Vancouver - Chicago 2:3Fleischmann pomohl gólem k výhře Chicaga

Vancouver

Tomáš Fleischmann přispěl jednou brankou k vítězství Chicaga nad Vancouverem 3:2. Pittsburgh stejným poměrem zdolal New York Rangers po prodloužení, když rozhodující gól obstaral Sidney Crosby. Také Carolina porazila New Jersey 3:2, skóre tohoto střetnutí však zůstalo stejné už od 28. minuty.

Tomáš Fleischmann v utkání s Vancouverem.

Tomáš Fleischmann vstřelil první gól utkání Chicaga na ledě Vancouveru. Český útočník převzal kotouč před kruhy, otočil se čelem k bráně a parádní střelou zápěstím vyslal kotouč přesně do horního růžku.

Za domácí ve druhé části vyrovnal Alexandre Burrows. Vancouver ve třetí dvacetiminutovce musel opět dorovnávat, když na gól Teräväinena odpovídal Baertschi. Poslední změnu skóre však obstarali hosté, kteří se i potřetí v zápase dostali do vedení, když Jonathan Toews zavezl kotouč do útočného pásma, následně zadovkou našel Andrewa Ladda a ten střelou z nápřahu překonal Ryana Millera. Chicago tak zdolalo Vancouver 3:2 a zajistilo si účast v play-off.

Pittsburgh vyhrál na ledě New Yorku Rangers 3:2 po prodloužení. Domácí měli dvakrát gólově navrch, když obě jejich trefy zaznamenal obránce Eric Staal. Střetnutí dospělo za stavu 2:2 do prodloužení, ani v něm to však nevypadalo, že se diváci dočkají rozuzlení. Půlminutu před koncem přidané části však přece jen dostal kotouč do brány Sidney Crosby, který tečoval střelu Krise Letanga.

Carolina na začátku druhé třetiny vedla nad New Jersey už 3:0, když se dvakrát prosadil Victor Rask a jednou Ron Hainsey. Klání však zdramatizovala chyba brankáře Hurikánů Cama Warda. Dvaatřicetiletý Kanaďan vyrazil do rohu kluziště, jenže kotouč mu stihl vyfouknout Kyle Palmieri, jenž okamžitě nahrával před odkrytou bránu. Zatímco zakončení Blakea Pietily ještě bylo zblokováno, dorážející Travis Zajac snížil na 2:3.

Ve zbývajících 33 minutách už žádný gól nepadl a Ďáblové se tak mohli radovat z výhry 3:2.

Statistika NHL
Carolina - New Jersey 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 10. a 23. Rask, 10. Hainsey - 27. Farnham, 28. Zajac. Střely na branku: 23:25. Diváci: 12.792. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Slavin, 3. Skinner (všichni Carolina).
Vancouver - Chicago 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 32. Burrows, 55. Bärtschi - 18. Fleischmann, 46. Teräväinen, 58. Ladd. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Bärtschi (Vancouver), 3. Ladd (Chicago).
NY Rangers - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. a 23. E. Staal - 16. Cullen, 29. Kessel, 65. Crosby. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. E. Staal (Rangers), 3. Crosby (Pittsburgh).