Rubriky:

NHL

Jágr: Nechci být zklamaný, spíš žiju play-off

20. dubna 2006 09:36

Dlouho byl Jaromír Jágr v zámořské NHL pánem tabulky produktivity a střelecké soutěže. V závěru základní části jej ale o obě trofeje připravilo duo ze San Jose Thornton, Cheechoo. "Spíš mě trápí, že Rangers to na ledě poslední dobou moc nejde," komentuje forvard New Yorku Rangers závěr bodových dostihů v rozhovoru pro Právo.

Jak moc vás mrzí, že jste na poslední chvíli přišel o prvenství v kanadském bodování NHL?
Není mi to jedno, protože jsem věřil, že když budu hrát dobře, pak mohu sezónu k šesté Art Ross Trophy dovést. Jenže v posledních týdnech se objevil Thornton ve skvělé formě a nakonec měl o dva body víc.

Neudržel jste ani vedení v žebříčku kanonýrů, předstihl vás další útočník San Jose Cheechoo...
Nikdy jsem se za střelce nepovažoval, takže pro mne spíš bylo překvapení, že jsem tak dlouho vedl a s bilancí 54 gólů na sezónu nemohu být nespokojen.

Byly pro vás ty dostihy o góly a body vyčerpávající?
Snažil jsem se soustředit hlavně na sebe, protože šance na úspěch v kanadském bodování byla veliká. Když to teď nevyšlo, tak se cítím unavený, ale ne až tak z toho souboje. Spíš mě trápí, že Rangers to na ledě poslední dobou moc nejde.

Není ale přece jen překvapením, že vás v individuálních statistikách předčili dva hokejisté ze San Jose?
Thornton je velký a silný hráč, který umí z minima vytěžit maximum. Už v minulosti v dresu Bostonu byl vynikající, teď ke všemu má vedle sebe ještě rozeného střelce. Cheechoo celou sezónu prokazuje obrovský cit pro góly. Nechci být ale zklamaný, že mi unikly individuální ceny za základní část, spíš teď žiju myšlenkami na play-off.

Jenže série porážek v posledních pěti zápasech připravila váš klub o první příčku v Atlantické divizi, takže do Stanley cupu vstoupíte na cizím ledě. Není to další rána vašim ambicím v této sezóně?
Nehrajeme poslední týdny v optimální pohodě, děláme chyby a jít do play-off v tak rozkolísané formě není legrace. Navíc tam čeká mimořádně těžký protivník v podobě New Jersey a nejde si říct, že proti nim na povel začneme hrát a bude to najednou šlapat.

Ovlivnila výkonnost týmu v závěru základní části i četná zranění?
Určitě dost citelně, vždyť chyběly opory jako Lundqvist v brance, Poti, Malík i Kasparaitis v obraně, Rucchin s Ručinským v útoku. Nemáme zase tak dobré mužstvo, abychom rychle zacelili mezeru, když vypadne někdo z prvních dvou řad. Pereme se také s únavou a nezbývá než věřit, že soupeř na tom může být ještě hůř než my.

Jak vůbec vidíte šance v prvním kole proti New Jersey?
Trenér Renney nám hned v šatně říkal, že Devils přes Rangers ještě v play-off nikdy nepřešli a že cítí, že je můžeme i letos porazit. Ale jsem si jistý, že to samé si myslí oni o nás.

Favoritem série ale Rangers zřejmě nebudou...
New Jersey vyhrálo divizi a možná bere účast v play-off za samozřejmost, vždyť je tam podeváté v řadě. Naopak před námi je vzrušující zážitek, budeme hrát o Stanley cup po devíti letech a nechceme tam být jen na okrasu. Snad tu energii a nadšení z postupu využijeme. Všechna předchozí vítězství i porážky se mažou a musíme hrát soustředěně každý zápas, jinak budeme mít brzy dovolenou.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..