Vašíček zažil v NHL skvělý návrat po zranění

NEW YORK

Český útočník Josef Vašíček zažil skvělý návrat po zranění kolene do sestavy Caroliny v utkání proti Washingtonu. Vašíček při výhře 6:5 v prodloužení vstřelil dva góly a na stejný počet nahrál. V prodloužení rozhodl v přesilové hře zkušený Ray Whitney.

Jednu nahrávku si v dresu vítězů připsal i František Kaberle. Vašíček nastoupil poprvé po listopadovém zranění kolenních vazů. "Po pěti měsících ježdění na kole to bylo něco úžasného," řekl po zápase český centr. Zápas byl velice tvrdý. Diváci viděli čtyři bitky a rozhodčí rozdali celkem 90 trestných minut.

Buffalo vyhrálo díky gólu Maxima Afinogenova v samostatných nájezdech v Torontu 3:2, na oba góly Sabres v základní hrací době nahrával Aleš Kotalík. Radost z výhry kouči Šavli Ruffovi kalí zranění Jochena Hechta, kterého knokautoval zákrokem na koleno Darcy Tucker.

Heatley vyrovnal rekord Hossy

Ottawa porazila Atlantu 6:4, o což se dvěma góly zasloužil Dany Heatley. Kanadský útočník tak vyrovnal klubový rekord Mariána Hossy v počtu vstřelených branek za sezónu - 45. Dokonce už 48. trefu v sezóně si připsal Ilja Kovalčuk z Atlanty, Thrashers to ale k bodovému zisku nepomohlo.

Tampa Bay porazila Floridu 4:1 díky dvěma gólům a nahrávce Vincenta Lecavaliera, dvě asistence získal i český útočník Václav Prospal. Po zlomenině prstu se do sestavy vrátil gólman Lightning Sean Burke, naopak v sestavě potřetí v řadě pro zranění chyběl Pavel Kubina.

Nashville prohrál s Columbusem 1:3, ale v dresu hostí se čeští hráči Hrdina, Výborný a Klesla zapsali do statistik jen vyloučeními. V brance Predátorů dostal před Tomášem Vokounem šanci náhradník Chris Mason.

Thornton ukrojil bod z náskoku Jágra

Gól Joea Thorntona v prodloužení rozhodl o výhře San Jose 3:2 na ledě Dallasu. Jinak kanadský centr nebodoval a z náskoku Jaromíra Jágra na čele kanadského bodování soutěže ukrojil jen jeden bod.

Drtivým závěrem porazilo Colorado Chicago. Laviny ještě v poslední minutě zápasu prohrávaly, pak ale Rob Blake a Dan Hinote otočili svými trefami skóre na konečných 4:3. Dvě asistence zaznamenal Milan Hejduk.

Pavel Dacjuk rozhodl o výhře Detroitu v Calgary. Ruský útočník nejprve připravil vyrovnávací gól pro kapitána Yzermana a pak v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Rudých křídel 2:1.

Hráčská schůzka pomohla Edmontonu

Edmonton rozstřílel Phoenix 7:1 a k výhře přispěli i čeští hokejisté. Radek Dvořák zaznamenal gól a přihrávku, Aleš Hemský jednou asistoval. Oilers pravděpodobně nabudila hráčská schůzka, kterou před zápasem svolal kapitán Oilers Jason Smith.

Jediný gól rozhodl zápas Los Angeles s Vancouverem. V polovině zápasu se po asistenci krajana Višňovského trefil slovenský útočník Kings Pavol Demitra a zařídil tak výhru svého celku 1:0. Čisté konto vychytal Mathieu Garon.

4.Vancouver7740730240:23687
5.Minnesota7534734211:19875
Pacifická divize:
1.x-Dallas7549521243:196103
2.Anaheim74391223229:20490
3.San Jose74371126236:22485
4.Los Angeles7640531239:25185
5.Phoenix7536435229:24976
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. Kluby označené "x" mají jistý postup do play off, celky označené "y" jsou jistými vítězi divize.