Stav série 4:2

Florida přišla o výhru minutu před koncem, Jágr Stanley Cup letos nevyhraje

24. dubna 2016 20:51 - New York
(Aktualizováno: 25. dubna 2016 07:36)

V sezóně 2015/16 Jaromír Jágr třetí Stanley Cup v kariéře nad hlavu nezvedne. Jeho Florida nestačila v šestém zápase 1. kola NHL na New York Islanders 1:2 po prodloužení a prohrála sérii celkově 2:4 na zápasy. Panteři přitom na ledě Ostrovanů vedli od první třetiny. Pouhých 54 vteřin před koncem ale o vítězství přišli a v prodloužení padly jejich naděje na postup. Ve čtvrtfinále je také Washington, který vyřadil Philadelphii, na úkor Minnesoty postupuje také Dallas.

Andy Marlin, Reuters

Florida trefou Jonathana Huberdeaua od konce první třetiny vedla a byla 54 sekund od toho, aby si vynutila rozhodující zápas. Jenže při hře bez brankáře vyrovnal kapitán Islanders John Tavares a stejný hráč vstřelil v čase 90:41 postupový gól. Tým z New Yorku podruhé v řadě rozhodl o výhře ve druhém prodloužení a v sérii uspěl ve všech třech zápasech, které se nerozhodly v základní hrací době.

Další zápasy tak v letošním play off už nepřidá jeden z tahounů Floridy Jaromír Jágr, který v neděli nastoupil v bojích o Stanleyův pohár k 208. utkání a v historických tabulkách soutěže se tím vyrovnal na šestnáctém místě Waynovi Gretzkymu. Čtyřiačtyřicetiletý útočník měl na ledě Islanders jednu dobrou možnost na zvýšení vedení, ale brankář Thomas Greiss ve spolupráci s obranou jeho dorážku zneškodnil. Jágr tak neskóroval ve 37. duelu v play off za sebou.

New York Islanders změří síly s loňským finalistou Tampou Bay.

Washington splnil roli favorita a ve druhém kole utká s Pittsburghem. Minisouboj tak svedou kanonýři Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby. V postupu týmu Capitals nezabránil ani Neuvirth, který do série nastoupil za stavu 0:3 a ve dvou zápasech pak pustil jediný gól. Minulý duel vyšperkoval 44 zákroky.

Stejně jako pro Neuvirtha skončila klubová sezóna i pro útočníka Jakuba Voráčka a obránce Radka Gudase.

Z postupu se naopak radují Aleš Hemský a Radek Faksa. Jejich Dallas potvrdil proti Minnesotě roli favorita a zvítězil 4:2 na zápasy.

Minnesota ale ani v šestém zápase nedávala kůži lacino. Přestože hostující Stars vedli na na zaáčtku druhé třetiny už 4:0, přesto se Divočáci dokázali vrátit do zápasu. Devět minut po začátku třetí části měl Dallas už jen jednobrankový náskok. Přesto tým z Texasu nakonec v šestém zápase uspěl a v příštím kole narazí na lepšího z dvojice Chicago - St. Louis, jejihž série je 3:3 na zápasy.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápasy:
Philadelphia - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 29. Bäckström. Střely na branku: 26:29. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Diváci: 19.925. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (Washington), 2. Neuvirth (Philadelphia), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 2:4.
NY Islanders - Florida 2:1 v druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 60. a 91. Tavares - 19. Huberdeau. Střely na branku: 51:42. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Taveres, 2. Greiss, 3. Leddy (všichni NY Islanders). Konečný stav série: 4:2.
Západní konference - 6. zápas:
Minnesota - Dallas 4:5 (0:3, 0:1, 4:1)
Branky: 44. a 49. Spurgeon, 45. Brodin, 56. Pominville - 6. Klingberg, 10. Spezza, 19. Sharp, 40. Jamie Benn, 51. Goligoski. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.310. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Spezza (Dallas), 3. Spurgeon (Minnesota). Konečný stav série: 2:4.