Rangers prohráli s Ottawou, Jágr jednou asistoval

New York

Po dvou vítězstvích prohráli hokejisté New Yorku Rangers, kteří podlehli domácí Ottawě 1:4. Na jediný gól Jezdců nahrál Tjutinovi Jaromír Jágr. Nejproduktivnějšího hráče soutěže dokázali Senators ubránit i bez svých tří nejlepších obránců - Cháry, Phillipse a Reddena.

Rangers doplatili na častá vyloučení, tři z devíti přesilovek dokázala Ottawa využít. Naopak Rangers se v početní výhodě nevedlo, neproměnili ani jednu ze šesti příležitostí.

Podobně jako Jaromír Jágr na tom byl ve čtvrtek další český olympionik Aleš Kotalík. Jeho Buffalo prohrálo v New Jersey 1:3 a nezabránila tomu ani asistence českého forvarda. Svojí 437. výhrou vyrovnal brankář Devils Martin Brodeur výkon legendárního Jacquese Planta na čtvrtém místě historických tabulek.

Edmonton si bez problémů poradil s Los Angeles a k výhře přispěli i čeští hráči. Jaroslav Špaček a Aleš Hemský vstřelili po gólu a navíc si oba připsali jednu nahrávku. Dvaceti zákroky si čisté konto pohlídal Dwayne Roloson.

Lang přispěl k výhře Rudých křídel

Detroit vyhrál v Nashvillu 4:2 a jednou nahrávkou se na tom podílel Robert Lang. V brance Predátorů si další prohru připsal Tomáš Vokoun, který chytil 30 střel. Nashville prohrál čtvrtý zápas v řadě.

Montrealu porazil Washington 3:2 díky gólu Saka Koiva v poslední minutě prodloužení. V základní hrací době se dvakrát trefil domácí Chris Higgins, na oba góly hostí nahrával Rus Alexander Ovečkin.

Tampa Bay porazila Atlantu 4:3 a nezabránil tomu ani Robert Holík, který si připsal gól a asistenci. Thrashers nepomohl ani závěrečný finiš. Deset minut před koncem ještě Tampa Bay vedla 4:0, Atlanta stihla jen snížit na rozdíl jediné branky.

Ani gól a asistence Milana Michálka nezabránily prohře San Jose s Phoenixem 2:5. Domácí útoční Joe Thornton, který stíhá lídra kanadského bodování Jaromíra Jágra, vyšel tentokrát naprázdno.

Nashville - Detroit 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Silinger, 15. Hartnell - 15. Draper, 20. Holmström, 42. Shanahan (Lang), 46. Williams. Zásahy brankářů: Vokoun 34/4 - Legace 34/2. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celý zápas, čelil 34 střelám, inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Diváci: 16 570.
Montreal - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 32. a 49. Higgins, 65. S. Koivu - 39. Clymer, 60. Halpern. Zásahy brankářů: Huet 29/2 - Kölzig 33/3. Diváci: 21 273.
Ottawa - New York Rangers 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Neil, 14. Eaves, 29. Heatley, 53. Schaefer - 15. Tjutin (Jágr). Zásahy brankářů: Emery 25/1 - Lundqvist 32/4. Diváci: 18 710.
New Jersey - Buffalo 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 1. Madden, 50. Parise, 56. Gionta - 55. Connolly (Kotalík). Zásahy brankářů: Brodeur 30/1 - Biron 28/3. Diváci: 12 425.
Tampa Bay - Atlanta 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky: 7. a 37. Afanasenkov, 37. Taylor, 49. Panger - 51. McCarthy (Holík), 59. Vjačeslav Kozlov, 60. Holík. Zásahy brankářů: Grahame 22/3 - Lehtonen 33/4. Diváci: 20 154.
Edmonton - Los Angeles 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Torres (Špaček), 18. Samsonov, 31. Špaček (Hemský), 34. Hemský. Zásahy brankářů: Roloson 20/0 - Garon 31/4. Diváci: 16 839.
San Jose - Phoenix 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 13. M. Michálek, 16. Bernier (M. Michálek) - 34. a 42. Reinprecht (na první Z. Michálek), 14. Kvaša, 50. M. Johnson, 60. Comrie. Zásahy brankářů: Nabokov 27/4 - Joseph 29/2. Diváci: 15 681.
11.Phoenix7335434224:23974
11.Minnesota7333733207:19473
13.Columbus7229340185:25061
14.Chicago71221138183:24655
15.St. Louis71201338181:25853
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play off.