Arizona - Winnipeg 2:3Vrbata skóroval. Krejčí hvězdou. A jak dopadl souboj Jágra s Hertlem?

New York

Radim Vrbata dal svůj pátý gól v tomto ročníku NHL, vyrovnával jím za Arizonu v souboji s Winnipegem, tým českého útočníka ale nakonec podlehl 2:3. Bodový zápis učinil i Jaromír Jágr. Asistencí se podílel na brance, která znamenala vedení hokejistů Floridy 2:0, ale San Jose s dalším Čechem Tomášem Hertlem utkání otočilo a zvítězilo 4:2. Dvě asistence si připsal David Krejčí z Bostonu, po výhře 5:2 nad Columbusem byl vyhlášen první hvězdou utkání. Dva body Radka Faksy pomohly Dallasu k vítězství 4:2 v Calgary, v jehož sestavě se bodem prezentoval Michael Frolík.

Radim Vrbata (17) z Arizony skóroval proti Winnipegu a ocitl se v klubku spoluhráčů.

Boston zažil parádní okamžiky v první třetině. Prohrával sice od třetí minuty, ale v čase 8:01 vyrovnal Torey Krug s asistencí Krejčího, který střelci nabil do palebné pozice u modré čáry.

Během dalších 241 sekund přidali Medvědi další tři zásahy. Z brány Columbusu se poroučel Sergej Bobrovskij. Jeho nástupce Curtis McElhinney pak obdržel ještě jeden gól. Znovu u toho byl Krejčí, vybojoval puk v útočném pásmu, předložil jej mezi kruhy Davidu Backesovi a ten zvýšil už na 5:1. David Pastrňák, který skóroval v předchozích pěti zápasech, vyšel tentokrát naprázdno.

Florida utkání báječně rozehrála, v osmé minutě vedla o dva góly, ale její střelecká potence v tu chvíli už byla vyčerpána.

Na rozdíl od minulých dvou zápasů Jágr tentokrát dohrál a ve třetí třetině byl na ledě u dvou inkasovaných gólů. Florida je třetí od konce ve Východní konferenci.

Žraloci po třech předchozích porážkách vyhráli podruhé za sebou na hřišti soupeře a úspěšně vstoupili do série šesti venkovních zápasů. "Dobrý start. Tahle liga je hodně o vítězných šňůrách a snad jsme nějakou rozjeli. Máme na čem stavět," radoval se Tommy Wingels, který ve 49. minutě vstřelil rozhodující třetí gól.

Autorem obou gólů Panterů byl obránce Jason Demers, jenže moc radosti z nich neměl. "Je to hezké, ale člověk chce hlavně vyhrát. Je jedno, jestli jsem dal dva nebo čtyři góly. Když jsme nevyhráli, nic to neznamená," konstatoval Demers, který dříve oblékal dres San Jose.

Ještě hůře je na tom Arizona - poslední na Západě. V souboji s Winnipegem se v jejím dresu prosadil Vrbata, bombou dával na 1:1, ale když hosté přidali další trefy, Kojoti stačili už jen korigovat.

Faksa prožil první dvoubodový zápas v sezóně. Ve 13. minutě zúročil své parametry, vyhrál souboj o kotouč u zadního mantinelu nad dvěma protihráči, zadovkou jej předložil před branku a Lauri Korpikoski otevřel skóre utkání.

O tři minuty později Faksa založil rychlý protiútok v obranném pásmu a Jamie Benn zvýšil na 2:0.

Domácí sice na začátku druhé třetiny díky dvěma gólům Johnnyho Gaudreaua vyrovnali, ve třetí třetině ale rozhodli o triumfu hostů druhou trefou v utkání Jamie Benn a gólem do prázdné branky při power play Antoine Roussel. Dallas tak přerušil sérii tří porážek, naopak Flames prohráli potřetí v řadě.

Asistenci do bilance přidal i Ondřej Palát z Tampy, která si poradila s NY Islanders 4:1.

Výsledky NHL:
Carolina - Anaheim 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 35. Teräväinen, 44. Rask - 25. a 60. Kesler, 30. a 33. Silfverberg. Střely na branku: 30:27. Diváci: 8086. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Teräväinen, 3. Slavin (oba Carolina).
Boston - Columbus 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Branky: 9. Krug (Krejčí), 10. Beleskey, 13. Czarnik, 13. Schaller, 32. Backes (Krejčí) - 3. Foligno, 49. Gagner. Střely na branku: 32:17. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Czarnik, 3. Beleskey (všichni Boston).
Pittsburgh - Minnesota 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 8. Crosby, 28. Hornqvist - 19. Coyle, 30. Niederreiter, 43. E. Staal, 60. Pominville. Střely na branku: 41:44. Diváci: 18 458. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Niederreiter (oba Minnesota), 3. Kessel (Pittsburgh).
Tampa Bay - NY Islanders 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Stamkos, 12. Kučerov, 23. Johnson (Palát), 42. Boyle - 29. Ladd. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Vasiljevskij, 3. Johnson (všichni Tampa).
Arizona - Winnipeg 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 10. Vrbata, 60. Rieder - 5. Copp, 31. Wheeler, 57. Ehlers. Střely na branku: 25:27. Diváci: 11 185. Hvězdy zápasu: 1. Copp (Winnipeg), 2. Vrbata (Arizona), 3. Wheeler (Winnipeg).
Montreal - Los Angeles 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Byron, 14. Carr, 30. Danault, 59. Galchenyuk - 52. Toffoli. Střely na branku: 23:24. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Price, 3. Petry (všichni Montreal).
Florida - San Jose 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 6. a 8. Demers (na druhou Jágr) - 17. Burns, 22. Pavelski, 49. Wingels, 60. Couture. Střely na branku: 24:29. Diváci: 11 703. Hvězdy zápasu: 1. Wingels (San Jose), 2. Demers (Florida), 3. Jones (San Jose).
Nashville - St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 39. a 45. Jarnkrok, 44. Neal - 4. Schwartz. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17 259. Hvězdy zápasu: 1. Jarnkrok, 2. Neal, 3. Aberg (všichni Nashville).
Calgary - Dallas 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 22. a 24. Gaudreau (na druhou Frolík) - 16. a 48. Jamie Benn (na první Faksa), 13. Korpikoski (Faksa), 60. Roussel. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18 795. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Gaudreau, 3. Kulak (oba Calgary).
Detroit - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Larkin, 19. Smith, 56. Ott - 44. D. Sedin. Střely na branku: 27:37. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Ott, 3. Zetterberg (všichni Detroit).