Philadelphia - NY Rangers 4:3 PPSkvělý Voráček se dvakrát trefil. Rozhodl po parádní okružní jízdě

New York

Skvělým výkonem se blýskl v přípravném utkání tahoun hokejistů Philadelphie Jakub Voráček. V duelu s New Yorkem Rangers se prosadil hned dvakrát, především vítěznou trefou v prodloužení na 4:3 nadchl a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jedinou branku St. Louis při prohře ve Washingtonu 1:2 po samostatných nájezdech vstřelil forvard Dmitrij Jaškin.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček (93) překonává gólmana Rangers Mackenzieho Skapskiho (70), ani obránce Ryan McDonagh (27) gólu v prodloužení nezabránil.

Voráček ve 32. minutě v přesilové hře pěti proti třem zvyšoval na 2:0 a navázal na trefu Jordana Weala, který otevřel skóre o tři minuty dříve. Už za 42 sekund zvýšil v pokračující klasické početní výhodě Travis Konecny, ale Flyers vedení neudrželi.

Ještě ve druhé třetině snížil Ryan Graves a ve třetím dějství smazali ztrátu Brandon Pirri a Jimmy Vesey. Duel ale v prodloužení rozuzlil svou pátou střelou na branku Voráček.

Jaškin v 15. minutě v přesilové hře při vyloučení australského útočníka Nathana Walkera, bývalého hráče Vítkovic, otevřel skóre ve Washingtonu. O vyrovnání se postaral v úvodu třetí třetiny Paul Carey a ve čtvrté sérii rozstřelu rozhodl ve prospěch Capitals André Burakovsky. Jaškin svůj pokus v první kole nájezdů neproměnil.

Přípravné zápasy před NHL:
New York Islanders - New Jersey 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Markison, 35. Ladd, 44. S. Gionta, 47. Barzal - 29. Boucher, 31. M. Wood, 52. Smith-Pelly.
Philadelphia - New York Rangers 4:3 v prodl. (0:0, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 32. a 61. Voráček, 29. Weal, 33. Konecny - 37. Graves, 45. Pirri, 51. Vesey.
Washington - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Carey, rozhodující sam. nájezd Burakovsky - 15. Jaškin.
Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 31. Scheifele, 40. Wheeler, 48. Connor, 60. Ehlers - 24. Dzingel, 37. Pyatt.
Vancouver - Arizona 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 7. Markus Granlund, 32. B. Hutton - 3. DeAngelo (Hanzal), 19. Duclair, 26. Ekman-Larsson, 34. Doan.