Adept na nejkurióznější gól roku? Mrázkův protějšek zradilo plexisklo

Tampa

Nová sezóna NHL má za sebou teprve dva dny, už ale přinesla situaci, která by se mohla hlásit do ankety o nejkurióznější gól roku. V zápase s Detroitem ho obdržel gólman Tampy Bay Ben Bishop po nahození obránce Rudých křídel Dannyho DeKeysera.

Brankář Tampy Bay Ben Bishop během utkání NHL proti Detroitu.

Detroit, za který odchytal celý zápas český brankář Petr Mrázek, prohrával necelé tři minuty před koncem základní hrací doby 3:5 a toužil po zdramatizování zápasu. Po vhazování ve středním pásmu nahazoval DeKeyser puk od červené čáry do útočného pásma.

Šestadvacetiletý zadák neměl v úmyslu přímo ohrozit Bishopa, jen chtěl poslat kotouč do útočné třetiny. Touš se ale od plexiskla nepředvídatelně odrazil směrem k brance, Bishop nestihl zareagovat a puk mezi jeho betony prošel do klece.

Tampu ale nakonec smolný gól mrzet nemusel, neboť Valtteri Filppula v 59. minutě při power play Red Wings skóroval do prázdné branky.