Carolina - Tampa Bay 1:2 PPPalát rozhodl v přípravě o výhře Tampy Bay na ledě Caroliny

Český útočník Ondřej Palát zařídil vítězným gólem a jednou asistencí výhru hokejistů Tampy Bay 2:1 v prodloužení na ledě Caroliny v pátečním přípravném utkání na nový ročník NHL. Jednou brankou se na vítězství svých týmů podíleli také forvardi Dmitrij Jaškin ze St. Louis a Tomáš Hertl ze San Jose.

Ondřej Palát na srazu hokejové reprezentace - ilustrační foto.

Palát, který se po startu na Světovém poháru v Torontu objevil poprvé v sestavě Tampy Bay až při jejím třetím testovacím duelu, v šesté minutě asistoval u trefy Tylera Johnsona. Za domácí vyrovnal 65 sekund před koncem třetí třetiny v přesilové hře Jeff Skinner, ale v čase 61:38 proměnil únik Palát a rozhodl.

Osvědčenou spolupráci s Palátem z minulých sezón si Johnson pochvaloval. "Bylo to vlastně poprvé, co jsme teď já a Pally (Palát) hráli spolu. Ještě i malinko v tréninku, ale přesto jsme se cítili dobře. Jsou samozřejmě věci, na kterých musíme zapracovat. Chceme hrát trošku ofenzivněji, než se nám to dařilo dneska," řekl Johnson serveru nhl.com.

Jaškin, jenž se rovněž představil na Světovém poháru, hrál ve čtvrtém přípravném duelu St. Louis také poprvé. V polovině utkání zvýšil na 3:1 pro Blues, kteří nakonec vyhráli nad Dallasem 4:1.

U jediné branky Stars, kterou v deváté minutě v početní výhodě otevřel skóre Jason Spezza, asistoval Jiří Hudler. Dvaatřicetiletý útočník, jenž v minulé sezóně působil v dresech Calgary a Floridy, bodoval i ve svém druhém vystoupení v barvách Dallasu. V pondělí při domácí výhře nad St. Louis zaznamenal Hudler gól a asistenci.

Hertl se také trefil při premiérovém startu v přípravě. V 48. minutě domácího duelu proti Arizoně vyrovnal na 2:2 a po 40 vteřinách prodloužení rozhodl Dylan DeMelo. Sharks tak stejně jako v úterý v předešlém testu proti Vancouveru vyhráli 3:2 v prodloužení.

Pro Hertla to byl první zápas od druhého utkání finále Stanleyova poháru proti Pittsburghu ze začátku června, kdy si poranil vnitřní postranní vaz v pravém koleně. Dvaadvacetiletý slávistický odchovanec kvůli tomuto zranění nedostal od klubu povolení ke startu na Světovém poháru.

Přípravné zápasy před NHL
Buffalo - Toronto 1:8 (1:4, 0:3, 0:1)
Branky: 10. D. Grant - 13. a 42. Holland, 20. a 20. Hunwick, 5. W. Nylander, 23. K. Kapanen, 33. Clune, 40. Gardiner.
Detroit - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 26. Sheahan - 53. Heinen, 61. Spooner.
Pittsburgh - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 21. S. Wilson.
Carolina - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Skinner - 6. T. Johnson (Palát), 62. Palát.
St. Louis - Dallas 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 19. Parayko, 30. Schmaltz, 31. Jaškin, 53. Lindbohm - 9. Spezza (Hudler).
Winnipeg - Edmonton 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. A. Lowry, 13. Armia, 23. Enström, 55. Scheifele, 58. Connor - 36. Klefbom.
Calgary - Vancouver 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Brouwer, 35. Tkachuk - 31. Brisebois.
Colorado - Los Angeles 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. a 23. Grigorenko, 7. MacKinnon - 19. Lewis.
San Jose - Arizona 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 32. Carpenter, 48. Hertl, 61. DeMelo - 9. Martinook, 32. Bunting.