NY Islanders - Florida 2:1 PPStav série 4:2Florida přišla o výhru minutu před koncem, Jágr Stanley Cup letos nevyhraje

New York

V sezóně 2015/16 Jaromír Jágr třetí Stanley Cup v kariéře nad hlavu nezvedne. Jeho Florida nestačila v šestém zápase 1. kola NHL na New York Islanders 1:2 po prodloužení a prohrála sérii celkově 2:4 na zápasy. Panteři přitom na ledě Ostrovanů vedli od první třetiny. Pouhých 54 vteřin před koncem ale o vítězství přišli a v prodloužení padly jejich naděje na postup. Ve čtvrtfinále je také Washington, který vyřadil Philadelphii, na úkor Minnesoty postupuje také Dallas.

Jaromír Jágr (vlevo) si podává ruku s kapitánem New York Islanders Johnem Tavaresem.

Florida trefou Jonathana Huberdeaua od konce první třetiny vedla a byla 54 sekund od toho, aby si vynutila rozhodující zápas. Jenže při hře bez brankáře vyrovnal kapitán Islanders John Tavares a stejný hráč vstřelil v čase 90:41 postupový gól. Tým z New Yorku podruhé v řadě rozhodl o výhře ve druhém prodloužení a v sérii uspěl ve všech třech zápasech, které se nerozhodly v základní hrací době.

Další zápasy tak v letošním play off už nepřidá jeden z tahounů Floridy Jaromír Jágr, který v neděli nastoupil v bojích o Stanleyův pohár k 208. utkání a v historických tabulkách soutěže se tím vyrovnal na šestnáctém místě Waynovi Gretzkymu. Čtyřiačtyřicetiletý útočník měl na ledě Islanders jednu dobrou možnost na zvýšení vedení, ale brankář Thomas Greiss ve spolupráci s obranou jeho dorážku zneškodnil. Jágr tak neskóroval ve 37. duelu v play off za sebou.

New York Islanders změří síly s loňským finalistou Tampou Bay.

Washington splnil roli favorita a ve druhém kole utká s Pittsburghem. Minisouboj tak svedou kanonýři Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby. V postupu týmu Capitals nezabránil ani Neuvirth, který do série nastoupil za stavu 0:3 a ve dvou zápasech pak pustil jediný gól. Minulý duel vyšperkoval 44 zákroky.

Stejně jako pro Neuvirtha skončila klubová sezóna i pro útočníka Jakuba Voráčka a obránce Radka Gudase.

Z postupu se naopak radují Aleš Hemský a Radek Faksa. Jejich Dallas potvrdil proti Minnesotě roli favorita a zvítězil 4:2 na zápasy.

Minnesota ale ani v šestém zápase nedávala kůži lacino. Přestože hostující Stars vedli na na zaáčtku druhé třetiny už 4:0, přesto se Divočáci dokázali vrátit do zápasu. Devět minut po začátku třetí části měl Dallas už jen jednobrankový náskok. Přesto tým z Texasu nakonec v šestém zápase uspěl a v příštím kole narazí na lepšího z dvojice Chicago - St. Louis, jejihž série je 3:3 na zápasy.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápasy:
Philadelphia - Washington 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 29. Bäckström. Střely na branku: 26:29. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Diváci: 19.925. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (Washington), 2. Neuvirth (Philadelphia), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 2:4.
NY Islanders - Florida 2:1 v druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 60. a 91. Tavares - 19. Huberdeau. Střely na branku: 51:42. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Taveres, 2. Greiss, 3. Leddy (všichni NY Islanders). Konečný stav série: 4:2.
Západní konference - 6. zápas:
Minnesota - Dallas 4:5 (0:3, 0:1, 4:1)
Branky: 44. a 49. Spurgeon, 45. Brodin, 56. Pominville - 6. Klingberg, 10. Spezza, 19. Sharp, 40. Jamie Benn, 51. Goligoski. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.310. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Spezza (Dallas), 3. Spurgeon (Minnesota). Konečný stav série: 2:4.