NHL

Nedvěd pomohl Philadelphii k výhře na Floridě

16. března 2006 06:21 - NEW YORK

Český útočník Petr Nedvěd pomohl pátým gólem sezóny Philadelphii k výhře 4:0 na ledě Floridy. Dvě asistence si připsal David Výborný, jehož Columbus ale prohrál v Chicagu 2:3. Detroit porazil Anaheim 3:1 a s 95 body se probojoval do čela hodnocení NHL. V dresu Rudých křídel zaznamenal jednu nahrávku Robert Lang.

Při výhře Floridy si první nulu sezóny připsal americký brankář Robert Esche, který pochytal 27 střel Panterů. Vedle Nedvěda stříleli góly mladí útočníci Letců - Simon Gagne, R.J. Umberger a Jeff Carter.

Philadelphia přerušila šestizápasovou sérii proher na hřištích soupeřů, v normální hrací době zvítězila poprvé od 10. února. Naopak Florida prohrála po třech výhrách.

Detroit porazil 3:1 Anaheim a třemi nahrávkami se o to zasloužil olympijský vítěz Nicklas Lidström. Jeho švédský krajan Henrik Zetterberg zaznamenal vítěznou trefu, gólman Chris Osgood si připsal 25 úspěšných zákroků. Už 1500. zápas v NHL odehrál kapitán Red Wings Steve Yzerman. Detroit má na svém kontě 95 bodů, což je nejlepší výkon v soutěži.

Columbus neuspěl v Chicagu, prohře 2:3 nezabránily ani dvě nahrávky českého reprezentanta Davida Výborného. Solidní výkon předvedl letos se trápící brankář Chabibulin, který výhru podpořil 33 zákroky. Ve 26. minutě neproměnil Dan Fritsche z Columbusu trestné střílení za faul českého obránce Michala Barinky. Do utkání nenastoupil útočník Columbusu Jan Hrdina, který má zlomený .prst na noze.

Florida - Philadelphia 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Gagne, 29. Nedvěd, 35. Umberger, 54. Carter. Zásahy brankářů : Luongo 26/3, McLennan 8/1 - Esche 27/0. Diváci: 15 614.
Detroit - Anaheim 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Zetterberg, 11. Schneider (Lang), 60. Draper - 15. Selänne. Zásahy brankářů : Osgood 26/1 - Giguere 28/2. Diváci: 20 066.
Chicago - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 9. Bell, 10. Cullen, 50. Calder - 28. Shelley (Výborný), 48. Nash (Výborný). Zásahy brankářů : Chabibulin 35/2 - Denis 29/3. Diváci: 10 130.

4. Edmonton 66 33 10 23 213:212 76
5. Minnesota 67 31 7 29 195:177 69
Pacifická divize:
1. Dallas 65 43 3 19 216:174 89
2. Los Angeles 67 36 5 26 222:224 77
3. Anaheim 64 31 12 21 190:178 74
4. San Jose 63 31 9 23 197:189 71
5. Phoenix 66 30 4 32 200:220 64
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.