Češi umějí řádit i v Edmontonu, ukázali to proti Anaheimu

Nejen hokejisté New York Rangers spoléhají v klíčových okamžicích zápasů na české hráče, krajané se umějí výrazně prosadit i v jiných mužstvech. Příkladem budiž Edmonton, kde se na výhře 6:5 nad Anaheimem podíleli Jaroslav Špaček, Radek Dvořák, a Aleš Hemský. Špaček jeden gól vstřelil, Hemský na dva nahrál a Dvořák u dalšího asistoval.

Největší hvězdou zápasu v Edmontonu byl ale Fernando Pisani, který si v normální hrací době připsal gól a asistenci, a při samostatných nájezdech vstřelil rozhodující branku. Při nájezdech navíc domácí hráče podržel brankář Mike Morrison, na kterého si nepřišel žádný ze střelců Anaheimu včetně zkušeného Teemu Selänneho.

To Jean-Sebastien Giguere neprožíval  v brance hostí zrovna povedený večer. Hned první dvě střely Edmontonu skončily za jeho zády a domácí se tak díky trefám Smythe a Bergerona lehce dostali do dvoubrankového vedení. Ještě do konce  první třetiny však Anaheim vyrovnal a na začátku druhé dostal hosty dokonce do vedení Chris Kunitz.

První gól Špačka v dresu Edmontonu

Ryan Smyth ale stihl z přesilové hry vyrovnat po přihrávce Aleše Hemského a v páté minutě poslední části se Edmonton znovu dostal do vedení. To Jaroslav Špaček napřáhl z dálky a ve čtvrtém zápase za svůj nový tým po přestupu z Chicaga vstřelil první branku v dresu Oilers. Asistoval mu Radek Dvořák.

Zápas ale pokračoval jak na houpačce. Todd Marchant, jenž právě v Edmontonu strávil deset let své kariéry v NHL, nejprve vyrovnal. Takřka vzápětí pak dostal Anaheim znovu do vedení Scott Niedermayer po přihrávce bratra Roba. Devět minut před koncem ale srovnal Pisani, a stejný hráč nakonec rozhodl zápas v nájezdech.

Vokoun na všechno nestačil, Hašek nechytal

Už tradičně bodovali i čeští hokejisté ve službách Columbusu, na výhru ve Vancouveru ale nestačily ani tři asistence Davida Výborného. Přihrávku si připsali i Jaroslav Balaštík a Rostislav Klesla. Urostlý obránce navíc přidal i branku.

Úspěšný nebyl ani Tomáš Vokoun v brance Nashvillu. Jeho tým prohrál v Dallasu 2:4, a ačkoliv si český gólman v zápase připsal rovných čtyřicet zákroků, čtyřem gólům zabránit nedokázal. V brance Ottawy tentokrát v zápase proti Pittsburghu dostal přednost před Dominikem Haškem jeho náhradník Ray Emery.

N.Y.Islanders - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 35. Blake, 50. York - 2. Modin, 59. St. Louis, 65. Lecavalier (Kubina). Zásahy brankářů: DiPietro 24/3 - Burke 30/2.
Ottawa - Pittsburgh 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 32. a 41. Schaefer, 9. Schubert, 28. Chára, 31. Smolinski - 2. Malone, 36. Boguniecki (Melichar). Zásahy brankářů: Emery 24/2 - Fleury 46/5.
Dallas - Nashville 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 33. Barnes, 40. Guerin, 44. Niinimaa, 47. Modano (Škoula) - 6. Kariya (Erat), 52. Eaton. Zásahy brankářů: Turco 19/2 - Vokoun 40/4.
Edmonton - Anaheim 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 2. a 33. Smyth (na obě Hemský), 51. a rozhodující sam. nájezd Pisani, 8. M.-A. Bergeron, 45. Špaček (Dvořák) - 10. McDonald, 11. Perry, 25. Kunitz, 46. Marchant, 47. S. Niedermayer. Zásahy brankářů: Markkanen 33/5, Morrison 7 - Giguere 30/5.
Vancouver - Columbus 7:4 (4:0, 0:1, 3:3)
Branky: 3. A. Carter, 4. J. Green, 13. Bertuzzi, 17. Öhlund, 45. D. Sedin, 48. Näslund, 56. Linden - 29. a 59. Nash (na druhou Výborný, Klesla), 42. Žerděv (Výborný), 43. Klesla (Balaštík, Výborný). Zásahy brankářů: Auld 33/4 - Denis 22/7, Leclaire 16.
San Jose - Calgary 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 9. Marleau, 54. M. Michálek, 56. Cheechoo - 18. Langkow, 25. Kobasew, 34. Simon, 43. Lombardi. Zásahy brankářů: Nabokov 29/4 - Kiprusoff 31/3.
4. Colorado5529620199:17764
5. Minnesota5527424162:14458
Pacifická divize:
1. Dallas5537315179:14377
2. Los Angeles5630521187:17965
3. Anaheim54251118160:15461
4. Phoenix5627326165:17957
5. San Jose5325820161:16356
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.