Eliáš je zpátky, třemi asistencemi pomohl k vítězství

Tři asistence, tak se uvedl český hokejista Patrik Eliáš po svém návratu na led. New Jersey porazili v NHL Washington 4:3 po samostatných nájezdech a český reprezentační útočník se podílel na všech třech brankách v regulérní hrací době. Eliáš se představil i při nájezdech, ale Olafa Kölziga v brance Capitals nepřekonal.

Nájezdy naproti tomu zvládli Kozlov, Gomez i Brylin, zatímco gólman New Jersey Martin Brodeur pustil za svá záda pouze střely Willsieho a Laicha. Zcela naprázdno tentokrát v zápase vyšel útočník Washingtonu Alexander Ovečkin, který předtím bodoval v sedmi zápasech v řadě.

Eliáš hrál po návratu v jedné řadě s Brianem Giontou a Scottem a tenhle útok zařídil všechny branky v normální hrací době a doslova spasil Ďábly. Ti totiž už po devíti minutách utkání prohrávali 0:2, ale pak začal řádit Eliáš. Po jeho asistencích skórovali ještě do konce třetiny Gionta a Gomez, druhý jmenovaný pak na začátku třetí části opět po Eliášově přihrávce zvýšil na 3:2.

"Je bez debat, že celá řada se Patrikovým příchodem ohromně zvedla," řekl po zápase trenér New Jersey Lou Lamoriello. Zubrus sice 34 vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení, ale rozhodly až nájezdy, kde byli úspěšnější hosté.

Ottawa vedla 3:0 už po šesti minutách

Samostatné nájezdy rozhodovaly o výsledku i na ledě New York Islanders. V zápase proti Torontu padly v normální hrací době pouze dvě branky, na tu jedinou hostujícího týmu přihrál český obránce Tomáš Kaberle. V nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Miroslav Šatan v dresu Islanders.

Na vítěznou branku Ottawy v Atlantě přihrál český útočník Václav Varaďa. Hostům stačilo k výhře 3:1 pouze prvních šest minut zápasu. Už ve druhé minutě se trefil Alfredsson, a za 58 vteřin přidal další branku po Varaďově přihrávce Chris Kelly. Na začátku šesté minuty pak přidal další branku Smolinski.

Atlanta se zmohla na branku pouze ve druhé třetině, kdy Haškova náhradníka Raye Emeryho překonal Ilja Kovalčuk. Podruhé v této sezóně se ve svém bývalém působišti představil útočník Ottawy Dany Heatley, fanoušci tentokrát i díky brzkému vedení hostů přijali svou bývalou hvězdu chladně.

N.Y.Islanders - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Nilsson, rozhodující sam. nájezd Šatan - 22. McCabe (T. Kaberle). Střely na branky: 27:23. Diváci: 12.425.
Washington - New Jersey 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Pettinger, 8. Muir, 60. Zubrus - 20. a 43. Gomez (na obě Eliáš), 14. Gionta (Eliáš), rozhodující sam. nájezd Brylin. Střely na branky: 28:27. Diváci: 15.884.
Atlanta - Ottawa 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 25. Kovalčuk - 2. Alfredsson, 3. Kelly (Varaďa), 6. Smolinski. Střely na branky: 17:35. Diváci: 15.057.
Florida - Carolina 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 30. a 59. O. Jokinen, 12. Gelinas, 17. Ch. Gratton, 60. Stümpel - 1. Wallin, 31. Justin Williams, 40. Brind'Amour. Střely na branky: 39:27. Diváci: 13.941.
St. Louis - Minnesota 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. Šiškanov, 65. Stempniak - 25. Gáborík. Střely na branky: 29:23. Diváci: 14.609.
4. Edmonton6332922205:20373
5. Minnesota6530728190:17267
Pacifická divize:
1. Dallas6341319210:17185
2. Los Angeles6435524215:21375
3. Anaheim61291220179:17070
4. San Jose6129923190:18467
5. Phoenix6329430189:20862
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.