Boston - Detroit 5:2Jágr se trefil. Pastrňák s Krejčím hrdiny Bostonu, který oživil naděje na play off

New York

Český hokejista Jaromír Jágr se stal jediným střelcem Floridy při porážce ve čtvrtečním duelu NHL na ledě Ottawy 1:3. Důležitou úvodní trefou v napjaté bitvě o play off nastartoval David Pastrňák Boston k vítězství nad Detroitem 5:2. Na ní se podílel i dvěma asistencemi David Krejčí, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Medvědi se tak zápas před koncem základní části dotáhli na Detroit a oba týmy drží s 93 body postup do play off. Jen o bod za nimi je však po porážce od Toronta 3:4 v prodloužení Philadelphia, které ale zbývají sehrát ještě dvě utkání.

Bostonský útočník david Pastrňák se raduje z gólu proti Detroitu.

Pastrňák poslal domácí do vedení po necelé minutě a půl zápasu, když dostal dalekonosnou křížnou přihrávku od Lilese z obranného pásma na modrou čáru, kde se u mantinelu šikovně uvolnil a po rychlém úniku překonal bekhendem brankáře Jimmyho Howarda.

Kouč Detroitu Jeff Blashill nechal přezkoumat, zda nebyl Pastrňák v ofsajdu, nicméně platnost branky byla potvrzena. A hned za minuty přidal druhou Brad Marchand. V prostřední části navyšoval v přesilovce už na 3:0 po Krejčího asistenci Torey Krug.

Hosté sice záhy snížili, ale na startu třetí části přišla pro ně studená sprcha, když se během úvodních 45 sekund trefili Lee Stempniak a po další Krejčího asistenci také Loui Eriksson. Kouč hostů poté odvolal z brány Howarda, jenž dostal pět gólů z 26 střel, a do brány poslal Petra Mrázka, který sice už z osmi střel neinkasoval, ale obrat zápasu se nekonal.

„Porážka je velkým zklamáním, ale musíme to hodit za hlavu a připravit se tak, abychom v sobotu slavili vítězství," burcoval Blashill před duelem s New Yorkem Rangers. Ten rozhodne o (ne)účasti Detroitu v play off, kterou si mohl zajistit už v Bostonu.

Jágra výkon v Ottawě zklamal

Floridští Panteři už měli jistou vítězství v Atlantické divizi, ale předposlední utkání v základní části jim příliš nevyšlo. V Ottawě se jako jediný prosadil v jejich dresu Jaromír Jágr, když v páté minutě třetí třetiny po přihrávce zpoza branky od Alexandera Barkova snižoval na 2:1. Necelých šest minut před koncem však pečetil výhru domácích Cody Ceci.

Jágr doufá, že v posledním utkání před domácími fanoušky proti Carolině se jeho tým předvede v lepším světle.

„Tohle nebylo určitě naše nejlepší utkání. Musíme se dát znovu dohromady. Zbývá ještě jeden zápas před našimi fanoušky, který musíme odehrát mnohem lépe, než ten dnešní. Předvést dva špatné zápasy před play off není zrovna moc chytré," nabádal Jágr, jenž dal svůj 27. gól v sezóně.

Boston - Detroit 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 2. Pastrňák, 3. Marchand, 26. Krug (Krejčí), 41. Stempniak, 41. Eriksson (Krejčí) - 27. Marchenko, 59. Athanasiou. Střely na branku: 34:15. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 19:15 minuty a z osmi střel neinkasoval. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Krug, 2. Krejčí, 3. Marchand (všichni Boston).
New Jersey - Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 28. a 50. Kalinin - 6. Condra (Šustr), 35. Paquette, 44. Drouin, 60. Naměstnikov. Střely na branku: 22:22. Diváci: 15 536. Hvězdy zápasu: 1. Kalinin (New Jersey), 2. Drouin (Tampa Bay), 3. Gionta (New Jersey).
NY Rangers - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 58. Klein - 34. Prince (Židlický), 39. Cizikas, 40. Nielsen, 60. Tavares. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Prince, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).
Philadelphia - Toronto 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 21. B. Schenn, 49. MacDonald, 60. Simmonds - 6. Nylander, 16. Greening, 30. Grabner, 63. Gardiner. Střely na branku: 44:26. Diváci: 19.674. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Toronto), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Nylander (Toronto).
Washington - Pittsburgh 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 38. a 51. Johansson, 54. Burakovsky - 1. a 21. Cullen, 30. Sheary, 64. Crosby. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Cullen (Pittsburgh), 2. Johansson (Washington), 3. Crosby (Pittsburgh).
Carolina - Montreal 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Nash, 26. Hanifin - 20. Dietz, 34. Pacioretty, 37. Carr (Plekanec), 56. Eller (Plekanec). Střely na branku: 28:31. Diváci: 15 120. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Dietz (oba Montreal), 3. Hanifin (Carolina).
Ottawa - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Zibanejad, 31. Robinson, 55. Ceci - 45. Jágr. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19 165. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Ceci, 3. Robinson (všichni Ottawa).
Nashville - Arizona 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 48. Weber, 60. Forsberg, 61. Josi - 7. Vermette (Z. Michálek), 30. Doan. Střely na branku: 31:18. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Forsberg, 3. Weber (všichni Nashville).
Chicago - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 33. Toews - 59. a 64. Tarasenko. Střely na branku: 25:35. Diváci: 22 075. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Toews (Chicago).
Dallas - Colorado 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 16. Dickinson, 24. Sceviour, 29. Jordie Benn (Hemský, Faksa), 57. Roussel (Hemský, Faksa) - 51. Beauchemin, 59. Matthias. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour, 2. Dickinson, 3. Jordie Benn (všichni Dallas).
Calgary - Vancouver 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Branky: 3., 22. a 40. Backlund (na první Nakládal), 19. Hamilton, 32. Colborne, 56. Engelland, 57. Bennett - 7. Trymkin, 18. Horvat, 27. Etem. Střely na branku: 43:27. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Colborne, 3. Stajan (všichni Calgary).
San Jose - Winnipeg 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Branky: 12. Pavelski (Hertl), 32. Thornton, 36. Martin, 48. Marleau - 30. a 53. Scheifele, 38. Copp, 40. Wheeler, 60. Byfuglien. Střely na branku: 25:26. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Diváci: 15 900. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Scheifele, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).
Los Angeles - Anaheim 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 21. Lucic, 23. Versteeg - 17. Kesler. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18 511. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Versteeg (oba Los Angeles), 3. Kesler (Anaheim).