Bonk gólem pečetil výhru Montrealu

Gólem v oslabení jedinou sekundu před koncem pomohl český útočník Radek Bonk svému Montrealu porazit New York Islanders 2:0. Bonk se trefil do prázdné branky, když Ostrované zkoušeli v závěru vylepšit svoji přesilovku odvoláním gólmana Di Pietra. Úvodní trefu obstaral Chris Higgins, čisté konto vychytal Cristobal Huet.

Columbus porazil San Jose 4:1 a vidět byli čeští hokejisté. David Výborný asistoval u obou gólů kanonýra Nasha, Rostislav Klesla nahrával na závěrečný gól Malhotry do prázdné branky Žraloků 42 sekund před koncem. Columbus 29. výhrou v sezóně vyrovnal klubový rekord. Bez bodu tentokrát skončil forvard San Jose Joe Thornton, který stíhá Jaromíra Jágra na čele produktivity soutěže.

Ani dva góly kanonýra Dany Heatlyho nestačily Ottawě k výhře proti New Jersey. Kanadský reprezentant vyrovnával při hře Ottawy bez brankáře 31 sekund před vypršením základní hrací doby. Ďáblové ale v samostatných nájezdech rozhodli o své výhře, vítěznou trefu si připsal Scott Gomez. V brance Ottawy znovu chyběl Dominik Hašek, chytal náhradník Ray Emery.

Colorado porazilo Anaheim 4:3 a jednou asistencí se na výhře podílel Milan Hejduk. Dokonce třikrát nahrával domácí kapitán Joe Sakic. Phoenix porazil Nashville 5:3 a prohře Predátorů nezabránil ani gól a asistence Martina Erata. Tomáš Vokoun při prohře pochytal 37 střel.

Toronto vyhrálo ve Philadelphii 3:2 díky gólu Alexe Steena ze třetí třetiny a zlepšilo svoje šance na probojování se do play-off. Ve vyřazovací části Javorové listy nechyběly od sezóny 1997/98. Dvěma góly v závěrečné třetině otočila Minnesota zápas v Edmontonu a zvítězila 3:2.

Philadelphia - Toronto 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 4. Pitkänen, 56. Umberger - 15. Sundin, 41. Ponikarovskij, 43. Steen. Zásahy brankářů: Niittymäki 26/3 - Aubin 30/2. Diváci: 19 651.
Columbus - San Jose 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 39. a 46. Nash (na obě Výborný), 47. Hartigan, 60. Malhotra (Klesla) - 9. Bernier. Zásahy brankářů: Denis 29/1 - Toskala 22/3. Diváci: 16 094.
Montreal - New York Islanders 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Higgins, 60. Bonk. Zásahy brankářů: Huet 36/0 - Di Pietro 35/1. Diváci: 21 273.
Ottawa - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 44. a 60. Heatley - 14. Madden, 47. Gionta, rozh. nájezd Gomez. Zásahy brankářů: Emery 35/2 - Brodeur 38/2. Diváci: 18 668.
Colorado - Anaheim 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 48. a 54. Brunette (na první Hejduk), 16. McLean, 22. Clark - 8. O'Donnell, 45. Selänne, 49. Getzlaf. Zásahy brankářů: Budaj 31/3 - Giguere 35/4. Diváci: 18 007.
Edmonton - Minnesota 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 36. Samsonov, 38. Stoll - 23. Walz, 45. Bouchard, 52. Rolston. Zásahy brankářů: Roloson 16/3 - Fernandez 25/2. Diváci: 16 839.
Phoenix - Nashville 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 20. Morris, 23. Doan, 38. Ballard, 53. Comrie, 56. Kvaša - 13. Sillinger, 30. Hamhuis (Erat), 55. Erat. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celý zápas, čelil 42 střelám, inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 88,1 procenta. Zásahy brankářů: Joseph 31/3 - Vokoun 42/5. Diváci: 14 038.
10.Los Angeles7238529236:24581
11.Minnesota7233732206:19273
12.Phoenix7234434219:23772
13.Columbus7229340185:25061
14.Chicago70211138180:24453
15.St. Louis70201238179:25552
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play off.