Rekord Rangers padl! Jágr zářil, stejně tak Straka

NEW YORK

Mašina se jménem New York Rangers supí zámořskou NHL zase naplno. Ve středu Rangers nezastavil ani městský rival Islanders, který na svém ledě prohrál 1:5. Vítězství hostů bylo plně v režii českého dua Jaromír Jágr, Martin Straka. Jágr čtyřikrát asistoval, Straka nastřílel hattrick.

Úvodní branku zápasu navíc zaznamenal Petr Průcha a jednu asistenci si připsal také obránce Michal Rozsíval. Rangers drželi otěže zápasu pevně v rukou, na konci druhé třetiny vedli už 4:0 a na snížení Alexeje Jašina ještě stačil odpovědět Blair Betts.

Jágr díky čtyřem gólovým přihrávkám překonal letitý klubový rekord Jeana Ratelleho v počtu kanadských bodů za jednu sezónu, český útočník má nyní na kontě 113 bodů za 52 branek a 61 asistencí. Rangers si po vítězství upevnili vedení v tabulce Atlantické divize, na druhou Philadelphii mají náskok čtyři body.

"Jsem moc rád, že jsem se stal rekordmanem klubu. Ale ještě větší radost mi přineslo vítězství. Body potřebujeme, chceme udržet vedení v divizi," prohlásil po utkání Jágr.

Olesz pomohl k výhře nad Pittsburghem

Střelecky se ve středu prosadil také útočník Rostislav Olesz, jenž svým osmým gólem v sezóně pomohl hokejistům Floridy v duelu proti Pittsburghu k sedmému vítězství v řadě.

"Moc dobře jsme ale nehráli. Největší podíl na vítězství připadá hlavně na brankáře Roberta Luonga. On měl opravdu svůj den, zbytek týmu byl poněkud zatažený," káral spoluhráče centr Panthers Olli Jokinen. Florida se díky vítězství posunula v tabulce Východní konference na 10. místo, na postupovou osmičku ztrácí šest bodů.

Přes stobodovou hranici se přehoupli hokejisté Dallasu, kteří ve středu porazili těsným rozdílem 2:1 Anaheim. Na nejlepší tým Západní konference - Detroit - nyní ztrácejí čtyři body.

Sérii šesti porážek v řadě zastavili po vítězství 4:3 nad Bostonem hokejisté Buffala. Sabres přišli dvakrát v zápase o vedení, vítězný gól domácích nakonec vstřelil v polovině poslední třetiny J.P. Dumont.

Washington opět vyzrál na Carolinu

Hokejisté Caroliny mají jisté play-off, na slabý Washington ale nestačili potřetí za sebou. Capitals vyhráli na ledě soupeře vysoko 5:1, mezi střelce se osmačtyřicátým gólem sezóny zapsal také nováček Alexandr Ovečkin, náhradní gólman Washingtonu Brent Johnson se blýskl 49 úspěšnými zákroky.

Hokejisté Calgary porazili doma Los Angeles 2:1 a vrátili se opět do čela Severozápadní divize. Vítězný gól Flames vstřelil při přesilovce Kings ve druhé třetině Jarome Iginla, který se trefil podvaatřicáté v sezóně, ale vůbec poprvé v oslabení.

Hokejisté St. Louis se mohli v přímém duelu o nejhorší tým Západní konference protáhnout před Chicago, Blackhawks ale nakonec vyhráli v prodloužení 3:2 a udrželi předposlední příčku. Vítězný gól Chicaga vstřelil ve 4. minutě nastavení Kyle Calder.

Buffalo - Boston 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 19. a 51. Dumont, 22. Afinogenov, 42. Drury - 7. Tanabe, 34. Stuart, 50. Reasoner. Zásahy brankářů: Miller 27/24 - Thomas 32/28. Diváci: 16 261.
New York Islanders - New York Rangers 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 40. Jašin - 9., 14. a 33. Straka (na všechny Jágr), 8. Průcha (Jágr, Rozsíval), 55. Betts. Zásahy brankářů: DiPietro 22/17 - Lundqvist 19/18. Diváci: 16 234.
Carolina - Washington 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 29. Brind'Amour - 10. a 23. Bradley, 3. Willsie, 30. Ovečkin, 59. Clark. Zásahy brankářů: Ward 28/23 - Johnson 50/49. Diváci: 15 548.
Pittsburgh - Florida 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky: 37. LeClair, 51. Hilbert, 60. Kolcov - 3. Gratton, 17. Horton, 21. Roberts, 31. Olesz, 59. Kolník. Zásahy brankářů: Fleury 17/13, Caron 8/8 - Luongo 34/31. Diváci: 14 024.
Chicago - St. Louis 3:2 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 7. Bartovič, 13. Keith, 64. Calder - 43. Dallman (Čajánek), 47. Whitfield. Zásahy brankářů: Chabibulin 46/44 - Lalime 33/30. Diváci: 11 427.
Dallas - Anaheim 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 28. Zubov, 38. Kapanen - 29. Getzlaf. Zásahy brankářů: Turco 16/15 - Giguere 29/27. Diváci: 17 764.
Calgary - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Lundmark, 37. Iginla - 56. Conroy. Zásahy brankářů: Kiprusoff 26/25 - LaBarbera 25/23. Diváci: 19 289.
Vancouver - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 28. D. Sedin, 60. Carter - 28. Rolston. Zásahy brankářů: Auld 21/20 - Fernandez 31/29. Diváci: 18 630.
10. Los Angeles7338530237:24781
11. Minnesota7333733207:19473
12. Phoenix7234434219:23772
13. Columbus7229340185:25061
14. Chicago71221138183:24655
15. St. Louis71201338181:25853
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play-off.