Florida - Toronto 2:5Jágr bodoval, ale Florida padla s posledním. Mrázek zažil fiasko, Faksa gólem přispěl k výhře

Hokejisté Floridy propásli šanci osamostatnit se na čele Atlantické divize, když v úterním duelu NHL doma prohráli s Torontem, posledním týmem Východní konference, 2:5. Panterům nepomohl ani bod za asistenci Jaromíra Jágra. Gólman Petr Mrázek se při porážce Detroitu od Montrealu 3:4 poroučel z brány už ve dvanácté minutě utkání po druhém inkasovaném gólu. Jednou trefou přispěl k výhře Dallasu 5:2 nad Nashvillem dvaadvacetiletý Radek Faksa, u jehož gólu asistoval Aleš Hemský.

Gólman Detroitu Petr Mrázek předčasně opouští led při utkání s Montrealem.

Florida doplatila na svoji nedisciplinovanost, když hned třikrát inkasovala v oslabení. Úvodní gól z hole Grabnera ale dostala dokonce při vlastní přesilové hře. Ve druhé třetině však Jágr na vlastní polovině založil rychlou akci, po níž Huberdeau srovnal.

Pak ale sám kladenský veterán putoval na trestnou lavici za hákování a Toronto se při přesilovce po parádním přistrčení od Milana Michálka ke skórujícímu Kadrimu na hranici brankoviště dostalo znovu do vedení.

A poté už to šlo s Floridou z kopce. Kadri využil ve druhé třetině ještě jednu přesilovku, stejný hráč pak v závěru utkání pečetil výhru i vlastní hattrick do prázdné brány, když předtím Florida inkasovala znovu v oslabení, ale stihla ještě vykřesat teoretickou naději gólem McKegga.

„Oni hráli zkrátka lépe. My se musíme dát znovu do kupy, vždy je tu hned další zápas. Není to tak, že bychom byli vyřazeni, jako když se hraje play off. Musíme to hodit za hlavu a myslet už na další utkání," burcoval Jágr.

Sám zakončil duel se zápornou bilancí -1. Navíc kvůli zranění nohy přišel o spoluhráče Vincenta Trochecka, který je spolu s ním s 25 zásahy nejlepším střelcem týmu. „Už dlouhý čas je naším nejlepším hráčem. Doufám, že za něj někdo dokáže zaskočit. Jejich lajna (Trocheck-Jokinen-Reilly Smith) hrála skvěle," litovala česká legenda.

Mrázek znovu nedochytal

Mnohem horší večer ale v jiném zápase prožil brankář Petr Mrázek. Po oslavných ódách na jeho výkony a prognózách o útoku na Vezinovu trofej pro něj přišly chmurné časy. Podruhé za sebou byl střídán, v posledních čtrnácti zápasech tak nedochytal už páté utkání.

Brankář Detroitu inkasoval dvakrát z prvních sedmi střel, ale rozhodně nešlo o jeho chyby. Nejprve inkasoval po parádní teči Paciorettyho ze vzduchu z bezprostřední blízkosti. Následně doplatil na špatné bránící spoluhráčů, kteří pustili k dorážce Byrona.

Mrázka nahradil Jimmy Howard, jenž inkasoval jen jednou a připsal si devatenáct zákroků, ale porážku už neodvrátil. Detroitu tak patří devátá příčka ve Východní konferenci, ale má stejně bodů (87) jako Philadelphia, která drží osmou postupovou příčku.

Jediným českým gólovým střelcem v úterním programu NHL se stal Radek Faksa. Centr třetí formace Dallasu zvyšoval ve druhé třetině proti Nashvillu na 2:0. Akci založil Aleš Hemský, jenž vyslal do rychlého kontru Roussela. Jeho střelu pak dvaadvacetiletý český forvard dorazil do odkryté brány.

New Jersey - Boston 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 17. Zajac, 45. Boucher - 25. Marchand. Střely na branku: 15:40. Diváci: 15 486. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Boucher, 3. Zajac (všichni New Jersey).
NY Islanders - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 53. Lee, rozhodující sam. nájezd Okposo - 39. Ryan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 13 733. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Lee (oba NY Islanders), 3. Ward (Carolina).
Pittsburgh - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 4:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Lovejoy, 26. Sheary, 39. Kühnhackl, 40. Bonino, rozhodující sam. nájezd Letang - 10. Moulson, 15. O´Reilly, 19. McCabe, 43. Bogosian. Střely na branku: 46:30. Diváci: 18 513. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Kühnhackl (oba Pittsburgh), 3. O´Reilly (Buffalo).
Montreal - Detroit 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Branky: 9. a 52. Pacioretty, 12. Byron, 47. Andrighetto (Plekanec) - 33. Nyquist, 34. Mantha, 37. Green. Střely na branku: 27:42. Petr Mrázek odchytal za Detroit 11:25 minuty, inkasoval dvě branky ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 71,43 procenta. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Andrighetto (oba Montreal), 3. Dacjuk (Detroit).
Florida - Toronto 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 27. Huberdeau (Jágr), 52. McKegg - 31., 39. a 58. Kadri, 16. Grabner, 47. Parenteau. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16 724. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Brown, 3. Bernier (všichni Toronto).
Minnesota - Chicago 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 3. Stoll, 45. Spurgeon, 52. Haula, 59. Niederreiter - 12. Hossa (Rozsíval). Střely na branku: 18:19. Diváci: 19 190. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Stoll, 3. Haula (všichni Minnesota).
St. Louis - Colorado 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Backes, 30. Brouwer, 33. Tarasenko - 19. Grigorenko. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19 263. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Elliott, 3. Backes (všichni St. Louis).
Dallas - Nashville 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 11. a 59. Jamie Benn, 32. Faksa (Hemský), 32. Spezza, 59. Sharp - 7. Ellis, 35. Arvidsson. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18 265. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Jamie Benn, 3. Goligoski (všichni Dallas).
Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 27. Higgins - 40., 55. a 60. Couture, 21. Pavelski. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18 315. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. Higgins (Vancouver), 3. Pavelski (San Jose).