Toronto - Florida 6:1Panteři dostali výprask v Torontu, Jágr v mínusových číslech. Hanzal, Zacha a Gudas přihrávali

Debakl si z Air Canada Centre, chrámu hokejistů Toronta, odvážejí hráči Floridy. S bývalým brankářem Maple Leafs Jamesem Reimerem mezi tyčemi dostali půltucet gólů a sami vstřelili jen čestný úspěch. Neprosadil se ani Jaromír Jágr, který utkání zakončil se dvěma mínusovými body za účast na ledě při obdržených brankách. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se pod výhru podepsal křídelní útočník domácích Connor Brown, jenž byl po zápase vyhlášen jeho první hvězdou.

Jaromír Jágr bojuje o pozici s obráncem Toronta Morganem Riellym.

"Nebyl to můj nejlepší zápas," přiznal sebekriticky Reimer, který chytal poprvé proti svému bývalému klubu. Ale nebyl sám. "Spousta jich nehrála vůbec dobře, to se mi nelíbilo. Scházelo mi nasazení, bojovnost. Hráli jsme možná dvacet minut z celého zápasu a to samozřejmě nestačí. Chybí nám dva klíčoví hráči (Nick Bjugstad a Jonathan Huberdeau), ale neměl by to být takový rozdíl," uvedl kouč Floridy Gerard Gallant.

Z českých hokejistů bodovali ve čtvrtečních duelech NHL útočníci Martin Hanzal z Arizony a Pavel Zacha z New Jersey, dvě finální přihrávky si připsal i Radko Gudas a pomohl Philadelphii k výhře 5:2 nad Winnipegem. Český obránce v utkání také rozdal šest hitů, nejvíce ze všech. Zápas byl ale veden v neobyčejně rytířském duchu, na obou stranách byl vyloučen jen jediný hráč.

I bez zraněného kapitána týmu Stevena Stamkose, který si v úterním utkání v Detroitu utrhl meniskus a po operaci bude až půl roku rehabilitovat, zvítězila Tampa Bay v Buffalu 4:1 a připsala si třetí úspěch v řadě. Gól a asistenci zaznamenal Alex Killorn, brankář Ben Bishop podpořil spoluhráče 32 zákroky.

Jediná trefa rozhodla duel mezi Minnesotou a Bostonem (bez zraněného Davida Pastrňáka). O výhře Wild rozhodl necelých 45 sekund před koncem normální hrací doby finský šikula Mikael Granlund, jehož přihrávku si srazil do vlastní branky Adam McQuaid.

Gólman Minnesoty Devan Dubnyk kryl 25 střel a vévodí statistikám NHL: průměr inkasovaných branek stlačil na 1,48 a úspěšnost zásahů má 95,2 procenta. Zároveň vychytal nejvíce nul - čtyři. Pastrňák vynechal poslední dva tréninky, ale jeho blíže nespecifikované zranění podle kouče Bostonu Claudea Juliena není vážné a léčba si vyžádá jen pár dní.

Zraněný Hertl. Je to vážné?

Žraloci ze San Jose vyšli naprázdno ze souboje se St. Louis, ve Scottrade Center podlehli těsně 2:3. Dvě branky vítězů vstřelil Jaden Schwartz, vítěznou trefu zařídil David Perron. Utkání nedohrál český útočník Tomáš Hertl, jenž kvůli blíže nespecifikovaným problémům odešel v průběhu druhé třetiny do kabiny a do zbytku zápasu už nezasáhl.

Šestadvacetiletý Gudas začal sezónu na tribuně, protože si odpykával šestizápasovou suspendaci za faul na Austina Czarnika. Po návratu pokračuje v tvrdé hře, ale místo trestných minut mu naskakují kanadské body. Má jich už sedm (1+6), zatímco za celý minulý ročník si jich připsal 14 (5+9).

Philadelphia položila základ úspěchu v 10. minutě, v níž dvěma góly zlomila bezbrankový stav. Ve druhém případě Gudas po vyhraném vhazování vyhodil puk podél mantinelu, s vypětím všech sil ho dojel Matt Read a v pádu uvolnil skórujícího Michaela Raffla. Winnipeg v prostřední části dvakrát snížil na rozdíl jedné branky a definitivní uklidnění do domácích řad vnesla až poslední minuta, kdy při power play skóroval do prázdné branky Brandon Manning po Gudasově přihrávce.

Ve Vancouveru se Arizona ujala ve druhé třetině vedení 2:0, přičemž u druhé trefy asistoval Hanzal. Českému útočníkovi přálo štěstí, protože puk mu sjel z čepele tak šikovně, že tím zmátl všechny kromě Tonyho DeAngela, který trefil odkrytou branku. Ale kanadský klub rovněž ještě v prostřední části vyrovnal a obrat na konečných 3:2 dokonal v prodloužení z trestného střílení obránce Ben Hutton.

První gól utkání vstřelil ve Vancouveru Brad Richardson, který ale o chvíli později po střetu s Nikitou Trjamkinem zůstal několik minut ležet na ledě a hrací plochu opustil na nosítkách.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Buffalo - Tampa Bay 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 33. Franson - 9. Nestěrov, 28. Killorn, 40. Kučerov, 58. Point. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17 870. Hvězdy zápasu: 1. Killorn, 2. Nestěrov, 3. Johnson (všichni Tampa Bay).
Philadelphia - Winnipeg 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 10. Couturier, 10. Raffl (Gudas), 33. Streit, 46. Simmonds, 60. Manning (Gudas) - 27. Byfuglien, 38. Wheeler. Střely na branku: 22:32. Diváci: 19 432. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Del Zotto (oba Philadelphia), 3. Ehlers (Winnipeg).
Toronto - Florida 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. a 16. Brown, 18. Marner, 28. Komarov, 39. Van Riemsdyk, 58. Gardiner - 11. Ekblad. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18 931. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Andersen, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).
Ottawa - Nashville 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Brassard - 3. Sissons, 16. Ellis, 38. Aberg, 51. Neal, 55. Ribeiro. Střely na branku: 21:40. Diváci: 15 480. Hvězdy zápasu: 1. Ribeiro, 2. Rinne, 3. Fisher (všichni Nashville).
St. Louis - San Jose 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 11. a 29. Schwartz, 36. Perron - 7. Couture, 30. Labanc. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17 618. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Perron, 3. Stastny (všichni St. Louis).
Minnesota - Boston 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 60. Granlund. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18 774. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Rask (Boston), 3. Granlund (Minnesota).
Dallas - Colorado 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Oduya, 11. Ritchie, 20. Eaves - 33. MacKinnon, 42. Grigorenko. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18 237. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Eaves (Dallas).
Vancouver - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 36. Sutter, 38. D. Sedin, 63. Hutton z trestného střílení - 22. Richardson, 31. DeAngelo (Hanzal). Střely na branku: 42:36. Diváci: 18 027. Hvězdy zápasu: 1. Sutter (Vancouver), 2. Hanzal (Arizona), 3. Hutton (Vancouver).
Anaheim - New Jersey 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 38. Rakell, 38. Silfverberg, 57. Kesler - 31. Smith-Pelly, 35. Quincey (Zacha). Střely na branku: 23:29. Diváci: 14 954. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Quincey (New Jersey).
Los Angeles - Edmonton 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Forbort, 8. Toffoli, 30. Carter, 54. Setoguchi - 24. Nurse, 29. Klefbom. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Forbort, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).