San Jose - Arizona 3:0Žralokům ze San Jose se vendeta proti Arizoně vydařila, gólem k tomu přispěl i Hertl

Hokejisté San Jose porazili na svém ledě Arizonu 3:0 a oplatili tak Kojotům tři dny starou porážku 1:3. V obou zápasech se gólově prosadil český útočník Tomáš Hertl. Dvaadvacetiletý pražský rodák bodoval v pátém utkání NHL v řadě, Žraloci z nich dokázali zvítězit hned ve čtyřech případech. I proto drží v Západní konferenci šestou příčku s devítibodovým náskokem na první nepostupovou pozici do play off.

Tomáš Hertl se raduje se spoluhráči ze šťastného gólu proti Arizoně.

Hertl se gólově prosadil v přesilové hře v prostřední třetině. Přitom ani nestřílel. Jeho přihrávku na najíždějícího spoluhráče si totiž srazil do vlastní brány obránce Arizony Murphy.

Bývalý útočník Slavie se bodově prosadil v pátém zápase za sebou. Hned po Jágrovi druhý nejlepší český střelec v soutěži během své série zaznamenal sedm bodů za dva góly a pět asistencí.

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Reimer, který od svého únorového přestupu z Toronta slavil druhou vychytanou nulu. Postaral se o ni 25 úspěšnými zákroky.

Vítěznou premiéru v NHL má za sebou obránce Vojtěch Mozík. V dresu New Jersey v utkání proti Columbusu (2:1) odehrál deset a půl minuty. Třiadvacetiletý bek byl u jediného inkasovaného gólu svého týmu.

Ve výborné formě pokračuje Pittsburgh. Tučňáci si na svém ledě vyšplápli i na nejlepší tým celé NHL Washington. Z brány Capitals dokonce ve třetí třetině vyhnali brankáře Holtbyho a zvítězili jednoznačně 6:2.

Hokejová NHL:
Winnipeg - Anaheim 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 7. Postma, 27. Wheeler - 17. McGinn, 21. Kesler, 65. Silfverberg. Střely na branku: 29:33. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Kesler (Anaheim).
New Jersey - Columbus 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Boucher, 49. Smith-Pelly - 23. Boll. Střely na branku: 22:28. Diváci: 15.146. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Smith-Pelly, 3. Boucher (všichni New Jersey).
Pittsburgh - Washington 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky: 9. Rust, 10. Daley, 36. Kühnhackl, 44. Cullen, 48. Kunitz, 54. Schultz - 22. Chimera, 36. Burakovsky. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18.656. Hvězdy zápasu: 1. Kühnhackl, 2. Daley, 3. Rust (všichni Pittsburgh).
San Jose - Arizona 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. Ward, 33. Hertl, 59. Pavelski. Střely na branku: 36:25. Diváci: 15.756. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Donskoi, 3. Martin (všichni San Jose).
Chicago - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Shaw, 34. Pánik - 21. Haula, 28. Niederreiter, rozhodující sam. nájezd Coyle. Střely na branku: 31:34. Diváci: 22.059. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Shaw (Chicago).
Edmonton - Colorado 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 43. Hendricks, 60. Nugent-Hopkins - 22. Landeskog, 32. Barrie, 50. Comeau. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Kassian (Edmonton), 3. Pickard (Colorado).
Montreal - Calgary 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 53. McCarron - 40. a 53. Monahan, 37. Colborne, 51. Gaudreau. Střely na branku: 22:35. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Hamilton, 3. Gaudreau (všichni Calgary).