St. Louis - Boston 5:6Krejčího parádní večer! Čtyřmi body režíroval výhru Medvědů

Český hokejový útočník David Krejčí prožil v nočním zápase NHL svůj nejpovedenější večer v letošní sezóně. Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se výrazně podepsal pod výhru Bostonu v St. Louis 6:5. Medvědi tak stále drží sedmé místo ve Východní konferenci, které zaručuje postup do play off. Ani 22 úspěšných zákroků nestačilo gólmanovi Ondřeji Pavlecovi k tomu, aby s Winnipegem slavil vítězství nad posledními šampióny z Chicaga. Jets na svém ledě padli 4:5 v prodloužení.

Hráči Bostonu se radují z gólu do sítě St. Louis.

Bodové hody devětadvacetiletého rodáka ze Šternberka započaly už v první třetině. Krejčí dorazil střelu Matta Beleskeye a připsal si 16. trefu v ročníku. Kooperace Beleskey-Krejčí pokračovala i v druhém dějství. Tentokrát český centr vyhrál vhazování a kanadské křídlo vystřelilo přesně k levé tyči. Brankář Blues Brian Elliot byl bezmocný. Stejně bezradný byl i při druhé Krejčího brance, když přes clonícího Louiho Erikssona nic neviděl. Střela českého hokejisty od modré čáry zapadla přímo za tyč. Svou bodovou žeň dokonal vítěz Stanley Cupu z roku 2011 v závěrečné periodě, když figuroval u poslední trefy Bostonu, jenž zvítězil 6:5. Další Čech v sestavě Bruins David Pastrňák nebodoval.

„Na konci jsme se trochu strachovali o výsledek. St. Louis mocně dotahovalo, ale nakonec jsme to zvládli," řekl zámořským novinářům Krejčí, jenž vylepšil svou bilanci na 60 bodů (17+43). „V této fázi sezóny záleží na každém bodu. Vyhrát jsme prostě museli," pokračoval.

„Věděli jsme, že Detroit zvítězil, a proto jsme nechtěli čekat do poslední minuty. Rozhodně to nebylo nic jednoduchého, ale kluci to ubojovali. Doufejme, že nás to nakopne do dalších střetnutí," pravil kouč Medvědů Claude Julien.

Boston se nachází na sedmé příčce ve Východní konferenci se ziskem 90 bodů. Na osmou Philadelphii a devátý Detroit má náskok jednoho bodu. Medvědům i Rudým křídlům zbývá shodně odehrát 4 duely, Letcům 6.

Pavelec neodvrátil porážku

Naopak bez šance na vyřazovací boje je už dlouhodobě Winnipeg, jehož svatyni hájí Ondřej Pavelec. Ani český brankář neodvrátil domácí porážku 4:5 v prodloužení s Chicagem. Rozhodující gól vsítil v čase 61:02 obránce Brent Seabrook, který využil přečíslení 2 na 1.

Winnipeg zaznamenal čtvrtou porážku v řadě a zůstává pevně přibitý na dně Západní konference. Oproti tomu Blackhawks okupují ve stejné konferenci čtvrtou pozici s jistotou účasti v play-off.

Další český gólman Petr Mrázek tentokrát kryl záda Jimmymu Howardovi. Detroit porazil Minnesotu 3:2.

Výsledky NHL:
Detroit - Minnesota 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Larkin, 23. Tatar, 43. Sheahan - 37. Brodin, 50. Granlund. Střely na branku: 29:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Tatar (oba Detroit), 3. Parise (Minnesota).
St. Louis - Boston 5:6 (1:2, 1:3, 3:1)
Branky: 15. Schwartz, 26. Stastny, 44. Bortuzzo, 48. Pietrangelo, 60. Shattenkirk - 17. a 39. Krejčí, 15. Eriksson, 30. Beleskey (Krejčí), 36. Vatrano, 57. Bergeron (Krejčí). Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.202. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Beleskey (oba Boston), 3. Steen (St. Louis).
Winnipeg - Chicago 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 33. a 52. Wheeler, 9. Petan, 46. Byfuglien - 15. a 56. Panarin, 17. Mashinter, 38. P. Kane, 62. Seabrook. Střely na branku: 32:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 81,48 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Panarin (Chicago).
Colorado - Washington 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Iginla, 55. Landeskog - 29. Beagle, 33. Ovečkin, 35. Chimera, 60. Oshie. Střely na branku: 19:47. Diváci: 18.049. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Ovečkin, 3. Chimera (oba Washington).
Anaheim - Vancouver 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 1. Manson, 49. Thompson - 25. Horvat, 52. Hamhuis, 54. Etem. Střely na branku: 36:28. Diváci: 16.331. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Hansen, 3. Markström (oba Vancouver).