Ottawa - Florida 1:4Češi v NHL váleli! Jágr zářil proti Senátorům, Hanzal byl zvolen první hvězdou utkání

New York

Jaromír Jágr zažil bodově nejpovedenější zápas v letošní sezóně NHL! Legendární křídelník ukončil gólový půst a po třinácti utkáních konečně skóroval. Navíc si na ledě Ottawy připsal dvě asistence a výraznou měrou se tak podílel na triumfu Floridy 4:1. Český útočník byl zvolen druhou hvězdou střetnutí. Dařilo se také Martinu Hanzalovi. Devětadvacetiletý forvard rozhodl v prodloužení o výhře Arizony nad San Jose 3:2 a byl vyhlášen nejlepším hráčem duelu.

Útočník Floridy Jaromír Jágr slaví se spoluhráčem Aleksandrem Barkovem gól proti Ottawě.

Jágr vstoupil do utkání v Otawě ve velkém stylu. Čtyřiačtyřicetiletému útočníkovi stačilo pouhých 25 vteřin k tomu, aby se podruhé v sezóně zapsal do střelecké listiny.

Barkov elegantně obešel protihráče, v přečíslení dva na jednoho přihrál Jágrovi, který bekhendem a s pomocí teče vracejícího se Brassarda protlačil puk za Andersonova záda. Na začátku 13. minuty pak kladenský odchovanec založil útok, na jehož konci byla povedená rána Jokinena. Ve 36. minutě navíc navýšil náskok Panterů Audy-Marchessault.

Domácí soupeře výrazně přestříleli a zkraje závěrečné části snížili zásluhou Pageaua, poslední slovo ale měla Florida. Po Jágrově nahrávce zpečetil její triumf MacKenzie. Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, tou první se stal brankář Roberto Luongo, jenž zlikvidoval 39 střel Senátorů.

Arizona se dostala do vedení proti San Jose již po necelých dvou minutách hry, kdy se trefil Rieder. Ve 28. minutě navíc Hanzal vybojoval v početní výhodě puk pro Domiho s ten z úhlu překonal gólmana Jonese. Jenže Žraloci ve třetí třetině dvoubrankovou ztrátu smazali. Nejprve zkorigoval stav Pavelski a v 51. minutě srovnal Wingels.

Následovalo prodloužení, které trvalo přesně 76 sekund. Hanzal šikovně tečoval Goligoského nahození a zajistil Kojotům bonusový bod. Druhou asistenci zaznamenal u vítězného gólu Radim Vrbata.

Do statistik se v sobotu zapsali i David Krejčí a Michal Kempný. První jmenovaný přispěl asistencí k vítězství Bostonu nad Winnipegem (4:1). Nahrávku zaznamenal i obránce Kempný. Jeho Chicago předvedlo úchvatný obrat na ledě Vancouveru. Po čtyřiceti minutách sice prohrávalo 0:3, ve třetí periodě ale dokázalo vyrovnat a v prodloužení díky Hossovi překlopilo výsledek na svoji stranu.

Ondřej Palát přispěl v zámořské soutěži svým třetím gólem v sezóně a asistencí k vítězství Tampy Bay 3:0 na ledě Philadelphie. Tým Lightning, jenž tento týden přišel na několik měsíců o zraněného kapitána Stevena Stamkose, vyhrál čtvrtý zápas za sebou, navíc všechny na ledě soupeřů.

Tampu poslal do vedení v 15. minutě Tyler Johnson a ve 28. minutě její náskok zvýšil Palát. Český útočník si nabruslil mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Stevea Masona v domácí brance. Na začátku třetí třetiny pětadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku dlouhým pasem od vlastní brankové čáry na útočnou modrou vyslal Jonathana Drouina, jenž stanovil konečné skóre.

Flyers přestříleli hosty výrazně 32:18, ale nedokázali překonat výborně chytajícího ruského brankáře Andreje Vasilevského, jenž byl vyhlášen největší hvězdou zápasu před Palátem. Neprosadil se ani elitní český útočník Philadelphie Jakub Voráček, jenž v předchozích deseti zápasech nasbíral čtyři góly a pět asistencí.

NHL:
Philadelphia - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Johnson, 28. Palát, 45. Drouin (Palát). Střely na branku: 32:18. Diváci: 19 732. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Palát, 3. Hedman (všichni Tampa).
Los Angeles - New Jersey 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 25. Martinez, 39. Pearson, 41. Carter, 60. Muzzin - 4. Moore, 58. Lappin. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Doughty, 3. Pearson (všichni Los Angeles).
Dallas - Edmonton 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 36. Eaves, 37. Jamie Benn - 3., 27. a 47. McDavid, 12. Pitlick, 26. Klefbom. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 352. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Talbot, 3. Puljujärvi (všichni Edmonton).
Buffalo - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Carrier, rozhodující sam. nájezd O'Reilly - 46. Crosby. Střely na branku: 33:47. Diváci: 18 817. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Fedun, 3. Carrier (všichni Buffalo).
Montreal - Toronto 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Byron, 21. Galchenyuk - 29. Nylander. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Price, 3. Weber (všichni Montreal).
Boston - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. Beleskey, 32. Marchand, 38. Bergeron (Krejčí), 42. Schaller - 58. Lowry. Střely na branku: 38:12. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Bergeron, 3. Beleskey (všichni Boston).
Arizona - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Rieder, 28. Domi (Hanzal), 62. Hanzal (Vrbata) - 41. Pavelski, 51. Wingels. Střely na branku: 26:45. Diváci: 13 148. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Smith, 3. Domi (všichni Arizona).
St. Louis - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 24. Perron, 48. Brodziak, 52. Tarasenko - 29. Ribeiro. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18 922. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Perron, 3. Upshall (všichni St. Louis).
Minnesota - Colorado 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: 9. Coyle, 27. Graovac - 44. Rantanen, 47. Söderberg, 50. MacKinnon. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19 238. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Pickard (oba Colorado), 3. Coyle (Minnesota).
Ottawa - Florida 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Pageau - 1. Jágr, 13. Jokinen (Jágr), 36. Marchessault, 50. MacKenzie (Jágr). Střely na branku: 40:23. Diváci: 14 132. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Jágr (oba Florida), 3. Pageau (Ottawa).
Vancouver - Chicago 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 14. Eriksson, 38. Horvat, 39. Sutter - 43. Panarin, 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman, 65. Hossa. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Horvat (Vancouver).