Montreal - Philadelphia 3:1Radulov režíroval výhru Habs, Voráčkova trefa Flyers nepomohla. Jestřábi padli v prodloužení

New York

Útočník Jakub Voráček zaznamenal v NHL třetí gól v sezóně, s Philadelphií ale výhru po zápasu v Montrealu neslavil. Český hokejista byl jediným střelcem Letců, kteří prohráli na ledě rozjetého Montrealu 1:3. V druhém pondělním duelu NHL podlehlo Chicago doma Calgary 2:3 po samostatných nájezdech.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček (uprostřed) překonává brankáře Montrealu Careyho Price. Vpravo je obránce Canadiens Jeff Petry.

Canadiens potvrdili formu i v domácím duelu proti Philadelphii. Pacioretty sice v první třetině orazítkoval jen tyč, Habs však přesto skórovali v utkání jako první. Weber ve 26. minutě tečovanou střelou od modré překonal Masona, který opět dostal přednost před Michalem Neuvirthem.

Habs se však radovali z vedení jen šest minut. Giroux od modré nahodil puk před bránu a Voráček šikovnou tečí srovnal. Ryšavý křídelník tak bodoval v pěti ze šesti zápasů nové sezóny (tři góly, pět asistencí) a v produktivitě zámořské soutěže figuruje na sedmé příčce.

Letci se však zpět do Pensylvánie vraceli s prázdnou. Sedm minut před koncem základní hrací doby měli domácí výhodu přesilovky, kterou využili už po čtyřech vteřinách. Po Radulově přihrávce prostřelil Masona Gallagher. Ruský forvard navíc v samém závěru pojistil triumf Montrealu střelou do prázdné klece a byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Jednatřicet zákroků si připsal v utkání brankář Price, i jeho zásluhou Montreal zvítězil v NHL počtvrté v řadě a je nadále v čele Atlantické divize.

Versteeg ukončil nájezdy

Calgary v Chicagu dvakrát vedlo, když v obou případech využilo početní výhodu. Jenže Jestřábi pokaždé dokázali odpovědět a napínavé střetnutí nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich byl jediným úspěšným exekutorem až v sedmé sérii Versteeg, jenž zařídil Plamenům bonusový bod.

Do sestavy Blackhawks se poprvé nevešel obránce Michal Kempný.

NHL:
Montreal - Philadelphia 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 26. Weber, 54. Gallagher, 59. Radulov - 32. Voráček. Střely na branku: 33:32. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Weber, 3. Price (všichni Montreal).
Chicago - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. P. Kane, 45. Campbell - 5. Bennett, 27. Monahan, rozhodující sam. nájezd Versteeg. Střely na branku: 33:31. Diváci: 21 348. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (Calgary), 2. Crawford (Chicago), 3. Versteeg (Calgary).