Philadelphia - Washington 2:1 SNLetci udělali důležitý krok do play off. Kačeři deklasovali Calgary

Důležitou výhru v boji o účast v play off slaví hokejisté Philadelphie. V domovské hale Wells Fargo Center udolali Washington 2:1 po samostatných nájezdech a před aktuálně devátým Detroitem mají v tabulce Východní konference dvoubodový náskok. V dalších středečních zápasech NHL Winnipeg doma prohrál s Ottawou 1:2, Anaheim deklasoval Calgary 8:3.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček (č. 93) slaví se spoluhráči vítězství nad Washingtonem.

Flyers s Gudasem a Voráčkem v sestavě zvládli i druhé domácí utkání a přiblížili se účasti ve vyřazovací části. Zatímco v pondělí zdolali Winnipeg 3:2 v prodloužení, tentokrát si vyšlápli na lídra celé soutěže.

V základní hrací době skončil duel nerozhodně 1:1. Capitals poslal do vedení ve 42. minutě Ovečkin, jenž využil početní výhodu. Ruský kanonýr vsítil 519. gól kariéry, kterou se ve třiceti letech posunul na 35. místo v historické tabulce střelců soutěže. Přesilovku však v 55. minutě využili i domácí zásluhou Schenna a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm se diváci branky nedočkali a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Letci. Holtbyho překonali Cousins a Gagner, naopak na Masona nevyzráli Oshie s Kuzněcovem.

Brankář Washingtonu Holtby byl navzdory porážce vyhlášen první hvězdou večera, když kryl 33 střel soupeře. Jakub Voráček nebodoval a po návratu po zranění si připsal jen dvě přihrávky v sedmi utkáních. Philadelphia díky výhře odskočila ve Východní konferenci devátému Detroitu na rozdíl dvou bodů, navíc má o jeden odehraný zápas méně.

Senátoři ztratili šanci na play off

Ottawa sice vyhrála na ledě Winnipegu 2:1, přesto kvůli výhře Philadelphie ztratila šanci na play off. Brankář Jets Ondřej Pavelec sledoval duel pouze ze střídačky, jeho kolega Michael Hutchinson inkasoval už po čtyřech minutách z hole Smitha. V závěrečné periodě sice srovnal Scheifele, jenže o dvě minuty později zařídil hostům dva body Chiasson.

Celkem osm gólů nasázel Anaheim do sítě Calgary. Brankostroj odstartoval po 57 vteřinách zápasu zkušený Perry. V sedmé minutě vedli Kačeři už 3:0 a náskok v dalším průběhu postupně navyšovali. Hrdinou střetnutí se stal Ryan Kesler, jenž vedle gólu zaznamenal i tři přihrávky.

Kačeři se posunuli do čela Pacifické divize.

NHL:
Winnipeg - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Scheifele - 4. Smith, 49. Chiasson. Střely na branku: 21:19. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson, 2. Smith (oba Ottawa), 3. Byfuglien (Winnipeg).
Philadelphia - Washington 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 55. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd Cousins - 42. Ovečkin. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19 850. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Gagner, 3. Mason (oba Philadelphia).
Anaheim - Calgary 8:3 (3:0, 4:3, 1:0)
Branky: 4. a 54. Silfverberg, 1. Perry, 7. Pirri, 21. McGinn, 26. Theodore, 35. Thompson, 39. Kesler - 34. Shinkaruk, 36. Giordano, 40. Brodie. Střely na branku: 27:26. Diváci: 16 004. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Theodore (všichni Anaheim).