Rubriky:

NHL

Někdejší spoluhráči Eliáš se Sýkorou se znovu utkají v play-off

20. dubna 2006 17:54 - NEW YORK

Po třech letech se opět proti sobě postaví v play-off NHL kdysi nerozluční spoluhráči a kamarádi Patrik Eliáš a Petr Sýkora. Oba čeští útočníci, kteří byli v roce 2000 klíčovými muži New Jersey při zisku Stanley Cupu, změří od pátku síly v prvním kole vyřazovacích bojů. Zatímco Eliáš zůstal věrný Devils, Sýkora je členem české kolonie v New Yorku Rangers.

 

ČTK

Oba vrstevníci s ročníkem narození 1976 se již v play-off utkali, po svém odchodu z New Jersey v roce 2002 se Sýkora hned první sezóně dostal s Anaheimem do finále. Tam však byl úspěšnější jeho bývalý zaměstnavatel.

Než Eliáše loni v březnu zkosila žloutenka, zahrála si spolu někdejší "dvojčata" během výluky NHL za ruský Magnitogorsk, po Sýkorově lednovém přestupu na Manhattan z nich budou opět soupeři bojích o Stanley Cup.

"Já osobně moc dobře vím, jak tihle kluci dokážou být nebezpeční," řekl třicetiletý Eliáš deníku Newsday před soubojem s rivaly Rangers. Jezdci jsou totiž považováni v sérii s týmem, jenž zakončil základní část jedenácti výhrami, za poměrně velkého outsidera. S čímž obě strany relativně bez námitek souhlasí.

Ještě před olympiádou se Devils herně trápili

nejde jen o aktuální formu. Síla New Jersey totiž často ještě v play-off vzrůstá, je to tým, který si pro vyřazovací boje nepřeje nikdo. "Prostě vědí, co to obnáší," vysvětluje Sýkora, který v dresu Ďáblů absolvoval 63 zápasů play-off.

"Vědí, jak je důležitá disciplína, jak je důležité zabránit gólovým šancím a jako první neinkasovat. Vědí, jak hrát doma," vyjmenoval devětadvacetiletý plzeňský rodák zbraně Devils.

Ještě před olympijskou přestávkou nicméně byla situace mezi oběma mužstvy opačná. New Jersey se trápilo a málokdo by čekal, že nakonec vyhraje Atlantickou divizi. Eliáš tvrdí, že tým nastartovala až "brutální prohra" 23. března s Atlantou.

"Vedli jsme 4:1, a prohráli 5:6 v prodloužení. Uvědomili jsme si, že jestli chceme vyhrávat, musíme zjednodušit hru. A to se nám povedlo, nyní dokážeme být velmi trpěliví," uvedl Eliáš.

Rangers jdou do play-off s pěti prohrami v řadě

Recept na úspěch nad Ďábly je podle Eliášova bývalého spoluhráče jasný. "Pokud je chcete porazit, musíte hrát jako oni: žádná přečíslení, žádná zbytečná vyloučení a čekejte na chybu soupeře," naznačil Sýkora. Podle něj právě tak hrál jeho tým před pauzou pro hry v Turíně, nyní však jde do play-off po pěti porážkách za sebou.

Podle komentátora listu New York Post Larryho Brookse nemají Rangers proti soupeři z East Rutherfordu moc šancí. "Tradiční urputný hokej se souboji před brankou jim příliš nesedí.

Ale rád se budu mýlit, stejně mi ještě dluží za to, jak jsem je motivoval v říjnu. Takže peníze za Stanley Cup chci na dřevo, pánové," napsal Brooks, jenž před sezónou předpověděl, že Jezdci obsadí v tabulce Východní konference předposlední, čtrnáctou pozici.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..