NY Islanders - Tampa Bay 0:4

Tampu podržel ruský brankář, Šustr přihrával na gól

15. listopadu 2016 04:12 - New York
(Aktualizováno: 15. listopadu 2016 06:15)

Jasným vítězstvím 4:0 hokejistů Tampy Bay na ledě New York Islanders skončil jediný pondělní zápas zámořské NHL. Jednou asistencí se na triumfu Bolts podílel i český zadák Andrej Šustr, hlavní postavou vítězů však byl ruský brankář Andrej Vasilevskij. Během zápasu předvedl 34 zákroků včetně dvaceti v závěrečné třetině, v níž Ostrované přestříleli soupeře v poměru 20:4. Islanders poprvé v sezóně vyšli gólově naprázdno a připsali si šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Vincent Carchietta, Reuters

Šustr měl prsty ve druhém gólu Lightning, kteří učinili výrazný krok k vítězství dvěma trefami v rozmezí 42 sekund na konci první třetiny. Nejprve se v 19. minutě prosadil z rychlého protiútoku J. T. Brown, osmnáct sekund před úvodní sirénou pak Ryan Callahan jemně tečoval tvrdou střelu Šustra a skóre bylo rázem 0:2.

Ve druhé třetině hosté přestříleli svého soupeře v poměru 17:4 a Nikita Kučerov s Vladislavem Naměstnikovem přidali další dva góly. Ve třetí části se poměr střel obrátil,  Vasiljevskij ale zůstal neprůstřelný a při svém šestém startu vychytal první čisté konto v sezóně.

"Ve třetí třetině jsme hodně zvolnili a dostali našeho gólmana do složité situace, ale on nás několika skvělými zákroky podržel a uhájil nulu," řekl kapitán vítězů Steven Stamkos, který přihrál na oba góly ve druhé třetině a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Ale prvních čtyřicet minut jsme hráli opravdu velmi dobře," dodal.

Tampa tak potvrdila, že se jí proti Islanders daří. V tomto ročníku vyhrála už třetí vzájemný zápas při celkovém skóre 14:2. "Teď je to na mně. Já musím najít správné složení týmu, abychom zase začali dávat góly. Dřív se nám to dařilo, takže věřím, že to já i celý trenérský štáb dokážeme," zabrousil s kritikou do vlastních řad kouč Ostrovanů Jack Capuano.

Výsledek pondělního zápasu NHL:
New York Islanders - Tampa Bay 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 19. Brown, 20. Callahan (Šustr), 35. Kučerov, 38. Naměstnikov. Střely na branku: 34:31. Diváci: 12 498. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Vasilevskij, 3. Nestěrov (všichni Tampa).