detroit na osmou postupovou příčku ve Východní konferenci.

Ve druhém zápase v řadě zářil v dresu Calgary Michael Frolík. Po hattricku do sítě St. Louis byl i v utkání proti Winnipegu jednou z nejdůležitějších osobností a po zápase byl vyhlášen jako hlavní hvězda utkání.

V šesté minutě byl na ledě u vedoucí branky Colborna, u níž asistoval. Sám se zapsal mezi střelce o sedm minut později. Backlundova nepodařená střela doputovala k najíždějícímu Frolíkovi, který ji doklepl za záda bezmocného Pavelce. Ten inkasoval ještě čtyři vteřiny před koncem zápasu, když Frolíkovu přihrávku od levého mantinelu využil Giordano.

Calgary už mají na postupová místa do play off příliš velkou ztrátu. "Přesto jsme si řekli, že sezónu zakončíme dobře. V zápasech tvrdě pracujeme a snažíme se poctivě odehrát každé střídání. V poslední době se nám daří, chceme v tom pokračovat," prohlásil Frolík, který si v posledních třech zápasech připsal sedm kanadských bodů.

Hokejová NHL:
Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Bogosian, 52. Foligno - 21. Pateryn, 40. Markov (Plekanec), 64. Byron. Střely na branku: 43:22. Diváci: 18.815. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pateryn (oba Montreal), 3. Foligno (Buffalo).
Chicago - Philadelphia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Hossa, 25. Toews - 19. White, 34. Schenn, 50. Gudas. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 22.113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Schenn, 3. Neuvirth (všichni Philadelphia).
Anaheim - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 15. McGinn - 24. a 54. Klein. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15.400. Hvězdy zápasu: 1. Klein (Rangers), 2. Manson, 3. McGinn (oba Anaheim).
Calgary - Winnipeg 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. Colborne (Frolík), 13. Frolík, 19. Monahan, 60. Giordano (Frolík) - 31. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.929. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Backlund, 3. Ortio (všichni Calgary).
Vancouver - Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 13. H. Sedin - 14. a 41. Boedker, 46. Martinsen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.426. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Horvat (Vancouver).
Edmonton - St. Louis 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Branky: 9. a 39. Nugent-Hopkins, 28. a 60. Letestu, 14. Hall, 36. Draisaitl - 15. a 46. Backes (na druhou Jaškin), 27. Schwartz, 41. Berglund. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Backes (St. Louis), 3. McDavid (Edmonton).