Devils během chvíle otočili zápas s Rangers, Eliáš asistoval

Poslední vzájemný duel v základní části NHL sehráli v neděli hokejisté New Jersey a New Yorku Rangers. Hostující Rangers drželi ještě v polovině třetí třetiny jednobrankové vedení, domácí ale brankami Gomeze a Gionty v rozmezí necelých dvou minut vývoj zápasu otočili a připsali si sedmé vítězství v řadě.

Domácí měli ve vypjatém utkání plném tvrdých soubojů štěstí, když Martin Straka před polovinou třetí třetiny nastřelil tyč a Devils poté nastartovali obrátku. Na vítězném gólu New Jersey se podílel asistencí Patrik Eliáš. Devils se tak s Rangers letos rozešli smírně, z osmi vzájemných duelů oba celky vyhrály po čtyřech.

"Zápas měl atmosféru jako při play-off," pochvaloval si po utkání kouč New Jersey  Lou Lamoriello. "Byl to parádní zápas. Týmy šlapaly naplno, diváci viděli množství ostrých střetů," souhlasil trenér Rangers Tom Renney.

Jaromír Jágr, jenž v sobotu vstřelil 53. gól sezóny a překonal tak klubový rekord, vyšel v neděli střelecky naprázdno, ale připsal si asistenci na druhém gólu Rangers. Joe Thornton ze San Jose, který českého útočníka pronásleduje v duelu o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části, zaznamenal dvě přihrávky v utkání proti Dallasu a stáhl Jágrův náskok na šest bodů. Žraloci vyhráli 4:1.

Obránce Martin Škoula přispěl v nedělním utkání NHL dvěma asistencemi k vítězství hokejistů Minnesoty nad Coloradem, jeho bývalým týmem, s nímž před pěti lety vyhrál Stanley Cup. Avalanche letos stále bojují o postup do play-off a na domácím ledě přišli o cenné body.

Své postupové naděje nevylepšili ani obhájci Stanley Cupu z Tampy, kteří ve floridském derby podlehli Panterům 3:6. Gól a přihrávku si v utkání připsal Václav Prospal.

Florida - Tampa Bay 6:3 (0:0, 1:2, 5:1)
Branky: 31. a 46. O. Jokinen, 55. a 60. Kolník, 47. Horton, 59. Nieuwendyk - 36. Prospal, 40. Boyle (Prospal), 50. St. Louis. Zásahy brankářů: McLennan 32/29 - Grahame 47/42. Diváci: 13 046.
St. Louis - Edmonton 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 22. Mayers, 42. Rycroft - 60. Pronger (Hemský). Zásahy brankářů: Bacashihua 37/36 - Roloson 18/16. Diváci: 19 090.
New Jersey - New York Rangers 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 14. Brylin, 52. Gomez, 54. Gionta (Eliáš) - 34. Betts, 36. Ozolinš (Jágr). Zásahy brankářů: Brodeur 26/24 - Weekes 26/23. Diváci: 19 040.
San Jose - Dallas 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 7. Bernier, 25. Rissmiller, 35. Cheechoo, 36. Marleau - 33. Zubov. Zásahy brankářů: Toskala 22/21 - Turco 36/32. Diváci: 17 496.
Colorado - Minnesota 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky: 49. Liles, 56. McCormick - 5., 45. a 49. Gáborík, 6. Dupuis (Škoula), 37. D. Tjärnqvist (Škoula). Zásahy brankářů: Budaj 3/1, Theodore 19/16 - Fernandez 42/40. Diváci: 18 007.
10. Los Angeles7940534243:26685
11. Minnesota7937735224:20781
12. Phoenix7736536233:25777
13. Columbus7732441204:26568
14. Chicago77241340199:26661
15. St. Louis77211442192:27756
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play-off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize.