Rubriky:

NHL

Tlustý po devíti letech opouští NHL a míří do Evropy

31. října 2016 10:48 - Praha
(Aktualizováno: 31. října 2016 11:16)

Po devíti letech strávených v nejlepší hokejové lize světa dává český útočník Jiří Tlustý NHL sbohem. Osmadvacetiletý kladenský odchovanec před sezónou usiloval o angažmá v Coloradu, kde ale neprošel zdravotními testy. A protože o jeho služby žádný další tým NHL neprojevil zájem, rozhodl se Tlustý podepsat kontrakt na jeden rok s finským Kärpätem Oulu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Prokázal své kvality na nejvyšší úrovni a věříme, že bude střelcem, kterého potřebujeme," řekl sportovní manažer Kärpätu Harri Aho.

Tlustý před loňským ročníkem podepsal jako nechráněný volný hráč roční smlouvu s New Jersey, kde se mu ale příliš nedařilo. Ve 30 zápasech si připsal jen dva góly a stejný počet asistencí. Sezóna navíc pro něj skončila už v lednu, když se musel podrobit operaci přetržených vazů v zápěstí.

Tlustý, kterého si v roce 2006 vybralo v draftu Toronto jako třináctého hráče v celkovém pořadí, strávil v NHL devět sezón v týmech Maple Leafs, Caroliny, Winnipegu a New Jersey. I s play off odehrál dohromady 450 zápasů, v nichž zaznamenal 89 branek a 88 přihrávek.

V Oulu najde českého parťáka, dres Kärpätu totiž obléká devatenáctiletý útočník Radek Koblížek.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..