Lang přispěl k výhře Detroitu nad Minnesotou

NEW YORK

Útočník Robert Lang se v nedělním utkání NHL gólem a asistencí zasloužil o vítězství hokejistů Detroitu v Minnesotě 3:2. Lang ve druhé třetině v přesilové hře dostal svůj tým do vedení 2:1 a poté asistoval u třetí vítězné branky Brendana Shanahana. Mužstvo Red Wings si výhrou upevnilo pozici nejlepšího týmu v lize.

Detroit si tak připsal 27. výhru v sezóně na ledě soupeře a stanovil tak nový rekord klubu. "Přitom ale venku nehrajeme nijak zázračně. Nepřipravujeme ani žádné speciality, normálně točíme všechny hráče," prohlásil po utkání kouč Red Wings Mike Babcock.

Detroit navíc dělí jediné vítězství venku od rekordu NHL, které vytvořilo v sezóně 1998/99 New Jersey. Devils se v neděli představili na ledě Pittsburghu a z vyrovnaného utkání nakonec vyšli vítězně. Jedním gólem se na výhře 3:2 v prodloužení podílel Patrik Eliáš. Český forvard svou jubilejní desátou trefou v sezóně dvacet sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2, rozhodující branku vstřelil v nastaveném čase Brian Gionta. Ďáblové vyhráli počtvrté za sebou a získali další cenné body v boji o postup do play-off.

Už jen dva body ztrácejí v Atlantické divizi hokejisté Philadelphie na vedoucí New York Rangers. Flyers v neděli přehráli další newyorský klub Islanders 4:1 a připravují se na úterní přímý duel s Rangers o první místo. Philadelphii chyběl Petr Nedvěd, který si poranil třísla v sobotním utkání s New Jersey.

Jediným týmem, který v neděli uhájil domácí led byl Anaheim, který jednoznačně přehrál Vancouver. Největší podíl na vítězství 6:2 měli Teemu Sellänne a Samuel Pählsson, kteří si každý připsali po dvou gólech. "Naše hra místy připomínala nasazení v play-off," pochvaloval si po utkání Sellänne.

New York Islanders - Philadelphia 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Bates - 5. Knuble, 10. Umberger, 20. Carter, 59. Kapanen. Zásahy brankářů: DiPietro 21/18 - Esche 32/31. Diváci: 12 125.
Minnesota - Detroit 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Bouchard, 37. Gáborík (Škoula) - 15. Zetterberg, 31. Lang, 34. Shanahan (Lang). Zásahy brankářů: Fernandez 37/34 - Legace 18/16. Diváci: 18 568.
Pittsburgh - New Jersey 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Crosby, 20. Armstrong - 21. Pandolfo, 60. Eliáš, 63. Gionta. Zásahy brankářů: Fleury 39/36 - Brodeur 26/24. Diváci: 14 427.
Anaheim - Vancouver 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Branky: 12. a 56. Selänne, 12. a 33. Pahlsson, 24. Beauchemin, 30. Getzlaf - 9. Bertuzzi, 48. Öhlund. Zásahy brankářů: Giguere 29/27 - Auld 23/29, Noronen 7/5. Diváci: 17 174.