Chicago - Washington 2:3 v prodl.Chicago podesáté v řadě bodovalo, Reilly řádil proti Flyers. Čechům se nedařilo

New York

Slovenský útočník Marián Hossa vyrovnal v čase 59:37 na 2:2 a zajistil domácímu Chicagu alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení s Washingtonem. Blackhawks díky němu bodovali v desátém utkání za sebou. Závěrečná třetina se vyvedla hokejistům Toronta proti Philadelphii, kterou hráči Javorových listů vyhráli 4:0. Otočili tak nepříznivý vývoj utkání a mohli se radovat z vítězství 6:3. Z Čechů si připsal asistenci jen Radko Gudas, který na ledě strávil 24 minut a byl nejvytíženějším hráčem Flyers.

Marián Hossa během utkání Chicaga s Washingtonem. V závěsu Artěmij Panarin v souboji s Justinem Williamsem.

Domácí byli v souboji s Washingtonem aktivnější, ale první se prosadili Capitals. V oslabení vybojoval puk Niskanen, Oshie našel Beagla a ten překonal brankáře Crawforda poprvé. Neuběhlo ani dvacet vteřin a v té samé přesilovce Chicaga vyrovnal Brian Campbell.

Hráči Blackhawks poté měli několik dalších slibných příležitostí, ale na gólmana Holtbyho nevyzráli. Do vedení tak šel znovu Washington. Jay Beagle prokázal trpělivost a po objetí branky zvýšil na 2:1. Při závěrečném power play se na brankovišti prosadil pohotový Hossa a vyrovnal na 2:2.

V následném prodloužení rozhodl po Orlově pasu jedinou střelou v nastaveném čase Marcus Johansson.

Hokejisté Chicaga tak přišli na vlastním ledě o sérii sedmi výher v řadě, ale připsali si do tabulky NHL alespoň bod a podesáté v řadě bodovali.

Morgan Rielly režíroval výhru Toronta

Povedený večer zažil dvaadvacetiletý obránce Maple Leafs Morgan Rielly. Na výhře Toronta 6:3 se podílel jedním gólem a třemi přihrávkami, čímž si stanovil osobní rekord v počtu bodů během jednoho utkání.

Účet zápasu otevřel v Air Canada Centre po necelých třech minutách domácí útočník Nazem Kadri, jenž se po přesném pasu Riellyho prosmýkl mezi dvěma protihráči a Masonovi nedal šanci. Záhy však v přesilové hře vyrovnal Simmonds a o půl minuty později strhl vedení na stranu Letců po Gudasově přihrávce Konecny.

"Od Gudyho to byl skvělý pas. Věděli jsme, že jejich obránci se budou vysouvat a napadat vysoko, aby nás zatlačili. Proto puk přes ně přehodil a mně se povedlo vyhrát osobní souboj. Přiznávám, že ani nevím, jak jsem skóroval. Jen jsem si puk posunul na bekhned a vystřelil," komentoval svou trefu Konecny. Do pauzy stihl ještě na 2:2 vyrovnat Rielly.

Ve druhé části ujel v oslabení Simmonds a Letci znovu vedli. Závěrečná třetina však vyšla Torontu. Nejdříve se prosadil Slovák Marinčin po dalším Reillyho pasu. Vedení Javorovým listům zařídil po získání odraženého puku Zach Hymon. Pohromu pro Philadelphii podtrhl Komarov, když v oslabení zachytil rozehrávku hostů a zvýšil na 5:3. Definitivní tečku přidal v přesilovce po třetí asistenci Reillyho Marner. Svěřenci kouče Babcocka tak odčinili předchozí porážku 0:7 s Los Angeles.

Bojovat až do posledních sekund se vyplatilo také Ottawě. Kanadský tým prohrával s Los Angeles 0:1 až do 57. minuty, v níž vyrovnal Zack Smith. O výhře Senators pak rozhodl v čase 59:53 Mark Stone.

Dominik Hašek sledoval přímo v aréně Buffala zápas svého bývalého klubu proti New Jersey. Fenomenálního brankáře a prvního Čecha, který byl uveden do hokejové Síně slávy v Torontu, odměnili přítomní diváci potleskem ve stoje během druhé třetiny, když ho zabraly kamery na multimediální kostku.

Z výsledku už ale fanoušci mít radost nemohli, protože Buffalo prohrálo 1:2 v prodloužení. Zisk bonusového bodu zařídil Andy Greene z trestného střílení, které měl v NHL možnost si vyzkoušet poprvé. "Snažil jsem se, abych se nezesměšnil. Nechtěl jsem se stát hitem sociálních sítí," uvedl obránce, který se prosadil forhendovou kličkou.

Výsledky pátečních zápasů NHL:
Buffalo - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Moulson - 44. Auvitu, 61. Greene z trestného střílení. Střely na branku: 26:43. Diváci: 18 301. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson (Buffalo), 2. Kinkaid, 3. Greene (oba New Jersey).
Toronto - Philadelphia 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)
Branky: 3. Kadri, 20. Rielly, 45. Marinčin, 49. Hyman, 52. Komarov, 57. Marner - 4. a 23. Simmonds, 5. Konecny (Gudas). Střely na branku: 23:33. Diváci: 19 189. Hvězdy zápasu: 1. Rielly (Toronto), 2. Simmonds, 3. Gudas (oba Philadelphia).
Ottawa - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 57. Smith, 60. Stone - 21. King. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15 622. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Pageau, 3. Smith (všichni Ottawa).
Chicago - Washington 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 7. Campbell, 60. Hossa - 7. a 15. Beagle, 63. Johansson. Střely na branku: 34:28. Diváci: 22 075. Hvězdy zápasu: 1. Johansson (Washington), 2. Hossa (Chicago), 3. Beagle (Washington).
Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. a 62. Bourque, 22. Rantanen - 34. Wheeler, 36. Scheifele. Střely na branku: 28:18. Diváci: 16517. Hvězdy zápasu: 1. Bourque (Colorado), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Rantanen (Colorado).
Edmonton - Dallas 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Maroon, 20. Pitlick - 1. Korpikoski, 5. Eaves, 35. Roussel. Střely na branku: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Pitlick (Edmonton), 3. Seguin (Dallas).