Vrbatovy čtyři body Chicagu proti San Jose nestačily

NEW YORK

Ani čtyři kanadské body Radima Vrbaty nestačily Chicagu k vítězství proti San Jose. Sharks vyhráli 5:4 v prodloužení. Rodák z Mladé Boleslavi se podílel na všech brankách svého celku, když zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí.

Zápas rozhodl necelou minutu a půl po začátku prodloužení Tom Preissing, jemuž připravil při přesilovce San Jose výhodnou pozici Joe Thornton. Hlavní rival Jaromíra Jágra v boji o čelo tabulky produktivity asistoval celkem třikrát a ztrácí na českého útočníka jediný bod.

New Jersey doma podlehlo tápajícímu Torontu 3:4, ačkoliv svoji devátou trefu v sezóně vstřelil český reprezentant Patrik Eliáš. Devils ztratili čtvrtý zápas z posledních pěti a v tabulce Východní konference už drží sedmou příčku jen díky skóre.

Osmý Montreal totiž odvezl po výhře 6:5 všechny body z Pittsburghu. Jednou brankou se na vítězství Canadiens podílel také Radek Bonk. "Pittsburgh nepatří k nejlepším týmům v lize, se dvěma body ale musíme být spokojeni. Během týdne jsme sehráli pět zápasů a vítězství v posledním duelu téhle série se počítá," uvedl po utkání český forvard.

Milan Hejduk z Colorada vsítil gól proti Edmontonu a na jeden přihrál. Oilers však, i zásluhou asistence Jaroslava Špačka, dovedli utkání až k samostatným nájezdům, v nichž o jejich výhře rozhodl trefou z první série Sergej Samsonov.

Dallas - Calgary 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky: 22. N. Kapanen, 27. Modano, 28. Arnott - 11. Lundmark, 27. Leopold. Zásahy brankářů: Turco 19/17 - Kiprusoff 23/20. Diváci: 18 584.
Chicago - San Jose 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. a 27. Vrbata, 15. Holmqvist (Vrbata), 59. Calder (Vrbata) - 4. Rissmiller, 17. Bernier, 39. Ekman, 48. M. Smith, 62. Preissing. Zásahy brankářů: Chabibulin 35/30 - Toskala 34/30. Diváci: 10 121.
New Jersey - Toronto 3:4 (1:2, 1:0,1:2)
Branky: 18. Rasmussen, 43. Gomez, 57. Eliáš - 9. Kilger, 19. Welwood, 36. Sundin, 52. Stajan. Zásahy brankářů: Brodeur 30/26 - Aubin 38/35. Diváci: 13 539.
Pittsburgh - Montreal 5:6 (0:2, 3:3, 2:1)
Branky: 21. a 33. Armstrong, 27. Surový, 42. Welch (Melichar), 55. LeClair - 5. a 24. Higgins, 31. a 40. Kovaljov, 6. Bonk, 53. Ryder. Zásahy brankářů: Fleury 25/19 - Aebischer 35/30. Diváci: 14 807.
Colorado - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. Brunette (Hejduk), 15. Hejduk, 53. Dowd - 5. Smyth (Špaček), 40. Staios, 44. Stoll, rozhodující sam. nájezd Samsonov. Zásahy brankářů: Budaj 27/24 - Roloson 34/31. Diváci: 18 007.
10. Los Angeles7138528232:23881
11. Minnesota7132732203:19071
12. Phoenix7133434214:23470
13. Columbus7128340181:24959
14. Chicago70211138180:24453
15. St. Louis69201237178:25152
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play-off.