Kubina a Prospal přispěli k výhře Tampy nad Islanders

NEW YORK

Čeští hokejisté Pavel Kubina a Václav Prospal pomohli každý dvěma body k vítězství Tampy Bay nad New Yorkem Islanders 5:2 v nedělním utkání NHL. Obránce Kubina vstřelil jeden gól a na další přihrál, útočník Prospal si připsal dvě asistence.

Islanders tak opět ztratili veledůležité body v boji o play-off. Tým z New Yorku nyní ztrácí na osmé postupové místo ve Východní konferenci, které stále okupuje Montreal, pět bodů. "Začíná to být zoufalé. Občas mám pocit, že jako by někteří hráči o play-off vůbec nehráli," povzdechl si po utkání kouč Islanders Brad Shaw.

Newyorští přitom začali na ledě soupeře lépe, na jejich gól sice odpověděl ještě v první třetině Kubina, ale Islanders stačili do přestávky opět zvýšit. Po druhé třetině bylo srovnáno zásluhou Lecavaliera, třetí část už ale definitvně ovládli domácí a pokořili hostující tým třemi góly. "Byla to krutá porážka. Nebyli jsme horší, ale ve třetí třetině jsme totálně propadli," litoval po utkání brankář Islanders Rick DiPietro.

Útočník Milan Michálek se dvěma přihrávkami zasloužil o triumf San Jose v zápase proti Coloradu. Žraloci vedli na ledě vyhráli na začátku druhé třetiny už 4:1, Laviny se také zásluhou gólu Milana Hejduka dostaly opět na dostřel, na vyrovnání ale nedosáhly. Domácí podržel gólman Jevgenij Nabokov, který se vrátil do klece po pětizápasové pauze způsobené zraněním. "Cítil jsme se dobře. Během deseti minut mě hra totálně pohltila, vůbec jsem nepoznal, že jsem pauzíroval," líčil po utkání ruský brankář.

Kuriózní utkání se odehrálo v Pittsburghu, kam v neděli zavítalo Toronto. Mellon Arena se totiž dvakrát kvůli výpadku elektřiny dvakrát ponořila do tmy a o vítězství hostujícího týmu v rozkouskovaném zápase nakonec rozhodl jediný gól, který navíc padl z trestného střílení.

"Byl to bizarní zápas. Ale dokázali jsme udržet koncentraci během celé hry," pravil autor vítězného gólu Chad Kilger, jehož chvíle přišla po faulu Roba Scuderiho. Bek Pittsburghu sejmul Kilgera poté, co se hvězdný Tučňák Sidney Crosby pokusil neúspěšně překonat brankáře Tellqvista a před forvardem Toronta se otevřel prostor k brejku.

Chicago - Phoenix 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 12. Brown, 17. Cullen - 5. Mara, 30. Comrie, 37. Doan. Zásahy brankářů: Chabibulin 26/23 - Joseph 36/34. Diváci: 14 042.
Tampa Bay - New York Islanders 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 17. Kubina, 40. Lecavalier (Prospal), 50. Fedotěnko, 55. St. Louis (Prospal), 58. Modin (Kubina) - 2. Gervais, 18. Jašin. Zásahy brankářů: Grahame 32/30 - DiPietro 37/32. Diváci: 19 870.
Columbus - Anaheim 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 14. Žerděv (Výborný), 14. Fritsche (Hrdina), 22. Nash - 6. Beauchemin, 25. Moen, 26. Perry, 52. Lupul. Zásahy brankářů: Denis 29/25 - Bryzgalov 18/15, Giguere 10/10. Diváci: 16 519.
Minnesota - Calgary 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 39. Chouinard, 49. Walz - 7. Langkow (Hamrlík), 43. Iginla, 55. Huselius. Zásahy brankářů: Fernandez 19/16 - Kiprusoff 39/37. Diváci: 18 568.
New Jersey - Ottawa 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 25. Heatley, 34. Eaves, 40. Vermette, 60. Chára. Zásahy brankářů: Brodeur 31/27 - Emery 22/22. Diváci: 14 681.
Pittsburgh - Toronto 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 54. Kilger z trestného střílení. Zásahy brankářů: Fleury 10/10 - Tellqvist 9/9. Diváci: 15 174.
San Jose - Colorado 6:5 (3:1, 2:3, 1:1)
Branky: 22. a 34. Marleau (na obě M. Michálek), 7. Preissing, 15. Hannan, 16. Cheechoo, 56. McCauley - 33. a 37. Laperriere, 9. Turgeon, 31. Hejduk, 51. Liles. Zásahy brankářů: Nabokov 11/10 - Budaj 17/13. Diváci: 17 496.
Vancouver - Detroit 3:7 (0:3, 3:2, 0:2)
Branky: 24. Carter, 25. Näslund, 40. Cooke - 7. a 40. Williams (na druhou Lang), 7. Holmström, 11. Lidström, 22. Dacjuk, 41. Shanahan, 44. Franzen. Zásahy brankářů: Auld 28/21, Noronen 9/9 - Osgood 24/21. Diváci: 18 630.
4. Vancouver6936627218:21578
5. Minnesota6831730197:18069
Pacifická divize:
1. Dallas6745319224:17893
2. Los Angeles6937527226:22979
3. Anaheim66331221196:18278
4. San Jose66331023211:20076
5. Phoenix6831433203:22466
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.