Toronto - Florida 1:4Jágr gólem v závěru jistil výhru Panterů. Skóroval i Hertl

New York

Čtyřiadvacátého gólu v sezóně se v zámořské NHL dočkal Jaromír Jágr. Hvězdný křídelník pojistil v závěru gólem do prázdné branky triumf Floridy v Torontu. Panteři uspěli na ledě nejhoršího týmu Východní konference 4:1 a zaznamenali čtvrtou výhru z posledních pěti utkání. Do střelecké listiny se v noci na pátek zapsal i Tomáš Hertl, jeho San Jose ale podlehlo domácí Arizoně 1:3.

Útočník Floridy Jaromír Jágr (vpředu) v zápase proti Torontu.

Florida střílela v Torontu kuriózní góly. V první třetině nejprve přečkala samostatný únik Grabnera a poté dvakrát udeřila. Nejprve Jokinenovu přihrávku Smith nešťastně srazil holí za záda vlastního brankáře Berniera, kterého o devět minut později překonal finský útočník i podruhé. Jokinen přihrával z rohu kluziště před bránu a tečovaný puk skončil překvapivě v síti.

Maple Leafs vykřesali jiskru naděje ve 37. minutě, kdy Luongo nestačil na střelu Riellyho. Těsný stav vydržel až do samotného závěru. Domácí to zkusili v šesti, Campbell vyhazoval puk z obranného pásma, kde ho Jágr nasměroval poslepu do prázdné klece. Na konečných 4:1 uzavřel skóre Purcell, který v pokračující power play domácích taktéž trefil opuštěnou branku. Druhou asistenci si připsal Hudler.

"Během 80 zápasů se stane, že někdy z vyložených šancí nedáme gól a naopak někdy vstřelíme lacinou branku. Tentokrát jsme měli spíš víc štěstí, než že bychom byli tak dobří," přiznal Jágr po utkání. A i jeho gól v zápase byl dílem štěstěny. Česká 68 ve vlastním obranném pásmu jemně tečovala vyhozený kotouč z hokejky Campbella a ten nakonec doklouzal až do brány. "Někdy nedáte gól, i když si vypracujete vyložené šance a někdy ho dáte z ničeho," doplnil kladenský odchovanec.

Legendární útočník bodoval v pěti z uplynulých šesti střetnutí. Luongo se podílel na výhře Panthers 32 zákroky a jeho tým si upevnil vedení v Atlantické divizi. Druhý Boston ztrácí tři body.

Hertl porážku Žraloků neodvrátil

Po dvou předchozích výhrách tentokrát odešli s prázdnou hráči San Jose. K bodovému zisku nepomohl Žralokům ani Tomáš Hertl, jenž ve 35. minutě z dorážky srovnával stav duelu s Arizonou na 1:1.

Nerozhodný výsledek platil až do 59. minuty. Pouhou minutu a 31 vteřin před koncem základní hrací doby rozjásal přínivce Kojotů Doan, který nahozeným pukem od mantinelu nachytal gólmana Jonese.

Vítězství Arizony ještě následně zpečetil střelou do prázdné branky Vermette. San Jose přes porážku míří do play off. V Západní konferenci figuruje na sedmé příčce, před aktuálně devátou Minnesotou má devítibodový náskok.

Detroit bez Mrázka vyhrál v Columbusu

Důležité body v boji o účast ve vyřazovací části získal Detroit. Místo zdravotně indisponovaného Mrázka střežil brankoviště Howard, jenž na ledě Columbusu lapil 27 střel. O čisté konto ho připravil až minutu před koncem v přesilovce Wennberg. V té době už ale Red Wings vedli pohodlně 3:0.

Rudá křídla po vítězství 3:1 přeskočila v tabulce Východní konference Philadelphii. Osmý Detroit má nyní o bod víc, Flyers ovšem mají o dvě odehraná utkání méně.

NHL:
New Jersey - Minnesota 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)
Branky: 1. a 23. Smith-Pelly, 2. a 33. Sislo, 33. a 48. Henrique, 18. Boucher - 15. Niederreiter, 30. Spurgeon, 45. Fontaine, 56. Koivu. Střely na branku: 25:32. Diváci: 15 114. Hvězdy zápasu: 1. Smith-Pelly, 2. Sislo, 3. Kennedy (všichni New Jersey).
Pittsburgh - Carolina 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 14. a 38. Crosby, 33. Kessel, 54. Bonino - 1. Di Giuseppe, 6. Nash. Střely na branku: 48:33. Diváci: 18 455. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Cole, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).
Columbus - Detroit 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Wennberg - 11. Glendening, 48. Zetterberg, 53. Helm. Střely na branku: 28:22. Diváci: 14 415. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Glendening, 3. Zetterberg (všichni Detroit).
Los Angeles - NY Rangers 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 56. a 62. Kopitar, 12. Brown, 45. Clifford - 12. Miller, 34. Boyle, 43. Hayes. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Brown (oba Los Angeles), 3. Miller (Rangers).
Nashville - NY Islanders 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 10. Neal, 29. Ellis, 30. Johansen, 60. Watson - 27. Pulock, 42. Nelson. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Neal, 3. Ellis (všichni Nashville).
Dallas - Tampa Bay 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 26. a 52. Jamie Benn, 15. Spezza, 50. Johns - 24. a 38. Stamkos, 13. Kučerov (Šustr). Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Stamkos (Tampa), 3. Eakin (Dallas).
Arizona - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. Stone, 59. Doan, 60. Vermette - 35. Hertl. Střely na branku: 22:28. Diváci: 13 005. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Doan, 3. Stone (všichni Arizona).
Toronto - Florida 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 37. Rielly - 21. a 30. Jokinen, 58. Jágr, 60. Purcell (Hudler). Střely na branku: 33:32. Diváci: 18 922. Hvězdy zápasu: 1. Jokinen (Florida), 2. Rielly (Toronto), 3. Luongo (Florida).