Montreal - Florida 1:4Jágr s Hudlerem řídili výhru Panterů. Šustr pálil ostrými, Palát mezi hvězdami

New York

Ze čtvrtého vítězství v řadě se v NHL radovali hokejisté Floridy. V Montrealu si poradili s domácími Canadiens 4:1 a s předstihem ovládli Atlantickou divizi. Výsledek zpečetil šestnáctým gólem v sezóně Jiří Hudler, dvě asistence si připsal Jaromír Jágr. Do střelecké listiny se v úterý večer zapsal i Andrej Šustr, jeho Tampa Bay ale na body nedosáhla. Lightning prohráli na ledě New Yorku Rangers 2:3.

Hokejisté Floridy (zleva) Aleksander Barkov, Jaromír Jágr a Jonathan Huberdeau se radují z gólu na ledě Montrealu.

Jágr byl u prvních dvou gólů Panthers. Brzy po úvodním vhazování předložil puk Barkovovi, jenž po pouhých deseti vteřinách zajistil hostům vedení. Galchenyuk sice v polovině utkání srovnal, těsně před druhou sirénou ale legendární křídelník rozjel v přesilovce útočnou akci, na jejímž konci byla tvrdá a přesná rána Nicka Bjugstada.

V závěrečné části Florida pojistila triumf dalšími dvěma zásahy. Nejprve se trefil McKegg a v předposlední minutě po asistenci Kindla i v početní výhodě Hudler.

Florida po výhře 4:1 posunula klubový rekord v počtu získaných bodů ze sezóny 1999/2000, kdy jich nasbírala 98. Nyní jich má na kontě 101 a s předstihem si zajistila prvenství v Atlantické divizi. Pantery čekají v základní části ještě dva duely. Ve čtvrtek se představí v Ottawě a v sobotu nastoupí doma proti Carolině.

Palát třetí hvězdou večera

Na vítězství v Atlantické divizi mohla pomýšlet i Tampa Bay, která střetnutí v Madison Square Garden slibně rozehrála. Ve 3. minutě se prosadil z prostoru mezi kruhy Šustr a o čtyři minuty později v přesilovce poslal puk z dorážky do sítě Palát. Český forvard byl původně označen jako autor branky, opakované záběry ale odhalily lehkou teč Boylea.

Blesky držely dvougólový náskok až do 37. minuty, v níž zavelel k obratu Stepan. Nejprve v početní výhodě snížil a zkraje třetí třetiny srovnal. Výsledek na stranu Jezdců pak definitivně překlopil ve 45. minutě Kreider.

Palát byl vyhlášen třetí hvězdou střetnutí, jeho tým ovšem zaznamenal druhou porážku za sebou.

Eliáš hrál po čtyřech měsících

Poprvé od 19. prosince se v zápase NHL objevil útočník Patrik Eliáš. Český veterán, který příští týden oslaví čtyřicáté narozeniny, strávil na ledě více než čtrnáct minut, do statistik se ale nezapsal.

Eliášovi po sezóně vyprší v New Jersey tříletá smlouva a je tak možné, že má před sebou poslední zápasy kariéry v barvách Ďáblů. Ti v úterý prohráli před svými diváky s Buffalem 1:3 a už nemají šanci na účast v play off.

NHL:
Boston - Carolina 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Eriksson - 19. Slavin, rozhodující sam. nájezd Hanifin. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Rask (Boston), 3. Slavin (Carolina).
New Jersey - Buffalo 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. Josefson - 35. O'Reilly, 41. Larsson, 60. Eichel. Střely na branku: 19:18. Diváci: 14 773. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Josefson (New Jersey).
Washington - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 5. a 47. Ovečkin, 42. Oshie - 34. Tavares, 49. Okposo, 51. Lee, 63. Hickey. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Hickey (NY Islanders), 2. Oshie, 3. Ovečkin (oba Washington).
NY Rangers - Tampa Bay 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 37. a 43. Stepan, 45. Kreider - 3. Šustr, 7. Boyle (Palát). Střely na branku: 28:41. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Palát (Tampa Bay).
Montreal - Florida 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Galchenyuk - 1. Barkov (Jágr), 40. Bjugstad (Jágr), 49. McKegg, 59. Hudler (Kindl). Střely na branku: 33:19. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Luongo (Florida), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Ekblad (Florida).
Ottawa - Pittsburgh 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Branky: 12. Karlsson, 23. Hoffman, 24. Z. Smith - 45. a 55. Hagelin, 36. a 60. Crosby, 48. Hörnqvist. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19 284. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Bonino (oba Pittsburgh), 3. Hoffman (Ottawa).
Nashville - Colorado 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 9. Wilson, 11. Forsberg, 41. Fisher, 45. C. Smith - 17. Boedker, 38. Iginla, 42. Matthias. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Wilson, 3. C. Smith (všichni Nashville).
Minnesota - San Jose 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 26. a 59. Marleau, 5. Couture. Střely na branku: 29:20. Diváci: 19 061. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Reimer (oba San Jose), 3. Spurgeon (Minnesota).
Chicago - Arizona 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Branky: 33. a 35. Ladd, 6. Pánik, 13. Toews, 27. P. Kane, 45. Desjardins (Rozsíval) - 44. Murphy (Sekáč), 54. Richardson. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21 884. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Panarin, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Calgary - Los Angeles 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 4. Backlund, 36. Shinkaruk, 41. Giordano, 56. Engelland - 10. a 21. Lucic, 42. Andreoff, 60. Versteeg, 61. Carter. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18 438. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Los Angeles), 2. Engelland, 3. Giordano (oba Calgary).
Anaheim - Winnipeg 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Perry - 57. Daňo, 64. Wheeler. Střely na branku: 28:26. Diváci: 16 473. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Gibson, 3. Perry (oba Anaheim).