Rubriky:

NHL

Mrázek začne jako jednička. Proč mu ale Detroit nechce dopřát víc zápasů?

21. června 2016 16:30 - Detroit/Praha

V Detroitu mu po sezóně skončila smlouva a první červencový den se může stát chráněným volným hráčem. Rudá křídla ale nemají žádný zájem na tom, aby Petra Mrázka uvolňovala konkurenci. Se čtyřiadvacetiletým brankářem budou v nejbližších dnech vyjednávat o novém kontraktu. A generální manažer klubu Ken Holland prozradil, že před startem zářijového předsezónního tréninkového kempu počítají s vítkovickým odchovancem jako s gólmanem číslo jedna.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Už v uplynulé sezóně dostával Mrázek více prostoru než dvaatřicetiletý Jimmy Howard, další gólman Detroitu. A i statistická čísla mluvila ve prospěch českého brankáře. Znamená to tedy, že v nadcházejícím ročníku odchytá Mrázek ještě větší porci zápasů?

„Myslím, že v určité době může hrát víc. Ale jestli to bude už letos?" nechal se slyšet Holland a podle jeho dalšího vyjádření se to zdá spíš nepravděpodobné.

„Je jen malá skupina brankářů - tahounů, kteří odchytají 70 zápasů za rok na stejné výkonnostní úrovni. A to z mnoha důvodů - kvůli věku, dovednostem, zkušenosti... Věříme, že Petr se v takového brankáře může vyvinout. Ale myslím, že by bylo neférové a škodlivé k němu i klubu, kdybychom Petrovi v současné situaci naložili porci 70 zápasů za sezónu. Nemyslím si totiž, že by to prospělo jeho rozvoji," vysvětluje Holland záměr vedení Red Wings.

Gólmani Detroitu v uplynulé sezóně:  
  Petr Mrázek Jimmy Howard
Zápasy 54 37
Úspěšnost zákroků 92,1% 90,6%
Góly/zápas 2,33 2,8
Plat (USD) 737 500 5 291 667

Zatímco s Mrázkem bude klub vyjednávat o nové smlouvě, Howard ji má platnou ještě na tři sezóny s průměrnou roční gáží okolo 5,3 miliónu dolarů. I proto se objevovaly hlasy, jestli se Detroit nepokusí drahého Američana vyměnit.

Holland ale tyto spekulace vyvrací. „Mít dobrého druhého brankáře jako pojistku za Petra, aby mohl některé zápasy vynechat, je v tom nejlepším zájmu pro Petra samotného i celý Detroit. A Jimmy Howard nám to poskytuje," prohlásil manažer.

Howard dostával více příležitostí na konci základní části, kdy odchytal deset z posledních dvanácti duelů a pomohl Detroitu na poslední chvíli proklouznout do play off NHL. „Petr Mrázek v této sezóně odchytal okolo 50 zápasů a v polovině února se mu trochu zadrhla kola. Do hry se tedy zapojil Jimmy Howard a myslím, že nám zachránil sezónu, která byla na hraně," uzavírá Holland.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..