Arizona - Boston 1:2Pastrňákova trefa rozhodla o výhře Bostonu, Sedlák asistoval při kanonádě Columbusu. Bodovali i další Češi

New York

Český hokejový útočník David Pastrňák zajistil svou desátou brankou v sezóně vítězství Bostonu 2:1 proti Arizoně. Na prvním gólu Medvědů se asistencí podílel David Krejčí. Za Coyotes jen korigoval skóre Vrbata. Dvěma asistencemi přispěl k vysoké výhře Columbusu Lukáš Sedlák. Modrokabátníci deklasovali St. Louis 8:4. Bod za přihrávku si připsali i Jakub Voráček s Tomášem Hertlem.

David Pastrňák oslavuje gól proti Arizoně se svými spoluhráči.

Boston si vypracoval klíčový náskok v polovině utkání v rozmezi necelých dvou minut. Po akci Davida Krejčího se prosadil Ryan Spooner a vzápětí se trefil z vrcholu pravého kruhu Pastrňák. Český útočník skóroval v šestém z posledních sedmi utkání a udržuje se v popředí tabulky střelců soutěže. Více branek než havířovský rodák má jen Patrik Laine.

Zásah Pastrňáka byl nakonec vítězný, protože ve třetí třetině jen snížil v přesiloce Radim Vrbata. Mladoboleslavský rodák vyslal na branku soupeře šest střel a  při gólovém momentu měl štěstí. Puk se po jeho švihu zápěstím odrazil od tyčky do gólmana Raska a poté zamířil do branky.

Columbus rozstřílel soupeře

Hokejisté Columbusu si připsali páté domácí vítězství v řadě. Dvěma góly se proti St. Louis blýskl Sam Gagner, na jehož obě branky přihrál Lukáš Sedlák. Čtyřmi asistencemi se na výhře podílel Cam Atkinson.

Bluec Jackets položili základ vítězství již v první třetině, kdy vstřelili tři branky. Skóre otevřel po spolupráci Hartnella se Sedlákem bekhendovou střelou Gagner. Stejným způsobem začali hráči Columbusu i prostřední část, kdy se opět prosadila čtvrtá formace, a po čtyřech inkasovaných gólech vyhnali gólmana Allena z branky.

Domácí postupně navýšili až na 7:1 a Bluesmani jen zásluhou Tarasenka korigovali skóre. Čtyřiadvacetiletý Rus se podílel na všech brankách St. Louis.

Neuvirth se zranil

Jakub Voráček asistoval u vítězné branky Philadelphie proti Minnesotě a mohl se tak se svými spoluhráči radovat z výhry 3:2. Letci tak odčinili předchozí prohru s Torontem. V brance Flyers dostal přednost před Masonem Michal Neuvirth, ale po první třetině kvůli zranění již do utkání nezasáhl. Vedení klubu se ke zranění českého brankáře vyjádří v průběhu dne.

Hokejistům Floridy nebyl v duelu s New Yorkem Islanders za stavu 0:2 uznán gól pro postavení Jaromíra Jágra v brankovišti. Situaci provázely zmatky, protože rozhodčí nejdříve signalizoval, že branka neplatí, ale po poradě s ostatními arbitry změnil verdikt. Jenže hostující trenér Jack Capuano si vyžádal videorozbor, který potvrdil, že český útočník nedovoleně bránil Jaroslavu Halákovi lépe zasáhnout.

Floridu odvolaný gól nemusel nakonec mrzet. V závěrečné třetině srovnala skóre, přičemž prodloužení si vynutila až čtrnáct sekund před třetí sirénou trefou Jonathana Marchessaulta. O výhře aktivních Panthers 3:2 rozhodl v čase 64:14 mladý útočník Denis Malgin.

Výsledky sobotních zápasů NHL:
Montreal - Detroit 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Danault, 8. Byron, 19. Weber, 36. Shaw, 37. Pacioretty. Střely na branku: 37:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit 19:40 minuty a z 12 střel neinkasoval. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. Danault, 3. Price (všichni Montreal)
Tampa Bay - San Jose 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Stralman - 8. Marleau, 11. Wingels, 29. Vlasic (Hertl). Střely na branku: 26:20. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Marleau, 3. Vlasic (všichni San Jose)
Florida - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 49. Rau, 60. Marchessault, 65. Malgin - 20. Nelson, 30. Leddy. Střely na branku: 43:21. Diváci: 15 828. Hvězdy zápasu: 1. Malgin, 2. Marchessault, 3. Rau (všichni Florida)
New Jersey - Buffalo 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Quincey, 27. Lappin, 32. Palmieri, 47. Moore - 24. M. Foligno, 50. Moulson. Střely na branku: 27:23. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Henrique, 3. Hall (všichni New Jersey)
Philadelphia - Minnesota 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Manning, 38. Del Zotto, 49. B. Schenn (Voráček) - 1. Niederreiter, 32. Granlund. Střely na branku: 36:27. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 20 minut, inkasoval jeden gól ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 19 951. Hvězdy zápasu: 1. Raffl, 2. Simmonds, 3. B. Schenn (všichni Philadelphia)
Pittsburgh - Toronto 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Malkin, 40. Kunitz, 47. Rust, 51. Crosby - 2. Hyman. Střely na branku: 49:36. Diváci: 18 668. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Kunitz (všichni Pittsburgh).
Carolina - Washington 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 13. a 57. Aho, 18. Teräväinen, 26. J. Staal, 31. Rask - 13. Kuzněcov. Střely na branku: 38:21. Diváci: 12 436. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. J. Staal, 3. Teräväinen (všichni Carolina)
Columbus - St. Louis 8:4 (3:1, 4:1, 1:2)
Branky: 3. a 26. Gagner (na obě Sedlák), 7. N. Foligno, 16. Wennberg, 26. Dubinsky, 31. Nutivaara, 34. Karlsson, 43. Werenski - 36. a 47. Fabbri, 7. Shattenkirk, 41. Tarasenko. Střely na branku: 30:37. Diváci: 15 788. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. Atkinson, 3. N. Foligno (všichni Columbus)
Nashville - Anaheim 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 33. a 47. Neal, 20. Ellis, 36. Sissons, 37. Forsberg. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17 309. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Neal, 3. Arvidsson (všichni Nashville)
Arizona - Boston 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 53. Vrbata - 28. Spooner (Krejčí), 30. Pastrňák. Střely na branku: 32:29. Diváci: 16 531. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Vrbata (Arizona), 3. Pastrňák (Boston)
Calgary - NY Rangers 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 52. Ferland - 7. Grabner, 12. Stepan, 30. Vesey, 35. Buchnevich. Střely na branku: 36:28. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Grabner, 3. Skjei (všichni NY Rangers)